Nostalgija dvelkianti Kauno „Spurginė“

pagal | 2020 29 sausio

Jei kas nors nežinote, kas ir kur yra ta „Spurginė“, skubu paaiškinti – tai vieta, į kurią negalima neužsukti būnant Kaune. Rasti ją nesunku – ši kavinukė įsikūrusi Laisvės alėjos 84-ajame name.

Traukia paprastumu

Jau tris dešimtmečius Kaune gyvuojantis spurgų, bandelių ir pyragėlių rojus šiandien yra bene pati populiariausia užeiga Kauno centre. Interjeras kavinėje nesikeičia nuo pat jos įkūrimo, o lankytojų joje nelaukia prabangi aplinka ar įmantrūs patiekalai. Tačiau „Spurginės“ neaplenkia nei moksleiviai, nei studentai, nei dirbantys žmonės, nei pensininkai. Čia daugelį jų traukia paprasta ir jauki aplinka ir be galo mielas ir malonus aptarnavimas. Dažnas klientas pasakys, kad „Spurginėje“ jaučiasi kaip namuose. Visi svečiai kavinėje sėdi prie vieno bendro didelio stalo, o aplink juos nuolat zuja malonios padavėjos, kurios ne tik paruoš skanios kakavos, atneš vieną kitą gardžią bandelę, bet ir maloniai bei nuoširdžiai pabendraus.

Vis tas pats kolektyvas

Viena iš paslapčių, kodėl „Spurginė“ tokia mylima – tai jos kolektyvas. Darbuotojos pasikalba su kiekvienu norinčiu, išklauso visų bėdas ir džiaugiasi kartu taip, lyg kiekvienas svečias būtų senas pažįstamas. Nuolatinius klientus moterys jau pažįsta, o ilgiau nesulaukusios kurio iš jų, ima nerimauti, ar kas nenutiko. Miesto svečiai neretai stebisi, kad „Spurginėje“ nuolatos dirba tas pats kolektyvas. Paaiškinimas paprastas – šis spurgų ir pyragėlių rojus šiandien priklauso šešioms ten dirbančioms moterims, kurioms „Spurginė“ – daugiau nei verslas.

Buvo ir blogi laikai

„Spurginės“ bėdos, deja, taip pat neaplenkia. Dar prieš 15 metų kavinei grėsė uždarymas. Kuomet rublį pakeitė litas, lankytojų smarkiai sumažėjo, skaniųjų spurgų niekas nebepirko. Padavėjos prisimena, jog visas kolektyvas tuomet gyveno laikinumo nuotaikomis. Tuo metu ne viena miestiečių mylima kavinė užsidarė, o dabar jų vietose įsikūrusios batų parduotuvės… Panašus likimas galėjo ištikti ir  „Spurginę“, tačiau jos kolektyvas iš paskutiniųjų stengėsi išlaikyti kavinukę ir nesutiko atiduoti jos patalpų apsukriems verslininkams.

Sėkmės paslaptis

Kauniečiai juokauja, jog šiai vietai reikėtų pastatyti paminklą. Ko gero, ne be reikalo. „Spurginės“ darbuotojos tiki, kad jų sėkmės paslaptis – tai sprendimas tęsti tradicijas ir nesivaikyti naujovių. Bandelės čia tokios pat, kaip tos, keptos prieš 30 metų. Į jas nededama jokių konservantų, jos visada šviežios ir be galo gardžios. Žmonės, atėję į „Spurginę“, visada žino ką ten ras – vis tas pats meniu, tas pats kolektyvas, ta pati jauki aplinka. Keista būtų nueiti į šią kavinukę ir pamatyti naujų veidų anapus prekystalio, naujų baldų ar naujų patiekalų. Gal vieną dieną taip ir bus, ką gali žinoti! Aišku tik tiek – kol „Spurginėje“ šeimininkauja žmonės, kuriems ji rūpi, čia visada bus malonu ir gera užeiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *