„Orcs Must Die!“ – maloniai smirdantis žaidimas

pagal | 2020 24 sausio

Gana didelis laiko tarpas praėjo nuo paskutinės mano žaidimo apžvalgos ir tam sąžiningai neturiu jokio pasiteisinimo. Apsileidau ir įkritau į MMORPG liūną iš kurio, kaip daugelis tikriausiai žinome, labai sunku išlipti. O ir išlipus labiau norisi ne apie tai rašyti, o eiti pažaisti dar. Norėčiau jums pristatyti nuostabų vaistą nuo tokių nesąmonių ir žaidimą, kuris kabliuoja nuo pirmos minutės. Ne MMORPG, o tikrą veiksmo strategiją. Ladies and gentelmen, I give you „Orcs Must Die!“

Šauktukas pavadinime ne šiaip sau. Kūrėjai „Robot Entertainment“ buvo tiek įžūlūs, kad užsidėjo šauktuką, kaip patys sakė, norėdami išsiskirti iš gerų žaidimų krūvos tuo laikmečiu. Mano akyse jie išsiskyrė ir todėl iš principo šito žaidimo nemėginau. Kas, po velniais, šiais laikais dedasi šauktuką pavadinime? Deja, mano naujienų srautas netrukus privertė mane pripažinti klydus, galvojant kad prie šito žaidimo nagų geriau nekišti. Netrukus  pradėjo plūsti straipsniai ir kažkokie kiti vėjai apie „metų žaidimą“, „metų atradimą“ – watafak? Juk čia indie žaidimiūkštis. Galiausiai tokių naujienų prisiskaičiau iki vėmimo ir nusprendžiau pamėginti bent demo versiją. Sėdau, apsiverkiau iš laimės po pirmo lygio ir po 10 minučių aš jau vedu savo banko kortelės duomenis į Steam. Štai toks tas kablys, mielieji – netikėtas ir giliai įsmigęs.

Pirmiausia, ką derėtų pasakyti apie „Orcs Must Die!“, kad jo grafika šūdina. Net kaip animacinė ji toli gražu neblizga, bet čia yra kabliukas. Žaidimas žiaurus ir jo šūdina grafika padeda paslėpti tą žiaurumą ir žaidimą padaro tinkamą net vaikams. Iš minuso pliusas. Ir čia kaip ir visas blogis… Žaidimas monotoniškas, bet tai nemaišo, garsai nesikeičia, bet tai taip pat netrukdo žaidimo proceso ir neerzina. Kitaip sakant, prie žaidimo prikibti galima tik laaaabai labai norint. O ir prikibus „Orcs Must Die!“ turės savo kontraargumentų.

Žaidimo principas paprastas. Jūs turite neleisti žaliems smirdintiems orkams patekti į kitą kambario pusę. Viskas. Žudote, pjaunate, smaigstote, šaudote ir kitaip draskot į skutus nesibaigiančias jų krūvas, kad tik šie nepatektų kur nereikia. Žaisdami paprastai ir naudodami tik ginklus, nieko nepasieksite, nes penkiems šimtams orkų visiškai neįdomus jūsų lankas – visų vis tiek nepaklosit. Užtat smaigai ant žemės, švytuojanti giljotina ar vietoje numestas sprogstamas užtaisas darbą padaro kokybiškai. Štai jums ir strategija. Užbarikaduokit koridorių limituotomis lėšomis taip, kad neprasprūstų nė vienas smirdalius. Teks ir galvą pasukti, ir mintyse įsivaizduoti, kaip bėgtumėte per kambarį būdamas besmegenis, ir t.t.

O tada belieka „G“ mygtukas. UNLEASH THE HORDE! Tada prasideda sadistiniai smagumynai. Galite pasimėgaudami stebėti, kaip vargšai orkai miršta jūsų spąstuose arba ramiai apeina kitu keliu, apie kurį jūs nepagalvojote, sukapoja jus ir greičiausiai nusineša namo suvalgyti. Žiaurus tas pasaulis… Jei ne tu juos, tai jie tave. Žaidimas perpildytas spąstų įvairove visiems gyvenimo atvejams, bet kad neperkrautum savo kambario ir nepadarytum neįžengiama spyglių duobe, kiekvienas kietas daikčiukas tau kainuos pinigėlių. Deja, tu neturtingas, todėl ir dirbi tokį beprasmį, bet labai šaunų darbą – žudai nesibaigiančias orkų ordas.

Na ir ką… regis viską papasakojau. Žaidimas puikus. Lengvas suprasti, smagus jo procese, ganėtinai gražus ir, be abejo, linksmas. Vakaras su „Orcs Must Die!“ negali būti nuobodus. Nors visuose žaidimo vertinimo parametruose jis nežiba, tačiau visur vertas bent stipraus devyneto. O kadangi aš lengvai pasiduodu įtakai – duodu devynetą. Stiprų stiprų, kaip ir pats produktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *