Nicholas Kin: „Aš galiu pakreipti žmogaus mintis reikiama linkme!“

pagal | 2020 29 sausio

Galbūt jau būsite girdėję, tačiau skubu pristatyti iliuzionistą, mentalistą, magijos meno atstovą ir tuo pačiu puikų psichologą – Nicholą Kin. Žmogų, kuris jau spėjo pasižymėti Baltijos šalyse ir kitose užsienio valstybėse kaip geriausias mentalistas bei tapti „Merlin Award“ (alternatyva Oskaro nominacijai iliuzijos meno srityje) nominantu už geriausią pasirodymą.

Nicholo Kin pasirodymas šou ,,Fenomenas''

O ką jau kalbėti apie čia ,Lietuvoje, rengiamus pasirodymus, kurie nepalieka abejingų (tiesa, ir man buvo galimybė pamatyti tai, ką blaiviu protu sunku paaiškinti). Tad dėmesio! Prieš jūsų akis interviu, kuriame pats Nicholas Kin pasakoja apie mįslingą iliuzijos meną!Kaip sugalvojai užsiimti magijos menu? Prieš kiek laiko, ir koks buvo pirmas išmoktas ir pademonstruotas triukas?

Užsiiminėju iliuzijos menu nuo šešerių metų. Pirmuosius triukus, kurie buvo susiję su kortomis, o vėliau su moneta, man pademonstravo tėtis. Pirmasis įspūdis buvo „Vau“, todėl visą savaitę prašiau, kad parodytų, kaip jis tai padarė ir išmokytų dar daugiau. Tėtis rekomendavo žurnalų iškarpas su įvairiais triukais ir tokiu būdu pradėjau domėtis šiuo menu. Šiais metais bus 20 metų kaip domiuosi iliuzijos menu, o profesionaliai užsiimu 9 metus, nes pirmą kartą į sceną išėjau 16 metų. Pirmasis pasirodymas buvo virvės karpymas (perkerpi virvę, bet ji tampa vėl tokia pati).

Kaip išmokai šio meno?

Dažnai būna rengiami seminarai, konferencijos, į kuriuos keliaudamas sumoki nemažą sumą, užtrunki kelias dienas ir gauni daug informacijos, kurią vėliau atsirenki. Taip pat yra įvairios internetinės parduotuvės, kuriose tu gali nusipirkti tam tikrą  „efektą“, tačiau sumokama yra ne už paslaptį, bet tiesiog idėją. Tai yra toks menas, kurio reikia mokytis ir mokytis.

Kiek laiko per dieną praleidi praktikuodamasis? Ar sunkus darbas?

Aš kiekvieną dieną ieškau kažko naujo, tačiau galiu pasakyti, kad iš 24 valandų per dieną prie savo darbo praleidžiu 18 valandų, per kurias taip pat ir praktikuojuosi. Autorinio ir visiškai naujo triuko sukurti neįmanoma, tačiau galima sumoderninti senus ir juos sujungti, tuomet gaunasi gana originalus pasirodymas. Šioje veikloje sunkiausia yra kūrybinės kančios: kartais tu nori kurti, turi daug idėjų, o kartais tau reikia kurti, bet paprasčiausiai neišeina. Tada tenka griebtis ir vaistų ir raminamųjų….(šypsosi)

Kuris triukas, tavo manymu, yra sudėtingiausias, kurį sunkiausia buvo įvaldyti?

Sunkiausia buvo įvaldyti vieną triuką, kuris buvo gana ekstremalus. Tai pasirodymas su peiliais. Vienu metu esu net gavęs traumą ir turiu randą rankoje. Tą dieną net buvo atvykę laida „Farai“, nes, matyt, ne taip suprato pranešimą ir, tikriausiai, pagalvojo, kad kažkas kažką sužeidė. Po to įvykio šio triuko net nedemonstruoju, nes įgavau didelę fobiją.

Sakei, kad gali skaityti žmonių mintis ir įsibrauti į pasąmonę? Ar tai tiesa?

Taip, aš galiu pakreipti žmogaus mintis reikiama linkme. Pavyzdžiui, sukelti žmogaus mintyse chaosą ir priversti jį dvejoti savo mintimis. Be penkių pagrindinių savo pojūčių sukuriu ir šeštąjį, tai yra būtent vadinamoji telepatija. Negaliu tiesiogiai sakyti, kad skaitau mintis, bet aš galiu jas pagauti reikiamu momentu ir nuspėti, apie ką žmogus galvoja.

Ar negąsdina toks sugebėjimas aplinkinių?

Nicholas Kin tikrai spėjo užkariauti Rusijos ir Ukrainos publiką.

Nicholas Kin tikrai spėjo užkariauti Rusijos ir Ukrainos publiką.

Ne, manau, tai priklauso nuo žmonių. Vieni tai priima kaip šou, o kiti kaip „už gryną pinigą“  ir laiko tai gryniausia Dievo dovana.

Kiek tavo iliuzijos mene, tavo nuomone, yra praktikos, o kiek talento?

Na, čia gana sunkus klausimas. Negaliu taip išskirti, kiek talento, o kiek praktikos. Praktika yra skirta tam, kad susipažintum su tuo menu ir įsitikintum kaip tai veikia, o talentas parodo ar tai skirta būtent tau.

Ar tiesa, kad iliuzionistas turėtų būti geras psichologas? Kokia tavo nuomonė?

Žinoma, tai yra esminė savybė, kadangi net 75 % pasirodymo sudaro tai, kaip tu jį sugebėsi pateikti. Studijuoju psichologiją, nors ir ne iš karto pasirinkau tokią sritį. Pirmiausia studijavau informacines technologijas, vėliau perėjau prie dizaino, o galiausiai tarp viešojo administravimo ir psichologijos pasirinkau būtent pastarąją. Supratau, kad tai mano sritis, nes man viskas čia lengva ir suprantama, daug ką žinau pats iš savo patirties.

Koks tavo gyvenimo credo, kuriuo tu vadovaujiesi gyvenime?

Paprasčiausiai stengiuosi gyventi šia diena ir imu visas galimybes, kurias man duoda gyvenimas.

Koks tavo didžiausias pasiekimas ir įvertinimas šioje srityje?

Dabartinis didžiausias mano pasiekimas, kad aš užkariavau Ukrainos ir Rusijos publiką, nes Lietuvoje dar tik pradedu save parodyti.

 Kaip į tavo darbą reaguoja artimieji ir draugai? Ar padeda eksperimentuoti?

Įvairiai. Kartais norisi, kad priėjus ir paprašius pagalbos jie man padėtų, tačiau suprantu, kad kiekvienas savo laisvą laiką nori praleisti sau, o ne žiūrėti ką kitas daro.

Kokie tavo ateities planai? Gal ruoši kokį ypatingą pasirodymą arba žadi dalyvauti apdovanojimuose?

Vienas ateities planas yra šiais metais nuvažiuoti į pasaulio čempionatą, kuris vyks Anglijoje, tačiau kol kas būsiu tik žiūrovas. Vėliau pradėti ruoštis 2015 metų čempionatui ir sudalyvauti pačiam. Didelis noras yra tapti pasaulio čempionu, bet viskas priklauso ir nuo galimybių.

Kokias svarbiausias savybes turi turėti iliuzionistas?

Yra skirtumas tarp mentalisto ir iliuzionisto. Pastarajam svarbu pasitikėjimas savimi, užsispyrimas, kantrybė ir pareiga, nes jeigu jau pradėjai kažką, turi eiti iki galo.

Kas dar nepažįstate – susipažinkite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *