Paskutinis pasispardymas (nuodėmės išsakytos)

pagal | 2020 29 sausio

Atostogos – poilsio laikotarpis, skirtas darbingumui pagerinti. Įsivaizduok, kad turi vieninteles savo gyvenime likusias atostogas. Taip aš matau bernvakario (mergvakario) koncepciją. Paskutinis tavo, kaip tik už save atsakingo žmogaus, laikotarpis, kuriame turi sutilpti viskas, kad tavo tolimesnis gyvenimas būtų pagerintas! Ką turi padaryt, kad šio nuotykio užtektų, sakykim, 50 metų?

Receptas

linksmas alpinistas

– Tai ką mąstom?
– Jaučiu reikia pagooglint.

Dažnas įsivaizduoja, kad neatsiejama bernvakario dalis yra „dergimasis“ iš jaunikio. Užduotys, kad jis įrodytų esąs pasirengęs jo laukiantiems sunkumams ir iššūkiams, įvairios taisyklės, kurių turima laikytis, bausmės už linksmybes, parodant koks sunkus bus jo gyvenimas santuokoje, o kur dar dalyvių vaidmenys ir pareigos. Nors tai tikrai ne lietuviškas paprotys, tačiau standartai jau yra nusistovėję. Galbūt todėl, kad puikias instrukcijas gali rasti internete ar net sumokėti už šio įvykio organizavimą. O aš sakau, kad tai nėra būtina, jei į bernvakarį (mergvakarį) žiūri kaip į atostogas. Ir ne bet kokias, o paskutines! Turėtum daryti tai, ką nori, o ne tai, kas liepiama. Ir, žinoma, bene svarbiausias dalykas, ko reikia šiam nuotykiui – žmonės, su kuriais nori dalintis šia patirtimi.

Jaudulys

– O tai Olga tikrai nepaves? Nes žinai, pinigai jau sumokėti ir ji tik lenkiškai kalba..
– Tėvas sakė, kad ji geriausia.

Žaidžiant tokioj loterijoj, kai nežinai, kokios kokybės prekę perki, nežinai jos susidėvėjimo laipsnio bei profesinių traumų, tikrai jaudiniesi. O kaip jums skamba šiek tiek kitoks jaudulys, nuo kurio adrenalino kiekis pasiekia maksimumą? Kalbu apie tai, ką padaryti bijojote visą gyvenimą – ar tai būtų šuolis parašiutu, ar kaskadiniai triukai automobiliu, ar bet kas, ką reikia išbraukti iš „bucket list’o“. Manau, bernvakaris (mergvakaris) yra pati geriausia proga tai padaryti.  O kodėl vakaro pradžioje? Na, vėliau reakcija ir impulsai tarp smegenų ląstelių gali būti šiek tiek sulėtėję.

red_light_districts_of_brussels_and_amsterdam_02

Apšilimas

– Nu, dar ant trečios kojos, kad drąsiau būtų, ir šausim į centrą.

Aš daryčiau atvirkščiai – keliaučiau į miesto centrą „apšilti kojas“, tik šis miestas vadintųsi Amsterdamas. Olandija jau nuo viduramžių žinoma kaip laisviausia šalis Europoje, dar 1500 m. 50% olandų gyveno miestuose (tai milžiniškas skaičius). Šiandien ši šalis išlaiko savo, kaip liberalios ir atviros valstybės, įvaizdį. Legali prostitucija, tos pačios lyties santuokos bei narkotinės medžiagos, vokiškos alkoholio vartojimo tradicijos bei išskirtinis naktinis gyvenimas – Amsterdamo vizitinė kortelė. Ai, ir dar tulpės. Taigi, jei nori nuveikti kažką neįprasto ir pakvaišusio – Amsterdamas tam geriausia vieta. Ir, beje, jei kuris nors kompanijos narys neatlaikytų įtampos, iš (nelabai) patikimų šaltinių turiu informacijos, kad laisvės suspendavimo atveju, institucijų suteikiamos sąlygos yra ypač geros.

Vakarėlis

– Olga, Olga, uooo varyk, Olga!

Vadinkit mane senamadišku, bet vakarėliui renkuosi Ibizą. Tau, kuris su jūrų žvaigžde Patriku leidi dienas po akmeniu, pranešu, kad tai yra sala priklausanti Ispanijai, vidutinė metinė oro temperatūra yra beveik 22 laipsniai pagal Lietuvoje naudojamus termometrus, vieni gražiausių paplūdimių pasaulyje ir pensininkai dažniausiai renkasi kitus kurortus. Vasaros sezono metu ši sala nemiega, kiaurą parą rasi vietą, kur groja muzika, o jauni kūnai lieja energiją kaip tik įmanydami. Verslininkai investuoja tikrai nemažai rengdami neeilinius vakarėlius, kad pritrauktų kuo daugiau reiverių. Miegoti paplūdimyje ar ant suoliuko yra visiškai normalu, o pabudęs gali užsisakyti gėrimą iš šalia praeinančios merginos.

Hangover

Blue Lagoon Hot Springs, Iceland !!1

– P***a, vežkit į ligoninę!

Svajonių atostogų moto – po gero poilsio reikia gerai pailsėti. Atsipalaidavimui geresnės vietos nei Islandija negaliu sugalvoti. Ši sala susiformavo aktyviai veikiant ugnikalniams bei dėl ledynų įtakos. Netgi šiuo metu salos plotas didėja. Dėl šiltųjų Atlanto vandenyno srovių bei ledynų, esančių salos viduryje, pakrančių klimatas yra ypač malonus. Taip jau yra, kad išsiveržus ugnikalniui dirvožemis prisisotina naudingomis medžiagomis, kurios išlieka labai (labai) ilgą laiką. Todėl nenustebkit, jei čia pamatysit tokia žalią spalvą, kuri, atrodytų, būna tik Photoshop’e. Šioje aplinkoje „vinis“ yra karštosios versmės. Ne todėl, kad islandai naudoja iš šių versmių išgautą energiją gatvių šaligatviams šildyti, o dėl natūraliai suformavusių milžiniško dydžio gydančių vonių. Pridėkime gaivinantį kokteilį ir jau galima apmąstyti savo paskutines atostogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *