Neišsirinkau prekės lietuviškos…

pagal | 2020 29 sausio

Šūdas tos lietuviškos prekės“, „Ko tu ten nemačius?“ ir kitokių panašių reakcijų išgirdau, kai garsiai pasvarsčiau, kad galbūt vertėtų nueiti į parodą „Rinkis prekę lietuvišką 2012“ „Žalgirio“ arenoje spalio 5-6 dienomis. Tuomet tapo akivaizdu, kad ten nueiti tiesiog privalau, kad išsiaiškinčiau, ar tikrai draugai sako tiesą, jog lietuviškos prekės nekokybiškos, neoriginalios, o ši mugė tik laiko gaišimas. Dalinuosi savo įspūdžiais su jumis.

Sutaupėme 5 litus

Į areną su drauge nuvykome besibaigiant antrai parodos dienai. Viena vertus, baiminomės, kad dalis pardavėjų jau gali būti išvykę, kita vertus, tokiu metu būna mažiau žmonių. Tikėjomės išvysti originalių prekių, prezentacijų, nusipirkti ko nors skanaus pigiau. Prie įėjimo buvo keletas kioskų su duonos, mėsos gaminiais bei žuvimi – ta produkcija, kurią įprasta matyti miestų mugėse. Norint patekti į parodą paprastam mirtingajam teko mokėti 5 lt, o vaikams, studentams ir senjorams renginio lankymas nemokamas.

Maistas, maistas, maistas…

Kaip ir priklauso studentėms, buvome alkanos, todėl pasinaudojome proga paragauti kukurūzų spragėsių ir arbatos. Kantresni gavo net šokolado ir duonos gaminių. Šių maisto produktų kainos mažesnės negu parduotuvėje. Pavyzdžiui, šokoladas „Tai Tau“ – 2,5 Lt, „Žemaitijos pieno“ glaistyti sūreliai – 0,99 Lt, maišelis kukurūzų spragėsių su šokoladu  – 1 Lt. Beje, gaminiai, parduodami prie įėjimo į areną, buvo brangoki. Taip pat, buvo keista dvejose vietose išvysti to paties gamintojo parduodamą arbatą. Kai paklausėme, ar galėtų pasiūlyti ko nors, nuo ko neimtų miegas per paskaitas po bemiegės nakties, pardavėjas šiek tiek sutriko. Dauguma arbatų raminančios ir kaip tik padedančios užmigti. Nepirkom, miegam puikiai.

Nuogas neliksi

Keliose vietose buvo parduodami Lietuvoje siūti drabužiai. Jie atrodė gana kokybiški ir originalūs, tačiau labiau tinkami vyresnėms moterims.. Visai kas kita yra rankų darbo vilnonės šlepetės. Jos tinkamos visokio amžiaus ir kojos dydžio žmonėms. Tokias šlepetes pernai mugėje man nupirko mama. Sėkmingai šildžiausi kojas visą žiemą. Šalia – plati pirties kepurių pasiūla. Gaila, kad bute pirties neturime. Netoliese siūloma nusipirkti įvairiausių rankinių ir piniginių. Kainų, deja, nepaklausiau, nes baiminausi, jog galiu susigundyti nusipirkti.

Grožiui – taip

Lietuviškos kosmetikos buvo galima įsigyti net keliose vietose. Čia aktualu stabtelėti ir studentėms, nes kosmetikos kaina yra prieinama, o prekių sudedamosios dalys – natūralios. Kai kuriuos produktus pardavėjai leido išbandyti. Moterys drąsiai tepėsi gana ryškius lūpų dažus, kurių kaina 24 lt. Kosmetiką, kurią pati naudoju nuolat, mugėje buvo galima įsigyti šiek tiek pigiau nei įprastai. Vis dėlto, pagrindinis natūralios kosmetikos minusas – trumpas galiojimo laikas.

Atgaiva vyrams

Parodoje buvo eksponuojami ir buities reikmenys. Dviprasmiškai laukiant šidymo sezono pradžios už akių užkliuvo židiniai. Jie traukė ir mažiausiųjų parodos lankytojų dėmesį. Keisčiausia buvo matyti liftus. Abejoju, ar per šias dvi dienas jų buvo parduotas nors vienas. O gal? Prie baldų ir skardos lankstinių gamintojų nepriėjome. Kol kas tai mums neaktualu.

Pavargai? Pasėdėk arba pasnausk

Nors paroda nebuvo išdėstyta tokiame dideliame plote, kad pavargtum bevaikščiodamas, bet prisėsti ant krėslų visuomet malonu. Teko šiek tiek palūkuriuoti, bet buvo verta. Jie tikrai labai patogūs. Atsisėdus norisi atlošti galvą ir užmigti. Tikėtina, kad jie taip pat parduodami, bet žmonės tuo nesidomėjo.

Išvados

Akivaizdu, kad paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2012“ nėra tas renginys, kuris domintų studentus. Dauguma prekių ar paslaugų paprasčiausiai dar neaktualios, nedominančios ar tiesiog neįperkamos. Štai kodėl parodos lankytojų vidutinis amžius prilygsta mūsų tėvų amžiui. Šiek tiek nusivyliau, nes dauguma prekių parduodamos ir parduotuvėse, todėl yra matytos ir net pabodusios. Tikėjausi būti nustebinta gausa ir originalumu. Vis dėlto, lietuviškos prekės, kurias teko išbandyti asmeniškai, manęs nenuvylė ir aš visomis keturiomis palaikau mūsų šalyje pagamintų prekių vartojimo skatinimą. Tik galbūt tai reikėtų perteikti kaip nors patraukliau ir įdomiau bei orientuotis ne tik į vieną amžiaus grupę, bet nepamiršti ir kitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *