Na, tai kiek sutaupei per Kalėdines akcijas?

pagal | 2020 29 sausio

Mane sunku nustebinti, tad nenustebau ir kai primą kartą frazę „palauksiu Kalėdinių akcijų“ išgirdau dar rugpjūčio mėnesį. Kadangi pati dirbu pardavimų srityje jau daugiau nei pusantrų metų, esu puikiai įsigilinusi į šią „taupymo“ sistemą. Esmė tik viena – niekas nieko nesutaupo, o tam yra daug priežasčių.

Kalėdos – gerumo metas. O kažkam pelno

Vieniems Kalėdos asocijuojasi su šeima, jaukumu, kitiems su mandarinais, o tretiems, prekybininkams, su kišenių papilnėjimu. Apmaudu, bet pati tiems prekybininkams ir dirbu, bet čia jau kita tema. Pačiai ne kartą teko karpyti geltonus popierėlius su „įspūdingais“ nuolaidų skaičiais. Tai nuostabus akių dūmimas – geltona kaina? Griebiam, kol nepabrango!  Nesvarbu, kad  nuo 3 tūkst. kainuojančios prekės nuolaida tik  100 litų. (eurų?), o paties poreikį būtų patenkinusi prekė ir už tūkstantį. Bet juk akcija ir šitos prekės specifikacijos geresnės.

Specifikacijos arba tai ko paprastas žmogus nesupras

Jeigu visi žmonės išmanytų visas sritis tai jokių konsultantų nereiktų (ir likčiau be darbo). Didžiausia problema kai ateina žmonės netvirtai apsisprendę kokios prekės jiems išties reikia ir ar išvis reikia. Tau patinka šis raudonas ir linksmas šaldytuvas, bet tas greta stovintis turi geresnes specifikacijas. Žinoma, negi pasiduosi gražimui vietoj kokybės? O kodėl gi ne, Apple inc. fanai šia taisykle ir gyvena. Pirmiausia reikia pamąstyti ar tau tikrai reikia šaldytuvo su vandens ir ledukų dispenseriu, jeigu tu mėgsti pieną, o ledukus naudoji tik karštomis dienomis, kurių Lietuvoje būna lygiai 3? Labai nori to raudonumo, tačiau grįžęs namo suvoki, kad vis tiek nusipirkai tą geresnių specifikacijų šaldytuvą ir prižadi sau ledukus naudoti kasdien gamindamas „smoothies“ ir pieną keisti filtruotu vandeniu. Kaip tai nutiko?

hello_my_name_is_consultant_badg_450

Visagaliai ar bent labai galingi konsultantai

Konsultantai gali daryti milžinišką įtaką jūsų apsisprendimams ir,  patikėkit, jie tai daro. Vieša paslaptis yra ta, kad jiems mokami bonusai už įvykdytą prekių pardavimo planą. Taip pat, už tam tikros firmos tam tikras parduotas prekes. Štai dar viena priežastis, kodėl konsultantas įkišo tą išmanųjį šaldytuvą – nes jam nuo to į kišenę nubyrėjo „smulki“ premija. Deja, niekas nėra laisvas ir nesirenka to, ko tikrai nori. Viskas vėl atsimuša į tą pačią sieną – neįmanoma žinoti visko, todėl tenka klausti profesionalo nuomonės.

Visada yra tas „BET“

Nors ir viskas skamba negatyviai, BET visada ir visur atsiranda išimčių. Yra žmonių, kurie dirba iš idėjos – iš noro pagelbėti kitiems (taip, tokie žmonės dar egzistuoja, pati įsitikinau). Tokių, kuriems papildomas bonusas prie atlyginimo nepakels nuotaikos, o tai padarys patenkintas klientas. Ir net ilgesniam laikui. Linkiu visiems pataikyti ant to geranoriško ir nuoširdaus konsultanto, kuris atsižvelgęs į jūsų poreikius, padės jums sutaupyti. Nes Kalėdinės akcijos yra mitas, taip pat kaip ir Kalėdų senelis. Gal jau laikas išaugti iš pasakų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *