Persirašyti Windows – lengviau nei atrodo!

pagal | 2020 30 sausio

Kompiuteris – neatsiejama šiuolaikinio, kasdienio gyvenimo dalis. Tačiau galiausiai išaušta tokia diena, kai kompiuteris ima strigti, sunkiai užsikrauti ar veikti ne taip, kaip norėtųsi. Tada, noriai ar ne noriai, tenka perrašyti operacinę sistemą (OS). Nemokantiems to atlikti patiems, tenka pasikliauti geru draugu, kuris tai atlikų, arba, blogiausiu atveju, – kompiuterių specialistu, už nemenką sumą. Bet kam leisti pinigus, jei tai galima nesunkiai pasidaryti pačiam? Štai keli paprasti žingsniai, paaiškinantys, kaip pačiam persirašyti operacinę sistemą:

Pasiruošimas perrašymui:

 1. Visų pirmiausia, reikėtų „pasidaryti“ paleidžiamą (ang. bootable) DVD kompaktinį diską ar USB atmintinę, tam reikia turėti 4GB ar didesnio dydžio laikmeną (jei visa tai turite, pereikite prie antrojo punkto), tam Microsoft turi specialią programą, kuri iš .ISO failo viską padaro už jus.
 2. Įvardinkite sisteminį, kietąjį diską, kur yra įrašyti windows failai, kad ir tokiu pavadinimu, koks pateiktas pavyzdyje (OS). Tai vėliau padės perrašymo procese.
 3. Pasidarykite svarbių failų kopijas ir viską persikelkite į USB raktą ar į kitą kietąjį diską (ang. Hard drive), nes vėliau windows failai, programos ir visi kiti failai bus negrįžtamai ištrinti.
 4. Išjunkite kompiuterį, įdėkite kompaktinį diską ar atmintinę į USB lizdą, paleiskite kompiuterį.
 5. Spaudinėkite ESC, F2, F11 ar F12 (priklausomai nuo motininės plokštės ar nešiojamojo kompiuterio modelio), kad atsirastų prietaisų boot meniu (ang. „boot device“). Išvaizda kartais gali skirtis. Šiame meniu, reikia pasirinkti prietaisą, kuris bus paleidžiamas. Renkamės DVD ar USB prietaisą ir spaudžiame „Enter“.

Windows 7 sistemos perrašymas:

 1. Tada turėtų prasidėti įrašymo procesas iš Windows iš USB ar DVD kompaktinio disko.
 2. Pasirenkame kalbą, laiko formatą ir klaviatūros kalbą.
 3. Tada spaudžiame „Install Now“ mygtuką.
 4. Sutinkame su naudojimo taisyklėmis.
 5. Renkamės „Custom (advanced)“
 6. Atsiradus šiam laukeliui, reikia būti labai atidiems, nes teks pasirinkti, kur bus naujai įrašyti windiws failai. Renkamės diską ar disko dalį, su mūsų anksčiau pasirinktu pavadinimu, šiuo atveju OS. Spaudžiame „Drive options (advanced)“, atsiradusiame meniu, renkamės „Format“, taip bus ištrinti visi failai ir bus galima įrašyti naujus. Tuomet spaudžiame „Next“.
 7. Laukiame, kol viskas bus įrašyta, tai gali užtrukti, be to, šio proceso metu kompiuteris kelis kartus persikraus.
 8. Įvedame vartotojo slaptažodį arba paliekame laukelius tuščius.
 9. Suvedame kompiuterio pavadinimą.
 10. Įvedame produkto raktą arba spaudžiame „Automaticlly activate Windows when I am online“.

VISKAS! Windows perrašyti ir paruošti naudojimui!

Windows operacinės sistemos perrašymas gali atrodyti sudėtingas ir daug laiko užimantis procesas. Nors kelis kartus pabandžius jis nebeatrodo toks bauginantis. Bandykite ir nebijokite tobulėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *