Miestas, kuriame ne valia nuleisti galvos

pagal | 2020 28 sausio
c

Po septyniolikos valandų kelionės autobusu išlipu mieste, kuris savo atmosfera iškart užburia. Stotyje mane pasitikęs draugas pasiūlo pasivaikščioti ir aš nekantraudama laukiu pirmųjų įspūdžių. Čekijos Respublikos sostinė – Praha, viena gražiausių Europos sostinių, sutinka savo architektūrine didybe. Jaučiuosi kaip mažas vaikas saldainių parduotuvėje. Nenuleisdama galvos gėriuosi kiekvienu pastatu, kuris savaip unikalus. Miestas įsikūręs ties Vltavos upe, kuri atsiveria nuo kiekvienos čia esančios kalvos. Gyventojų kiekis siekia apie 1,3 mln., tačiau šia įspūdinga vieta susivilioju ne tik aš – čia gausu ir kitų turistų. Miestas padalintas į tris dalis, sudarančias istorinį miesto centrą, kuris įrašytas į pasaulinį UNESCO kultūros ir gamtos paveldų sąrašą. Mažąjį miestą, Senamiestį ir Naujamiestį aplankysiu per artimiausias tris dienas.

Mažasis miestas – Malá Strana

Savo kelionę pradedu nuo Mažojo miesto, kuris išliko nepakitęs nuo XVIII a. Jo centre baroko stiliaus aikštė, ją supa akmenuotos gatvelės, kuriomis vaikštant mane apninka jausmas lyg būčiau Italijoje. Čia įsikūrusios bažnyčios, parduotuvės, tradiciniai Čekijos barai ir restoranai, kuriuose girdžiu čekų, anglų bei rusų kalbas. Vieta tinkama apsistoti, kadangi vakarais ši miesto dalis apleidžiama turistų. Kiek pritemus ir užsidegus žibintams galima pajusti visiškai kitą miesto dvasią. Nukeliauju į senovės Prahą ir lieku ten…

tiltas

Karolio tiltas Karlův

Mažąjį miestą ir Senamiestį jungia Karolio IV garbei pavadintas tiltas, kurį puošia statulos ir reljefai. Nuo čia atsiveria pasakiški vaizdai į Vltavos upės slėnį, Žofín ir Střelecký salas, Senąjį ir Mažąjį miestą. Vos nurimus turistų spūstims galiu ramiai grožėtis  atsiveriančiu vaizdu į upę.

senamiestis

Senamiestis Staré Město

Prahos senamiestis beveik nenukentėjo II-ojo Pasaulinio karo metu. Tai padėjo šiai vietai išlaikyti savo istoriškumą. Architektūra galėtų sužavėti kiekvieną. Atrodo, kad pastatas, į kurį žiūri, ar gatvė, kurioje vaikštai, yra apgalvota iki menkiausios detalės. Harmonijos pojūtis užplūsta mane pasiekus aikštę ir baroko bei renesanso stiliaus senamiesčio gatveles. Čia kasdien vyksta įvairūs renginiai, todėl ką veikti randa ir jaunas, ir senas.

burbulai

Žymiausias senamiesčio vietas, tokias kaip Týno Mergelės Marijos bažnyčios bokštai, Šv. Mikalojaus bažnyčia, įspūdingasis Astronominis laikrodis senamiesčio aikštėje galima pasiekti ir pėsčiomis, ir naudojantis dviračių transportu, ar net išsinuomoti karietą. Čia nepraleidžiu progos leisti oro burbulus, patikinu, kad net baigiant trečią kursą, tai vis dar be proto smagu.

kreivas

Naujamiestis − Nové Město   

Tęsdama savo kelionę atsiduriu Naujamiestyje. Ši miesto dalis įdomi turistams dėl savo taip vadinamo šokančio namo. Šis pastatas palieka įspūdį ir man, ypač keista matyti, kaip moderni architektūra persipina su senove alsuojančiu miestu. Šioje miesto dalyje gausu bažnyčių, parkų ir vietų, kuriose kadaise gyveno garsūs menininkai, jas taip pat verta aplankyti.

kojo

Paskutinį vakarą stebint Prahos panoraminius vaizdus, dalinuosi įspūdžiais su draugu, kuris čia praleido ištisus metus. Jonas pasakoja, kaip per metus, praleusus šiame mieste, pasijuto labiau suaugęs. Šis miestas alsuoja gyvybe, kurios reikia kiekvienam jaunam žmogui.

Per tris paras nueiti šimtai kilometrų ir pakeista basučių pora, tačiau be jų ir ypatingo grožio pastatų, parkų, gamtos šiame mieste atradau tai, kas labai sava, galėčiau tai pavadinti dalele Lietuvos. Gal dėl čekų ramaus ir gana uždaro būdo, o gal dėl šviesios miesto atmosferos. Iš šios kelionės parsivežu daugiau nei nuotraukas ir mielus prisiminimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *