Nemokami internetiniai įrankiai kiekvienam studentui

pagal | 2020 29 sausio

Prieš išlaidaudami, visada palaukite bent 24 valandas. Gal per tą laiką apsigalvosite, arba rasite pigesnių arba net nemokamų alternatyvų. Šis principas galioja ir studentams, kurie yra itin reiklūs. Šiame straipsnyje pateiksiu keletą patarimų akademinei visuomenei, kuri nuolatos ieško įdomių ir originalių būdų save išreikšti.

Kam studentui iš viso reikalingas internetas? Trims dalykams – informacijos paieškai, bendravimui ir mokslo darbų kūrimui. Ieškoti mokame visi – tam yra Google. Bendrauti sugebame puikiai per Facebooką, LinkedIną, Instagramą, Skype ir kitus įrankius. Tuo tarpu mokslų reikalai vis dar labai stagnuoja (tuo įsitikinau vienoje kolegijoje vesdamas vieną paskaitėlę apie tinklaraščius). Aišku, kaltę galima suversti dėstytojams, kurie vis dar reikalauja mintinai mokytis jų pačių parašytus vadovėlius, bet tokių „dinozaurų“ mąžta su kiekvienu semestru. Dauguma dėstytojų supranta, kokią vietą studento gyvenime užima internetas, todėl pasinaudoti tam tikrais įrankiais tikrai leis.

Mokslo darbai rašomi Wordu. Tai, aišku, puikus įrankis, tačiau ne visi jį turi patį naujausią. Dėl to mokslo darbams rašyti siūlome išbandyti Google Docs. Šis įrankis turi vieną labai gerą savybę šalia savo 10 trūkumų – jame galima realiu laiku rašyti keliems žmonėms. Tai puikus įrankis, jei tam tikri mokslo darbai yra rašomi ne pavieniui, o komandoje. Nesvarbu, kur bebūtumėte, visi komandos nariai gali dalyvauti dirbant prie darbo ir matyti, kas ką daro. Maža to, šalia rašomojo ploto yra pokalbių langas (chatas), kur iš karto galima padiskutuoti, ką ir kaip daryti. Puikus įrankis. Išbandykite!

Google Docs

Mokslo darbams reikalingos iliustracijos. Nepralenkiamas nemokamas įrankis čia yra Pixlr nuotraukų redaktorius. Jis labai primena Photoshop programą, bet yra internetinis ir nemokamas. Su šia programa galima kurti tikrai įspūdingas iliustracijas, bet tai skirta pažengusiems vartotojams, išmanantiems „sluoksnių“ meną.

Pixlr

Vienas iš sudėtingiausių dalykų mokantis yra rinkti ir rūšiuoti informaciją, bibliografijas, citatas. Nepakeičiamas pagalbininkas čia gali būti nemokamas įrankis OneNote. Jis gali būti nemokamai diegiamas į kompiuterį, arba naudojamas internetu. Juo galima dalintis su kitais žmonėmis, tad mokslo draugams jis irgi labai pravers.  Aišku, jis tinkamas ir tiesiog rašyti tekstus, juos redaguoti, kad vėliau galima būtų sudėti į vieną referatą ar laboratorinį.

OneNote

Jei jau užsiregistruojate OneNote, tai automatiškai tampate ir OneDrive naudotoju. OneDrive – tai  dar viena talpykla, visai kaip DropBox, Google Drive, iCloud ir dešimtys kitų. Naujiems vartotojams ji duoda berods 7 GB vietos. Lyginant su Dropbox, tai tikrai nemažai. OneDrive siūlau laikyti visus mokslams reikalingus dokumentus. Taip visada juos turėsite ne tik savo bet kuriame kompiuteryje ar internete, bet ir išmaniajame telefone. Paprasta situacija – susitinkate su draugu, kuris nori perskaityti jūsų rašto darbą. Belieka tik susirasti nemokamo Wi-Fi tašką ir abiems įsijungti telefonuose internetą… Labai naudinga visiems. Beje, tai visiškai saugu, nes jūsų darbai niekur nepasimes ir nedings. Tie, kas pamena mokslo darbų laikymo diskeliuose ir CD problemėles, mane tikrai supras…

OneDrive

Savo mokslinius darbus galėtumėte visada papildyti išvaizdžiais infografikais. Tai informacija, pateikta grafinių elementų pavidalu. Infografikams kurtį yra ne vienas įrankis, tačiau Piktochart – vienas iš geriausių. Šis nemokamas įrankis leis jums susikurti bet kokio sudėtingumo infografikus ir įvairius brėžinius – pyragus, kolonėles ir t.t. Aišku, galite juos pasidaryti ir su Exceliu, bet jie nebus tokie stilingi ir gražūs.

piktochart

Internete yra galybė įrankių, kuri praverčia studijoms. Reikia tik jų pasiieškoti ir išbandyti. Suprantama, „mirkimas“ Facebooke atrodo kur kas prasmingesnis užsiėmimas, tačiau kartais ir nuo tų draugų reikia pailsėti. Geriausia tai padaryti ieškant visokių nemokamų įrankių, kuriuos galima panaudoti ne tik mokslams, bet ir asmeniniams tikslams. Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *