Miglė Radžvilaitė: „Fotografija – mano gyvenimo dalis“

pagal | 2020 24 sausio

Seniai praėję fotoateljė laikai mus skatina ieškoti ir domėtis fotografijos naujienomis. Tarp gausybės fotografų, be galo sunku išsirinkti tą, kuris išpildytų visus mūsų lūkesčius ir poreikius. Šiandieninėje visuomenėje, kur profesionali foto įranga prieinama kiekvienam, tampa vis sudėtingiau išsiskirti daugybės kolegų būryje – tiek megėjų, tiek profesionalų. Kiekvienas norime turėti savaip unikalias nuotraukas, tačiau kartais nepakankamas laikas tinkamo fotografo paieškoms priverčia mus nusivilti gautais rezultatais.

Tiesa, nereikėtų labai kategoriškai atskirti fotografų profesionalų nuo fotografų savamokslių. Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje informacija kiekvienam yra lengvai prieinama, o didelis noras ir ambicijos tobulėti bei savarankiškai mokytis gali būti lygiavertės toms žinioms, kurias fotografai išmoksta aukštosiose mokyklose, dalyvaudami įvairiuose seminaruose ar lankydami tam tikrus kursus. Sėkmė ir bendras įvaizdis priklauso tik nuo paties fotografo ir jo pasirinkto kelio. Kiekvienas savamokslis fotografas gali tapti profesionalu – viskas priklauso tik nuo jo įdirbio, savęs pristatymo visuomenei bei darbų kokybės.

M. Radžvilaitės nuotrauka

Miglė Radžvilaitė – Vilniaus Universiteto antro kurso Fizikos fakulteto studentė, kuriai fotografija, bent jau kol kasm nėra profesinė veikla, tai pomėgis iš didžiosios P. Šventės be fotografų neįsivaizduojamos, nesvarbu, ar tai vestuvės, krikštynos, ar tiesiog šeimos fotosesija. Svarbiausia, kad kiekviena nuostabi ir svarbi akimirka būtų užfiksuota ir perteikta nuotraukose, juk vėliau gauti rezultatai ne tik sužadina malonius prisiminus, bet ir papuošia namus.

Nuo ko viskas prasidėjo? Ar seniai fotografuojate?

Fotoaparatą rankose pradėjau laikyti tikriausiai nuo 5-7 klasės. Pamenu, kad per visas klasės eskursijas jo nepaleisdavau iš rankų, todėl dabar pas mane daugiausiai prisiminimų iš klasės gyvenimo. Taip pat daug keliaudavome su šeima, todėl fotoaparatas taip pat visada būdavo reikalingas fiksuoti kelionių akimirkoms. Taip jau gavosi, kad dažniausiai jis pakliūdavo į mano rankas, o man tai visai patiko. Žinoma, iš pradžių buvo paprastos „muilinės“, pamenu, kaip vieną tokią sugadinau, kai 6 klasėje fotoagrafuodama saulėlydį padėjau fotoaparatą ant smėlio, nuo tada ir pradėjau kaupti žinias, kaip reikia elgtis su fotoaparatais. Dar po kelių „muilinių“ supratau, kad norėčiau rimtesnio fotoaparato, todėl visi gimtadienio pinigai ir kišenpinigiai sąžiningai keliaudavo į taupyklę. Rimtesniu pomėgiu fotografija tapo prieš 3-4 metus.

M. Radžvilaitės nuotrauka

Ką labiausiai mėgstate fotografuoti? Ar turite mėgstamiausią fotografijos žanrą?

Neišskirčiau vieno mėgstamiausio fotografijos žanro, bent jau kol kas. Galbūt po 10-ies metų apsiribosiu tik gamtos ar vaikų fotografija, tačiau dabar tiek porų, vaikų ar krikštynų fotografavimas man patinka ir kelia didelį džiaugsmą.

Kaip gimsta idėjos fotosesijoms?

Kaip ir daugumai fotografų, idėjos gimsta stebint kitų fotografų darbus arba tiesiog spontaniškai fotosesijų metų kažkam užkliuvus už akies.

Ar, kaip fotografė, turite sau išsikėlusi tikslus?

Man svarbiausia, kad mano klientai liktų patenkinti nuotraukomis. Geriausias pripažinimas – kai pradeda atsirasti nuolatiniai klientai, kurie tiki ir pasitiki mano darbo rezultatais. Pavyzdžiui, fotografavau vaikutį, po kiek laiko pakvietė fotografuoti to paties vaikučio krikštynas. Tokiomis akimirkomis jaučiu, kad savo darbą atlieku gerai, o žmonėms mano darytos nuotraukos patinka.

M. Radžvilaitės nuotrauka

Šiandien beveik kas antras nusipirkęs geresnį fotoaparatą vadina save fotografu. Kokia jūsų nuomonė apie mėgėjus ir profesionalus? Prie kurių iš šių pati save priskirtumėte?

Dažnai tiems, kurie nusiperka fotoaparatus, po kurio laiko fotografija pabosta ir fotoaparatas tampa pamirštu. Prie profesionalų savęs tikrai dar negalėčiau priskirti, gal kada nors, jei fotografija ir toliau visuomet bus šalia manęs, savo vizitinėje galėsiu prirašyti žodį profesionalė, tačiau dabar save galiu priskirti fotografams mėgėjams.

Kas, jūsų manymu, svarbiausia geram fotografui? Kokios turėtų būti geros fotografo savybės?

Svarbiausia fotografo savybė – tai neišsenkantis noras tobulėti, išbandyti kažką naujo ir nesustoti vietoje.

M. Radžvilaitės nuotrauka

Gal turėjote kokį įdomų nutikimą fotografuojant?

Kiekviena fotosesija turi savo istoriją, viena labiausiai įsimintinų, kai prieš 3 metus savo fotografijose įamžindavau senolius ir vėliau surengiau jų nuotraukų parodą. Įstrigo tai, su kokiu dideliu džiaugsmu jie pozuodavo, kaip šiltai mane priimdavo ir  kaip džiaugėsi patekę į parodą.

Kur būtų galima rasti daugiau jūsų darbų?

Visi mano darbai talpinami „Facebook“ paskyroje „Miglės Radžvilaitės photography“, tačiau po mėnesio jau pradės veikti ir mano darbų internetinis puslapis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *