Ryškusis trišuolio genijus Phillips Idowu

pagal | 2020 30 sausio

Phillips Idowu yra Didžiosios Britanijos trišuolininkas, Europos ir pasaulio čempionas. Ypač išsiskiriantis ne tik savo išvaizda, bet ir fantastiškais šuoliais, apie kuriuos daugelis atletų (jau nebekalbant apie visus kitus) galėtų tik pasvajoti. Tačiau per naktį Idowu netapo geriausiu. Tam prireikė daug treniruočių, ryžto ir atkaklumo, pakilimų ir nuopuolių. Taigi kaip jis ėjo link to, kad būtų vadinamas geriausiu pasaulio trišuolininku?

Jau vidurinėje mokykloje pastebėtas Idowu talentas. Tačiau ten jis buvo žinomas kaip geras krepšinio ir amerikietiškojo futbolo žaidėjas. Po kurio laiko, paskatintas trenerio,  Phillips nusprendė save išbandyti lengvojoje atletikoje. Kaip ir daugelis pradedančiųjų, jis pirmiausia treniruotėse pradėjo bėgioti 100 metrų sprintą. Vis dėl to, sužavėtas nebuvo (nors dabar asmeninis atleto rekordas – 10.60 sekundės). Matydamas vyresnius šuolininkus, besitreniruojančius šuolio sektoriuje, Idowu priprašė trenerio leisti pabandyti šuolį į tolį, nors tapti šuolininku į tolį Phillips tikriausiai nebuvo lemta. Jau pirmosiose svarbiose varžybose atletas startavo kaip trišuolininkas – tai buvo Anglijos vidurinių mokyklų čempionatas, kuriame Idowu pelnė pirmąją vietą. Tais pačiais 1997-aisiais naujai iškeptas trišuolininkas užėmė ketvirtąją vietą Europos jaunimo uždarų patalpų čempionate. Idowu kelias į viršūnę tęsėsi. 2000-ųjų Olimpiadoje Sidnėjuje jaunas ir nepatyręs atletas pateko į geriausiųjų 10-uką (užėmė 6 vietą), nušokęs 17.12 metro. 2001-aisiais Idowu šoko jau 17.33m. Sporto ekspertai, pastebėję kylančius atleto rezultatus, pranašavo jam pasaulinę šlovę ir pirmąsias vietas svarbiausiose planetos varžybose. Nors atėję 2003 metai jam nebuvo sėkmingi. Gavęs rimtą kelio traumą, kurios yra ypač būdingos trišuolininkams, Idowu privalėjo pasitraukti iš varžybų ir skubiai gydytis. Altetas tikėjosi trankiai grįžti 2004-aisiais ir sužibėti Atėnų Olimpiadoje. Deja, ten patyrė fiasko – visi 3 Idowu šuoliai buvo nesėkmingi ir į tolimesnį etapą jis nepateko. Sėkmingas atleto sugrįžimas įvyko 2006 metų pasaulio uždarų patalpų čempionate Ispanijoje, kuriame Idowu tapo čempionu su 17.75m rezultatu ir nutildė visus kritikus. Taip nuo pat pasaulio čempionato Idowu toliau pelnė vieną titulą po kito: 2009m. IAAF Pasaulio čempiontas – pirma vieta, 17.73m, 2009m. išrinktas Europos metų lengvaatlečiu, 2010m. Europos čempionatas – 17.81m, aukso medalis (ir tai geriausias atleto pasiekimas per visą jo gyvenimą rezultato prasme). 2011m. – IAAF Pasaulio čempionato sidabro laimėtojas (17.77m).

Idowu pasaulyje yra gerai žinomas taip pat ir dėl savo pomėgio dažnai keisti plaukų spalvą bei stilių, vertis auskarus įvairiausiose veido (o gal ir kūno) vietose, juokinti žiūrovus netikėčiausiomis veido išraiškomis. Savo poelgių dėka jis yra labai laukiamas reklaminiuose projektuose, bet stačia galva į juos nepuolantis ir viską gerai apsvarstantis atletas yra gerbiamas ir paprastų sporto megėjų, ir aukštų sporto organizacijų vadovų. Toliau besitreniruojantis, vis mažiau dėmesio skiriantis pramogoms, Idowu siekia sprogti Olimpiadoje. Kaip seksis tolimesnė šio trišuolio genijaus karjera, prognozuoti sunku, tačiau jis pats dar nėra pasiekęs vieno iš pagrindinių savo tikslų – pagerinti pasaulio rekordą, kuris dabar priklauso jo tautiečiui Jonathan’ui Edwards’ui (18.29m). Galbūt Londone, kai stadionas bus pripildytas tautiečių, P.Idowu pagaliau pavyks tai įgyvendinti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *