Saldi meilės magija „Adelainos amžiuje“

pagal | 2020 30 sausio

Naujausias režisieriaus Lee Toland Krieger darbas „Adelainos amžius“ (angl. The Age of Adaline) – romantinė drama su žiupsneliu magiškos mokslinės fantastikos. Pirmiausia akį patraukia surinkta žavinga aktorių komanda – iš serialo „Liežuvautoja“ žinoma Blake Lively, pastaraisiais metais tokiuose filmuose kaip „Pasaulinis karas Z“ ir „Laukiniai“ sužibėjęs Michiel Huisman bei kino veteranai Ellen Burstyn („Rekviem svajonei“, „Egzorcistas“) ir Harrison Ford („Star Wars“, „Indiana Džounsas“).

age_a_0

Užstrigusi laike
Filme pasakojama magiška Adelainos istorija. 4-ame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, būdama 29-erių Adelaina patenka į autokatastrofą, po kurios, dėl dar neatrastų fizikos dėsnių, ji nustoja senti. Nenorėdama tapti mokslinių tyrimų objektu ir bandydama prisitaikyti nuolat besikeičiančiame pasaulyje, Adelaina pasmerkia save vienišam gyvenimui ir nuolat keičia tapatybę bei gyvenamąją vietą. Jos amžinos jaunystės paslaptį žino tik dukra. Tačiau Adelainos gyvenime pasirodo Elis – jaunas charizmatiškas filantropas, kuris randa būdą prasiskverbti į tvirtomis sienomis apstatytą paslaptingą Adelainos pasaulį.

fordadeline

Magiškoji mokslinė fantastika
Jei jums patiko „Keista Bendžamino Batono istorija“ su Brad Pitt‘u priešaky, jums greičiausiai patiks ir „Adelainos amžius“. Tas žiupsnelis magijos nutolina istoriją nuo banalaus svajonių romanų ekranizavimo šablono, būdingo Nikolo Sparkso kūrybai. Žiūrovas sutinka patikėti istorija su truputėliu magijos. Vis dėlto, „Adelainos amžius“ parodo kaip lengva šiek tiek persistengti bandant paaiškinti fikcines situacijas išgalvotais fizikos dėsniais perpintais su vaizdingomis sentencijomis „apie gyvenimą, visatą ir viską“. Ypač jei plačių paaiškinimų nereikalauja filmo siužetas.

adaline-better

Kelionė laiku
Filmo estetiškumas atperka nesunkiai nuspėjamą siužetą. Nors siužetas ypatingų vingrybių nedemonstruoja, veikėjai gana statiški ir stereotipiški, filmo visumą paįvairina istoriniai epizodai keliaujant laiku ir pasakojant Adelainos gyvenimo istoriją. Filmo kūrėjai veikėjų kostiumais meistriškai geba atskleisti kiekvieno dešimtmečio dvasią. Gaila, kad šimtmečio gyvenimišką patirtį turinti Adelaina, kaip veikėja, nesugeba evoliucionuoti ir išlieka ne tik to paties amžiaus, bet ir pilna to paties jaunatviško naivumo.

Apibendrinant
„Adelainos amžius“ – saldi meilės drama su gana stipria aktorių komanda ir neblogais jų pasirodymais. Akį glosto estetiška kinematografija. Tai puikus pasirinkimas norintiems trumpam ištrūkti iš kasdieniškos rutinos ir pažiūrėti lengvą, neįpareigojantį, tačiau tuo pačiu ir banaliai neapseilėtą romantinį filmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *