Planuojam atostogas

pagal | 2020 30 sausio
holid

Dabar pats šilčiausias metų sezonas – vasara, bene visiems šis metų laikas asocijuojasi su atostogomis ir poilsiu. Šiuo metu dažniausias ir labiausiai ramybės neduodantis klausimas – suplanuoti vasaros poilsį, o ypač, kai yra tiek daug planų, lūkesčių. Visi norime gauti neišdildomų įspūdžių, bet tai turi neišeikvoti visų sukauptų resursų. Todėl bandome planuoti ir sudaryti pirminį atostogų planą, kuris leistų, atėjus tam skirtui laikui, mėgautis akimirka be jokių papildomų rūpesčių.

Visų pirma, planuojant vasaros atostogas būtina apsibrėžti, kiek laiko galime leisti sau ilsėtis, kokia galima atostogų trukmė. Ar tai bus trumpos atostogos, kurios trunka apie kelias dienas, savaitę, o galbūt svarstote ilsėtis kur kas ilgiau – keletą savaičių, todėl labai svarbu žinoti ilgų ir trumpų vasaros atostogų pagrindinius aspektus, kurie leidžia tinkamai pasirinkti.

Ilgos trukmės atostogos. Savaime suprantama, kad turėsite daugiau laisvo laiko atostogoms ir taip sau suteiksite daugiau iššūkių keliauti bei pamatyti daugiau objektų. Be to dažnai tai būna atostogos, kurias praleidžiate ne vienoje vietoje, keliaujama iš vieno taško į kitą – aktyvios atostogos, kurių tikslas – patirti, pamatyti, pajusti, kiek įmanoma daugiau, susipažinti su tos šalies, regiono istorija, kultūra. Turite iš anksto suplanuoti lagamino turinį ir riboti daiktų kiekį, pasiimti tik tuos daiktus be kurių negalite įsivaizduoti savo dienos, o tada viską sutalpinti taip, kad atvėrę lagaminą iškart žinotumėte, kur yra padėtas reikalingas drabužis ar kitas svarbus daiktas, tik taip išvengsite netvarkos ir sutaupysite nervų. Taip pat mėgaukitės turimu laisvu laiku netrikdomai, neskubėkite, į savo kelionę įtraukite visus norimus tikslus. Jeigu keliaujate su draugais, apsvarstykite, kur norite stabtelėti, planuokite, kur dar galite nuvykti ir apžiūrėti kitus artimiausius įžymius objektus, apylinkes ar tai, kas jums ir jūsų pakeleiviams atrodo patrauklu. Bus šaunu, jeigu visų norai ir lūkesčiai bus patenkinti, bet nepamirškite ir sekite savo pirkinių sąrašą, nes grįžę namo galite turėti nesusipratimų ir to pasekoje teks gyventi taupiau nei įprastai. Tad įsigykite tik tai, kas būtina ir ką numatėte savo planuose. Taigi, pats svarbiausias ilgų atostogų privalumas – laikas, tad pirmyn, nieko nelaukite ir suplanuokite atostogas, taip turėsite daug daugiau laisvo laiko jų metu.

Trumpesnės atostogos. Skirkite laiko apsvarstymui, kur norite keliauti, kad tos kelios dienos būtų malonios ir patrauklios savo turiniu, nes grįžę turite jaustis atsigavę, pailsėję. Dažnai tai būna pasyvios atostogos, kurių metu bandoma atgauti prarastas jėgas. Nesiblaškykite ir būkite vienoje vietoje, nes tik taip galėsite be įtampos, pernelyg didelio skubėjimo ilsėtis ir atidžiau stebėti jus supančią naują aplinką. Pamirškite mobiliuosius telefonus, kompiuterį ir visą gana trumpą atostogų laiką išnaudokite produktyviai, leiskite laiką kartu su tais asmenimis, su kuriais atvykote. Jūsų tikslas per kuo trumpesnį laiko tarpą pailsėti ir grįžti į namus su geromis emocijomis ir pozityviomis mintimis, kuriomis pažadintumėte kitus asmenis ir noriai tęstumėte neužbaigtus darbus.

Nori planuoti atostogas, bet bijai – netilpsi į biudžetą

Atostogauti ir keliauti galima ir savo šalyje, artimoje aplinkoje. Nebūtina išvykti svetur, nes atostogų kokybė tikrai nuo to nepriklauso. Pati svarbiausia atostogų varomoji jėga – gera nuotaika, pozityvas ir gera kompanija. Tai vienas iš pigiausių būdų pailsėti, bet tikrai neprasčiausias. Atversk Google naršyklės langą ir įvesk raktinius žodžius. Pvz: „Labiausiai lankytinos vietos Lietuvoje“:

http://www.makalius.lt/kelioniu-ispudziai/lietuva-lankytinos-vietos/;

http://www.savaitgalis.lt/;

http://www.vinted.lt/forumai/keliautoju-kampelis-atostogos

Tikrai nustebsi, jei anksčiau neteko taip daryti. Nors Lietuva yra gana mažytė, bet joje gausu lankytinų vietų, gražių kampelių, apie kuriuos neteko nė pagalvoti. Nebūk pasyvus, domėkis, naršyk ir ieškok sprendimo planuok savo atostogas, laisvalaikį. Gali pasiskaityti komentarus ir pasiūlymus tų žmonių, kurie pasidalina savo įspūdžiais, patirtimis. Galbūt tada lengviau galėsi rasti tinkamą sprendimą − kur nuvykti, ką pamatyti, o pats svarbiausias tikslas − leistis į džiaugsmo kupinas atostogas. Tau nereiks ilgai kurpti naujų planų, užteks keleto būtiniausių daiktų, taip pat kelionės tikslas bus pasiektas gana greitai. Tau beliks tik pasisemti kuo didesnį kiekį gerų emocijų ir parsivežti atostogų prisiminimus, kurie dar ilgai liks tavo širdyje.

Nepraleisk šanso naudotis kiekviena vasaros akimirka ir tebūnie kiekviena diena kaip atostogos, kurias gali suplanuoti akimirksniu.

  • Skirk laiko tik sau!
  • Nepraleisk progos pažvejoti, uogauti, grybauti – būk gryname ore!
  • Pabandyk suskaičiuoti visas danguje esančias žvaigždes!
  • Leisk sau įsimylėti iš naujo!
  • Pasitik saulę!
  • Išsimaudyk vasaros lietuje!
  • Lepinkis saulės spinduliais!
  • Keliauk prie jūros, ežerų, upių!
  • Sklandyk aitvarą, kilk oro balionu – pasiek dangų!
  • Išsitrauk dviratį, riedučius, riedlentę ir įsibėgėk taip grietai, kaip niekad!

Niekas negali tau sutrukdyti planuoti vasaros atostogas, tad sudaryk savo norų, planų, misijų sąrašą, kuris leis tau vėsiais rudens vakarais visa tai prisiminti su šypsena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *