Misija: Verslus Jaunimas – idėjos, keičiančios pasaulį

pagal | 2020 28 sausio

„Misija: Verslus Jaunimas“ – tai tarptautinės jaunimo organizacijos AIESEC organizuotas pranešimų ciklas apie inovatyvias idėjas ir verslų jaunimą. Šio renginio metu į jaunimo nedarbą buvo bandoma pasižiūrėti itin paprastai ir neproblemiškai, kaip tai yra įprasta šiandieninėje Lietuvoje. Visi kalbėtojai įrodė, kad viskas gali būti pasiekta dideliu užsidegimu, turint aiškų tikslą bei bendraujant tarpusavyje, keičiantis idėjomis. Kartu pats renginys tapo idėja, kuria žymūs verslininkai pasidalino su jaunais žmonėmis, galvojančiais apie savo ateitį, savo perspektyvas ir nežinantiems, kaip viso to pasiekti.

Gruodžio 5 d. Romuvos kino teatre buvo skaitomi pranešimai tokiomis temomis: „Nuo idėjos iki rezultato“, „Atkaklumo galia“, „Kaip padėti sėkmingo ir stabilaus verslo pagrindus?“, „Socialinės inovacijos verslui, visuomenei ir miestams“. Trumpai apie šių temų pristatymus:

Kęstas Pikūnas – „Nuo idėjos iki rezultato“. Kęstas Pikūnas yra Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) išrinktas 2012-ųjų metų „Jaunimo ambasadoriumi“, taip pat interneto portalo trysmilijonai.lt įkūrėjas ir vyr. redaktorius, bet šiandieniniam jaunimui geriausiai pažįstamas iš pasaulinio masto renginio „Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas”, kuris vyko 2012 m. liepos mėn. Kęstas Pikūnas buvo šio Lietuvai svarbaus įvykio sumanytojas ir organizatorius. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad susitikimas su išsibarsčiusiais lietuviais buvo tikrai neeilinis nuotykis. Organizatorių teigimu jame apsilankė apie 3500 žmonių iš JAV, Pietų Amerikos, Kanados, Australijos, Rusijos, Europos ir Azijos šalių, keturias dienas klausėsi pranešimų, dalyvavo diskusijose mokslo, verslo, politikos ir kultūros temomis. Kęstas Pikūnas savo parengtame pranešime dar kartą priminė, kokio didelio užmojo buvo ši idėja, bet taip pat kokia neįgyvendinama ji atrodė iš pradžių. Būtent idėjos svarba ir buvo labiausiai akcentuojama jo kalboje. Turėdamas minusinį sąskaitos balansą, su bendraminčių komanda, jis sugebėjo suorganizuoti milijoninio biudžeto reikalaujantį renginį, kuris visiškai atsipirko.

Aišku, nesklandumų nebuvo išvengta, juk Lietuvoje viskas vyko pirmą kartą. „Didžiausias sunkumas buvo perlipti per save, rasti motyvacijos darbui ir taip pat finansiniai sunkumai“. Vieni kitus palaikydami, nenorėdami nuvilti vienas kito, pamažu sukūrė komandą, kuri tikėjo idėja ir turėjo noro ją įgyvendinti. Jeigu yra gera idėja, kuri tau tampa tikslu, atsiranda ir komanda, finansavimas. Pats renginys, kaip pirmasis tokio masto, parodė, kad Lietuvoje dar yra to tikro, nuoširdaus, kūrybingo, žingeidaus, inovatyvaus, patriotiško ir atsakingo jaunimo, kuris gali ir yra pasiruošęs kažką keisti, pasiruošęs kurti pridėtinę vertę (ne PVM) ir geresnį gyvenimą savo šalyje. Į klausimą „Ar buvo verta tai daryti?“ Kęstas Pikūnas net nedvejodamas atsakė „Taip!”
Renginys planuojamas pakartoti 2014 m. Tikslas – 20 000 lankytojų, iš jų 5000 -10 000 užsienio lietuvių. Dalyvių skaičius iš Lietuvos nebus ribojamas, renginys vyks kartu su Pasaulio lietuvių dainų ir šokių švente, be to dar įsitrauks dar daugiau įmonių, rėmėjų.

Mindaugas Danys – „Socialinės inovacijos verslui, visuomenei ir miestams“. Mindaugas Danys – pirmojo Lietuvos coworking centro – „Hub Vilnius“ įkūrėjas, sertifikuotas verslo valdymo konsultantas, Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorius, turintis 10 metų verslo ir viešojo sektoriaus konsultavimo patirtį panaudojant ES paramą. Antrasis vakaro pranešėjas taip pat akcentavo idėjų svarbą, bet kartu skatino domėtis įvairiomis iniciatyvomis, jas palaikyti bei patiems jas kurti, kad dirbamas darbas būtų naudingas net tik asmeniui, kuris jį atlieka, bet ir visuomenei. Mindaugas Danys, pats dirbdamas valstybiniame sektoriuje, ieško idėjų kaip miesto erdves grąžinti žmonėms. Jo pranešimo pagrindinė mintis – reikia pradėti į miestą žiūrėti savininkiškai, rūpintis juo, kaip savo nuosavybe. Savo žodžiams įrodyti pateikė nemažai pavyzdžių ne tik iš pasaulio, bet jau ir Lietuvoje taikomų idėjų – spintelė gatvėje daiktams keistis, burbuliatorius, park(ing)as – iškylos gatvėje, daržų auginimas ant stogo ir kt. Išnaudojant pamirštas, apleistas vietas galima paversti miestą įdomesne bei socialesne vieta. Taip Kaune ir Vilniuje atsirado Fluxus Ministerijos, Kaune suaktyvėjo paties Romuvos kino teatro kultūrinė veikla, įsikūrė coworking’o patalpos, kuriose visi kviečiami dirbti kartu, keistis idėjomis. Mindaugas Dainys taip pat teigė, jog dabar gyvenant informaciniame amžiuje vienas žmogus gali labai daug ką padaryti, daug pakeisti. Yra internetas, galime bendrauti, o taip idėjos ir yra įgyvendinamos. Viena iš idėjų pateikiama video po tekstu.

Darius Pietaris – „Kaip padėti sėkmingo ir stabilaus verslo pagrindus?“ Darius Pietaris – asmeninio tobulėjimo konsultantas, derybų ir pardavimų mokymo pradininkas Lietuvoje, kasmet tobulinantis asmeninius įgūdžius tarptautiniuose seminaruose JAV, Italijoje, Indijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Estijoje, įvairių sėkmės knygų autorius. Savo pranešime jis daugiausiai dėmesio skyrė sėkmingo verslo pradžiai, bandė atsakyti į klausimą, kas apskritai yra sėkmė versle. Kad iš amatininko taptum verslininku, pirmiausia turi pasikeisti požiūris ir mąstymas. Į viską reikia žiūrėti verslininko akimis. Pradedant verslą reikia atkreipti dėmesį ne tik į gaminamą produkciją, bet ir į darbuotojus. Kad įmonėje dirbtų specialistai, vadovas turi jiems ką nors pasiūlyti mainais už jų paslaugą – darbą. Pats darbo pasiūlymas turi būti kaip reklama, kad pritraukti geriausius. Įmonė turi būti organizuota tam tikrais principais, kad net krizės laikotarpiu nebankrutuotų, o tik dar labiau iškiltų į viršų. Pagrindinė pranešimo esmė – verslininkas visada turi būti priekyje bent vienu žingsneliu, kad jo verslas išliktų ir būtų sėkmingas.

Algirdas Karalius – „Atkaklumo galia“. Algirdas Karalius – sėkmės mokytojas ir verslo konsultantas. Kaip pats teigia „Iš savo 40 gyvenimo metų, apie 30 jų skyriau paieškai į klausimą: kodėl vieni žmonės sėkmingi, o kitiems nuolat nesiseka?“ Bene laukiamiausias vakaro pranešėjas pasirodė renginiui jau artėjant į pabaigą, kai salėje buvo likę atkakliausi, ištvermingiausi. Vos tik Algirdas Karalius pasirodė scenoje ir pradėjo savo pranešimą, supratome – likti tikrai buvo verta. Jo pasakojimas išsiskiria iš kitų savo paprastumu bei jaunatviškumu. Tai, ką jis pasakoja, yra aktualu, o ir pats pateikimo būdas patrauklus jaunimui. A. Karalius pirmiausia nupiešė gyvenimo vaizdą koks jis bus, jei gyvensime kaip gyvename dabar – bijodami ir nesiryždami keistis. Tik priėmus iššūkių ir klaidų sukeliamas problemas, susitaikius su jomis ir jas įsimylėjus, galime jas pereiti ir gyventi finansiškai laisvi. Svarbiausia negalvoti prieš darant, nes tik protas sukuria visas užtvaras ir baimes, visus pasiteisinimus ir dvejojimus. Daryti tai, ką gali daryti geriausia. Tada ateis ir finansinis stabilumas, pasitenkinimas darbu, pagerės gyvenimo kokybė. Atkaklumas tame labai svarbus. Kelyje į sėkmę svarbu nepasiduoti įvairioms kliūtims, kurių tikrai bus. Pirmiausia tėvai, aplinkiniai, draugai, netgi pats save pradėsi įtikinėti, kad to neįmanoma padaryti. Štai čia ir reikia mesti visas mintis, imtis darbo. Kaip Algirdas Karalius užbaigė savo pranešimą: „Turime dvi rankas. Jos tik ir padės mums“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *