Pasąmonės galia – ar tai tikra?

pagal | 2020 24 sausio

„Žmogus yra tai, ką jis mąsto“, – šiuos žodžius savo knygoje „Jūsų pasąmonės galia“ yra pasakęs garsus rašytojas Joseph Murphy. Tikriausiai kiekvienas esate bent viena ausimi girdėję apie pasąmonę ir jos galią žmogaus norams ir tikslams. Kaip bebūtų keista, tačiau šio, rodos, sunkiai paaiškinamo reiškinio egzistavimą yra patvirtinęs ne vienas mąstytojas, mokslininkas ar psichoanalitikas. Apsidairykime ir pažvelkime į mus supančią aplinką, kurioje kiekvieną dieną susiduriame su pasąmone – kažkuo, kas reguliuoja mūsų mintis ir nulemia ateitį. Mes galime turėti viską, ko trokštame, tačiau tik tuo atveju, jeigu su tuo sutiks mūsų pasąmonė.

Faktai – geriausias įrodymas

1. Mūsų pasąmonė priima, apdoroja ir saugo iš sąmonės siunčiamus minčių impulsus.

2. Pasąmonė priima į savo saugyklas pojūčius ir mintis nepaisydama jų prigimties. Jūs galite  pasąmonei įteigti bet kokią mintį apie savo gyvenimo tikslus ir planus.

3. Pasąmonė dirba 24 val. per parą. Ji gauna Aukščiausiojo proto energiją ir formuoja impulsus, kurie paverčia žmogaus troškimus realybe.

4. Mes negalime visiškai kontroliuoti savo pasąmonės.

5. Pasąmonė daugiau pasiduoda minčių impulsams, kai dalyvauja emocijos. Negatyvios emocijos savaime įsismelkia į pasąmonę, tuo tarpu teigiamas emocijas į pasąmonę reikia įdiegti savitaigos būdu.

6. Teigiama, jog 95 % žmogaus veiklos yra pasąmoninga.

7. Sapnuose pasąmonė atsiskleidžia bene labiausiai, nes jos kalba yra vaizdiniai. Jai nėra svarbus laikas, logika, erdvė, racionalūs dalykai.

O ką sako patirtis?

Faktai lieka faktais, kuriuos mes galime žinoti, tačiau geriausiai suprasti save ir mus supantį pasaulį padeda praktika bei patirtis. Pasąmonė yra tai, kas lydi mus visą gyvenimą. Lietuvių psichiatras ir psichoanalitikas R. Milašiūnas teigia: „Žmogus į save nukreipia nemalonius jausmus ir pradeda save žaloti. Sąmoningai, žinoma, jis nieko nesirenka. Bet žmogaus pasąmonė padaro kažką, dėl ko žmogus suserga tam tikra liga“. Tai reiškia, kad kiekviena asmenybė yra priklausoma nuo savų minčių, kurios sukasi galvoje pasąmoningai, net ir tuomet, kai to nenorime. Jei nuolat galvosime ir kartosime sau, jog mums nesiseka (vėl atleido iš darbo, nerandu antrosios pusės, turiu sveikatos problemų, nesu gabus mokslui, neturiu jokio talento, galiausiai esu niekam vertas ir manęs niekas nemyli), nėra jokios abejonės, jog mes ir liksime nelaimingi visą gyvenimą. Per dieną žmogų aplanko apie 50 000 minčių! Mintimis įsikalame sau į galvą neigiamus dalykus, taip užkirsdami kelią tobulėjimui ir savęs atradimui. Ir priešingai – žmonės, kurie visada kupini entuziazmo ir optimizmo, visada savo pasąmonėje sutelks tik teigiamas mintis, kurios anksčiau ar vėliau pavirs tikrove.

Pasaulyje egzistuoja šimtai pavyzdžių, įrodančių, kaip žmogus gali pakeisti savo likimą mintimis ir nusiteikimu. Visai neseniai įvyko tikras stebuklas, kuris išgydė vyrą nuo ketvirtosios stadijos vėžio. Gydytojai buvo praradę viltį išgydyti pacientą ir prognozavo, kad jam liko gyventi ne daugiau kaip pusmetis. Tuomet ligonis nusprendė parduoti visą savo turtą, kad galėtų įgyvendinti savo svajonę įsigyti jachtą ir aplankyti kuo daugiau šalių. Ir kaip, jūsų manymu, baigėsi ši istorija? Po metų grįžęs vyriškis buvo visiškai sveikas, o specialistai negalėjo tuo patikėti. Akivaizdu, kad žmogų išgydė pozityvus nusiteikimas ir negalvojimas apie savo nelaimę.

Tuo tarpu Joseph Murphy savo knygoje pasakoja istoriją, kuri įvyko maždaug XIX amžiuje Škotijoje. Chirurgas Esdeilas sugebėjo padaryti daugybę operacijų be jokio nuskausminimo, o, kaip žinome, tuo metu dar nebuvo taikomi anestezijos metodai. Visos operacijos buvo įvykdytos įtaigos būdu, o patys pacientai teigė nejautę jokio skausmo. Taip pat stebėtina yra tai, kad, lyginant su bendra chirurgijos praktika, Esdeilo pacientų mirtingumas buvo labai nedidelis.

Kita vertus, pasąmonė gali padėti ne tik atskiriems individams, bet ir verslui. Nėra jokios abejonės, jog reklamos atstovai tai puikiai žino ir taip uždirba pinigus. Ar kada susimąstėte, kodėl kino teatruose visi masiškai perka spragėsius? Galvojate, kad tai paprasčiausiai įprotis žiūrint filmą kažką kramtyti? Tikrai ne. Vienas psichologas, apsilankęs kino seanse, pastebėjo, kad kukurūzus nusipirko du trečdaliai žmonių. Iš kur tokia paklausa? Norėdamas patikrinti jam kilusius įtarimus, psichologas nuėjo į tą patį kino teatrą ir kitą dieną. Po seanso jam kažkodėl kilo noras išgerti buteliuką kokakolos. Atsistojęs į didžiulę eilę prie kokakolos prisiminė, kad filme periodiškai buvo įterpiama šio gėrimo reklama, kaip vakar – kukurūzų! Nors sąmonė to neužfiksavo, tačiau aišku, jog pasąmonėje tai pasiliko.

Gyvenimas pagal Joseph Murphy

Šis autorius savo knygoje apie pasąmonės galią moko, kaip būti laimingais, sveikais ir turtingais. Kiekvieną akimirką nenustoti įsivaizduoti ir galvoti apie savo trokštamą ateitį. Svarbu, kad jūs įsivaizduotumėte kiekvieną savo svajonės detalę. Pavyzdžiui, jei norite įsigyti namą, įsivaizduokite, kaip jį apžiūrinėjate, išsirenkate, nusiperkate, tuomet įsikuriate, švenčiate įkurtuves, priiminėjate svečius, galiausiai gyvenate. Netgi patartina susikurti vaizduotėje kiekvieno kampelio paveikslą, kaip viskas turėtų atrodyti. Kai viskas pasiliks jūsų pasąmonėje, namas – garantuotas! Perskaitę knygą „Jūsų pasąmonės galia“ tikrai susimąstysite apie gyvenimą, pasisemsite naujų idėjų bei suvoksite, kad viskas, ko reikia tobulai ateičiai – tobulos mintys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *