„Ronal the Barbarian“ – animacija, kurios Lietuva nepamatys

pagal | 2020 25 sausio

Kai Vaidas rekomendavo pažiūrėti kažkokį ten Barbarą Ronalą, manęs ilgai įtikinėti nereikėjo – myliu animaciją, ne ką mažesnę simpatiją jaučiu ir skandinavams. Yup, teisingai, skandinavams. „Ronal the Barbarian“ – danų (Thorbjørn Christoffersen, Kresten Andersen ir Philip Einstein Lipski tiek rašė scenarijų, tiek režisavo) sukurtas animacinis filmas apie barbarus! Na, o jei jums to nepakako, kad susidomėtumėt – imkit galutinai nuginkluojančią ir žandikaulį atkabinančią Barbarų Rapsodiją.

„Big balls! Hairy balls! Hard balls! Hot babes! Hairy babes!“ Cha, I see what you did here, kaip internete sako. Jei kituose animaciniuose filmuose visos nepadorios užuominos giliai paslėptos, gudriai išvengiant jaunesnio žiūrovo akies, danai tėškia viska tiesiai į veidą: fetišas, papai ir barbarai su stringais. Aišku, ne viskas taip grubu ir netašyta, bus ir nuotykių, ir meilės, ir juoko kibirais, tačiau pradedam nuo pradžių.

Taigi, seniai seniai gyveno tie stringuoti barbarai, dievo Crane vaikai, ir nematė rūpesčių jokių, kol jų neužklupo princo Volcazaro armija. Vienus išžudė, kitus pagrobė, išsigelbėjo tik Ronalas – pats nebarbariškiausias iš barbarų. Ir išėjo Ronalas pasaulio gelbėt, drebančiom kojom, bet išėjo.

Burbat, kad jau matyta, ir tokio „How to Train Your Dragon“ skonio? Taip, iš esmės, tai – istorija apie nevykėlį, kuris dėl savo išskirtinumo tiesiog pasmerktas nuotykiams, o jų metu įrodo, ko iš tikrųjų yra vertas. Tačiau būtent toks ir yra filmo kūrėjų užmanymas – sekti jau girdėtą pasaką, ją įvyniojant į parodiją, pašiepiančią visą sword and sorcery žanrą. Humoras, kaip ir daugelyje parodijų, nors ir kvailokas, bet atlaikyti elfo gėjaus monologus ar heavy metal bardo nesąmones nesukikenus velniškai sunku. O kur dar vyrų išsiilgusios amazonės, hemorojumi sergantis žynys ir panašaus plauko herojai.

Jei viskas taip gera ir gražu, tai kodėl mes jo nepamatysim? Lietuvos kino teatrų ir tuo pačiu visuomenės požiūris čia aiškus ir gana griežtas – animacija tik vaikams ir dar tokiems, kurie skaityt nemoka, todėl viską overdubinti lietuviškai reikia (kam gi tas Robin Williams, kai pingviną Sigutis Jačėnas gali įgarsint). „Ronal the Barbarian“ tikrai yra toli už vaikiškumo ribos ir puikiai įrodo, kad ne viskas kas piešta – bambliams. Jei filmas ir nebūtų daniškas, t.y. pasiekiantis gerokai siauresnę auditoriją nei Amerikos atnešamas džiaugsmas, stipriai abejoju, kad pasiektų mūsų kino teatrus, tiesiog bijant, kad neatsiras susidomėjusių.

Rekomenduoju nepatingėti ir kaip nors atkasti šį filmą, nes net ir nepalikdamas gilaus pėdsako animacinių filmų istorijoje, „Ronal Barbaren“ turi to tokio mažos kompanijos žavesio. Negalėdami lygintis biudžetu ir vaizdo efektų kokybe su „Pixar“ ar „Dreamworks“, grupelė danų visgi sugeba iš rankovės ištraukti kažką šviežio ir dar nematyto, spaudžiančio šypseną. Taigi, babes, nosser og muskler for hele familie, taip sakant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *