Nuoširdi Kauno vaikinų grupės vokalisto „Andrew Flame“ išpažintis

pagal | 2020 29 sausio

Vasarėjant orams ir gerėjant nuotaikai nusprendėme pakalbinti jau trečius metus muzikuojančios Kauno vaikinų grupės „Andrew Flame“ vokalistą Andrių Grybauską ir išsiaiškinti jo grupės veiklos vingius, tikslus, bei išklausyti nuomonę įvairiais muzikiniais aspektais. Labai linksmas, nuotaikingas ir nuoširdus interviu Jums prieš akis!

10259044_774089002601896_899897111719845861_n

1. Kada susikūrė jūsų kolektyvas ir kas jį sudaro?

Reikėtų kokią dieną skirti laiko ir pasikapstyti po Oksfordo definicijų žodyną ir išsiaiškinti, kada įstatymiškai galima laikyti grupės įkūrimą, tad paliekam lemiamą žodį „Facebook“ profilio paskyros sukūrimo datai – 2011 metais.

 2.  Kaip kilo Jūsų grupės pavadinimas?

Sugalvoti grupės pavadinimą yra velniškai sunkus procesas. Mūsų problema buvo ta, jog vis dažniau atsirasdavo ir atsiranda gerbėjų iš užsienio, kurie mus stebi „Youtube“ kanale, „Facebook“ tinklapyje. Turėti lietuvišką pavadinimą su lietuvišku raidynu buvo per keblu, kadangi mažai kas pajėgia tokį prisiminti. Liko tik kurti anglišką versiją. Norėjau save pasilikti priekyje, kadangi esu grupės variklis, tad liko Andrew, o Flame mums tapo graži asociacija su aistra gyvenimui. Pavadinimo mintis – kiekviename žmoguje dega liepsna ir jeigu tik sugebėsime nukreipti ją teisinga kryptimi ir sistemingai siekti savo tikslų, tai gyvenime galėsime daug ko pasiekti.

1560444_730165823660881_1044093082_n

3. Tu radai savo grupės narius ar jie Tave rado?

Brolį, kuris kartu yra ir gitaristas grupėje, pargabeno gandras, tad čia buvo mažiausiai keblumų. Būgnininką Vaidą sutikau „Combo“ klube, grojantį su kitomis grupėmis, o klavišistą Igną radau per muzikantų forumus.

 4. Kuo skiriatės nuo kitų grupių?

Akių spalvomis, šukuosenomis, drabužiais, charakteriu, muzika, stiliumi, dantų išsidėstymu, šypsena ir liūdesiu, filosofija, grojimu, instrumentais, maniera, tikslais, nariais, pomėgiais, koncertais, atlikimu, gerbėjais, kvailumu, meile, klaidomis, pasiekimais, užsispyrimu, tingėjimu, poelgiais, o visu kitu panašūs.

 5. Grupėse dažniausiai visi nori būti vokalistais. O kaip jūs grupėje sutarėt dėl to?

Dainuojančių vyrų nėra tiek daug, kaip atrodo. Visos grupės tik ir skundžiasi, jog neranda dainininkų. Manau, dažniausiai grupėse visi nori būti gitaristais. Mūsų grupėje be manęs dainuoti daugiau niekas net sapnuose nebando, nebent Vaidas operetes.

 6. Kokios Tavo, kaip atlikėjo, stipriosios pusės?

Nemanau, kad yra didelis skirtumas kokios jos yra, ar kokios nėra. Jeigu klausytojui patinka mūsų muzika, jis ją klausysis, jei ne, tai jam nerūpės, jog tavo diapozonas šešių su puse oktavų.

 7. Kaip manai, ko reikia šou pasauliui?

„O ko reikia tau?“ –  pirma, mes turim atsakyti į šį klausimą. Išsprendus jį beliks stengtis būti geriausia savęs versija. Jeigu pradėsi taikytis prie kitų gyvenimo poreikių, tai karjeros pabaigoje sakysi, kad nugyvenai visą savo gyvenimą dėl kitų, o laiko sau beveik neliko. Pasauliui reikia visko, ir apsišaukėlių, ir profesionalų, ir nevykėlių, ir talentingų žmonių. Juk žmonės pagal savo IQ pasirenka tave, o ne tu juos.

 8. Koka buvo jūsų pirmoji daina?

Oficiali, tai „You Won’t Let Me Freeze.“  Neoficialios neviešinsiu.

 9. Lietuvoje turime nemažai muzikantų, kuo, tavo manymu, galite nustebinti?

Mūsų grupės filosofija yra ta, jog stengiamės išlaikyti balansą: gražiai atrodyti, nes daug žmonių klausosi muzikos akimis; gerai skambėti gyvai;  turėti įdomias ir originalias dainas. Šiuo metu projektuojamės savo scenografiją. Manau, jog rudenį su antrojo albumo išleidimu turėsime tikrai įdomius koncertus.

 10. Kas Tau yra ,,gera daina‘‘?

Čia labai reliatyvu.  O kada Tu pajunti, jog  įsimyli žmogų? Paprastai sakome, jog tada kai sutinkame žmogų, kuris yra gražus, protingas, mylintis, panašus į tave, aistringas gyvenimui. Panašiai ir su muzika: geras atlikimas, originali muzika, gera kompozicija, tačiau yra kažkas dar, ko negaliu paaiškinti nei meilėje, nei muzikoje. Manau, jog muzika taip pat yra dalis tavo asmenybės, kuri atsispindi. Arba tiesiog naudokime šią formulę: Log2Muzika + sin(Tavo asmenybė) = Tau patinkanti muzika.

11.  Ar dirbate su kitomis muzikos grupėmis ar DJ‘ais?

Taip, įrašėme dainą su Ieva Zasimauskaite,  amerikiečiu Michael White, bus matyti, kas seks toliau.  Be abejo, visados konsultuojamės vienas sus kitu kaip muzikantai.

 12. Ar yra skirtumas grojant uždaram vakare ir per tiesioginę transliaciją?

Visada labiau patiko koncertuoti savo koncertuose, savo gerbėjams. Tada jautiesi jaukiai ir nebijai leptelti kokią kvailą standartinę frazę.

13.  Koks įdomiausias įvykis, nutikęs kūrybiniame procese?

Kai sukuri dainą žmogui ir jis save toje dainoje atranda. Tada klausia „Ar ši daina apie mane?”, o tu išraudęs sakai „ Ne“, bet mintyse kartoji: „I guess you’ll never know…”

14. Kuria kalba geriau dainuoti: lietuviškai ar angliškai?

Abi man labai gražios, pasiruošimo ir pripratimo reikalas.

15. Kokiais garsais išreikštum savo muziką?

Užstrigusio kubiko rubiko gergždesiu akomponuojant valstybiniam simfoniniam orkestrui (šypsosi, – aut. past.)

16. Kokiu savo poelgiu ar pasiekimu muzikoje labiausiai didžiuojiesi?

Džiaugiuosi, kad net ir turėjęs daug muzikinių grupių, joms iširus pats niekados nenustojau muzikuoti ir kurti. Ir niekados nenustosiu.

17. Ar turite parengę kelias programas? Kaip tai darote?

Turim ir coverių, ir „Andrew Flame“ autorinę programą. Tačiau labiausiai patenkinti esame kai grojame savo.

18. Kokių ritualų turite prieš pasirodymą?

Visados grupės nariams sakau fiktyvią Achilo Trojos puolimo – pasiruošimo kalbą.  Manau jie pradeda susivokti, kad ji netikra (juokiasi, – aut. pats.)

19. Klausote savo dainų, nes patinka, ar dėl reikiamybės perklausyti?

Mes negalime klausytis savo dainų pramogai, kadangi  jas įrašinėdami perklausome tūkstančius kartų ir norime, jog užlipę ant scenos dainuotume dainas šviežiai, tai būtų mūsų sąmonėse.

20. Kokios muzikos Tavo fonotekoje nėra?

Blogos… nors ir tos turiu, tad reiškiasi visko. Juk blogyje irgi yra gėrio.

21. Kokia Tavo svajonių nominacija?

Verčiau surinkčiau pilną Žalgirio stadioną gerbėjų, negu laimėčiau plieno ir aluminio mišinio statulėlę, nes jokia nominacija negali būti didesnė už žmogaus širdį.

22. Ar buvo momentų kai suabejojai muzikos teikiama nauda? Kokios tai buvo mintys?

Būnant 85 decibelų garso apsuptyje aštuonias valandas buvau privertęs ausis atsisakyti dirbti. Tad patarimas –  nesiklausykite muzikos garsiai.

23. Kokią pasaulinę žvaigždę  norėtum pakviesti puodelio kavos?

Kokios dar kavos?! Temčiaus jį arba ją į studiją, ir maldaučiau, jog kartu įrašytume dainą.  Joe Bonamassa, Bryan Adams, John Mayer.

24. Ko trūksta Lietuvos scenoje?

Ventilatoriaus, nes grojant pasidaro karšta. Nors kai kurie turi…

25.  Kas kuria jūsų sceninį įvaizdį?

Antro albumo pristytmui mums drabužius pasiuvo dizaineris Kęstutis Lekeckas. Gerai atrodysim, pamatysit.

large

26. Koks jausmas kai Tavęs prašo autografo?

Tada mane apgaubia miniatiūrinis atokvėpis.

27. Ar norėtum sudalyvauti Gatvės muzikos dienoje?

Čia yra vienas iš mano tikslų.

28. Ar jautiesi „žvaigžde“?

Kartais jaučiuosi kaip kilimas, kurį visi žmonės trypia, kartais kaip geras, prabangus šveicariškas laikrodis, o kartais kaip žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *