MMM – merginos, mašinos ir meškerė. Vyriškų žurnalų apžvalga

pagal | 2020 28 sausio

Žurnalai yra laisvalaikio skaitiniai, skirstomi į kategorijas pagal įvairius aspektus: lytį, amžių, pomėgius, periodiškumą ir pan. Kiekvienas pardavimo taškas turi savą spaudos pateikimo tvarką. Mano aplankytas praktiškas prekybos tinklas nepasižymėjo tvarka – žurnalai išdėlioti chaotiškai, nebuvo išimti praėjusių mėnesių numeriai, sunku buvo ir susigaudyti – kur naujas, kur senas ir pan. Taigi vyrams skirti žurnalai glaudėsi ir prie vaikiškų leidinių, ir prie žurnalų apie pyragus. Visi puikiai supranta, kad geras pozicionavimas nulemia produkto pardavimo (ne)sėkmę. Kokie vyriškų žurnalų pardavimai – nesidomėta, tačiau nenustebintų, jei seni numeriai buvo palikti su viltimi, kad juos dar kas nupirks, o nauji taip pat kaip nors bus pastebėti.

Nors jokios kasininkės reakcijos nesulaukiau, jai beskanuojant pasirinktus „Tik Vyrams“, „Top gear“, „Keturi ratai“, „Medžiotojas ir meškeriotojas“ žurnalus, palikau parduotuvę su plačia šypsena ir nekantrumu – norėjau pasidalinti su mūsų skaitytojais svetimo daržo gėrybėmis.

„Tik Vyrams”

Apžvalgą pradedu kadaise buvusiu labai populiariu žurnalu vyrams – „Tik Vyrams”. Dar prieš keletą metų jis dalinosi rinką su užsienio didžiaisiais Playboy ir FHM, dabar jis vienintelis lietuviškas erotinis žurnalas vyrams.

Tik-vyrams-1990

„Tik Vyrams“ leidinys jau klasika, pradėtas leisti dar 1991 m. vasarą Kaune. Šiuo metu jo tiražas 10 000, pirmaisiais leidimo metais jis buvo penkis (!) kartus didesnis! Nors žurnalo devizas skelbia, kad tai „Žurnalas vyrams ir vyrus mylinčioms moterims“ neįsivaizduoju, kokia moteris turėtų kantrybės jį perskaityti nuo-iki…

Redaktoriaus žodis skelbia, kad šis leidinys „skirtas tiems, kurie nori gyventi be širdies ligas sukeliančių ilgalaikių įsipareigojimų, tiems, kurie į moterų ir masonų sukurtą pasaulį <…> nori pažvelgti kitaip… Taip, aišku, kad grubiai juokauju, bet žurnalas „Tik Vyrams“ tam ir yra, kad būtų linksmiau gyventi…“ Norisi tik liūdnai atsidusti – nors ir kainuoja be vieno cento 2 €, pigiena dvelkia net iš tolo. Perkrautas viršelio maketas, neperskaitomi straipsnių pavadinimai pasislepia po žavios, džinsais aprengtos blondinės figūra, naudojama visa spalvų paletė. 52-jų puslapių leidinys, kuriame daugtaškiai, pieštiniai margi paveikslėliai ir vienuolika kartų kas antrame puslapyje skelbiamas anekdotų „stripas“ (viena vertikali eilė palei puslapio kraštą, užimanti ¼ puslapio) šaukia, kad tai akivaizdžiai pramoginis, greitas skaitalas, kai perskaitai ir pamiršti.

Geriausia vieta skaitymui pagal vyrus

Žurnalo puslapiai perkrauti, susidaro įspūdis, kad į vieną numerį bandyta sudėti Kamasutrą (tiesa, lietuvišką jos variantą, pavadintą „medine“), mafiją, naftą, mašinas ir merginas – aptarti viską, bet paviršutiniškai. Vargšai vyrai – kaip jie nepasiklysta tokiame margumyne? Daug dėmesio skiriama vyrų ir moterų santykiams („Tu gyveni su moterimi (mergina), jeigu pastoviai girdi:“), praktiškai kiekvienas toks tekstas iliustruojamas apsinuoginusia mergina (kuo kivirčas siejasi su nuogybėmis?), įžanga Briuso Viliso gyvenimo taisyklėms užrašytos Comic sans šriftu (visai ne kieto riešutėlio stilius) ir kiti nesusipratimai. Ar čia yra kiek erotikos? Apsinuoginusios merginos „įklijuojamos“ į puslapius bet kaip ir bet kur, plakatas (nuo seno likęs atributas) su nelietuviškų bruožų, šalto grožio kūnu.

Darytina išvada, kad net jei lauke karas, pažiūrėk į gražuolę mergaitę, jei sugedo mašina – rask, kur paganyti akis. Šiame žurnale aptariamos visos bėdos kyla dėl moterų, bet kartu pasiūloma išvada: nuo ko susirgai, tuo ir gydykis. Jei net tai nepadeda, atsiversk horoskopą, jis šmaikštus ir netikėtas!

*žurnalas nuvylė prastu stiliumi ir žemos kultūros aukštinimu. Nesinorint nieko įžeisti net sunku nustatyti tokį žurnalą skaitantį vyrą. Gal tiek to…

Kitoje žurnalų apžvalgoje leidiniai apie vyrų žaisliukus – mašinas. Nestabdom!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *