Sekmadieninis filmas – „We Bought a Zoo“

pagal | 2020 30 sausio

Ačiū Pixar‘ui ir Disney‘ui, filmus šeimai šiais laikais įsivaizduojame panašesnius į „Toy Story“, nei į „Bethoven“, na, gal išskyrus tuos žmones, kurie vis dar per šventes žiūri televizorių. Cameron Crowe („Jerry Maguire“, „Almost Famous“) matyt yra nostalgiškas žmogus, todėl čiupo brito Benjamin Mee biografiją ir pagal ją sukalė savo naujausią darbą, atitinkantį visas tradicinio filmo šeimai taisykles – „We Bought a Zoo“.

Istorija paprasta kaip du centai: našlys tėvas Bendžaminas su dukra ir sūnumi nusprendžia palikti senuosius namus ir pradėti kitą gyvenimo etapą tam, kad pamirštų skaudžią praeitį. Ir, staigmena staigmena, šeima nusiperka zoologijos sodą. Tiesa, kad ta vieta galėtų taip vadintis, jai reikia kapitalinio remonto, o tada į jį vėl pradėtų plūsti žmonės ir gyvūnai būtų išgelbėti. Šia paralele tarp zoologijos sodo ir šeimos santykių vystosi filmo veiksmas, bandant juos abu prikelti naujam gyvenimui.

Filmas užpildytas šviesa ir šiluma, žiūri tokius ir ramu širdy, kad anksčiau ar vėliau viskas bus gerai. Per filmus šeimai gi niekas kojų nelaužo. Čia net pats žiauriausias istorijos faktas, kad vaikų motina mirė, kažkaip užmaskuotas ir tarsi paslėptas nuo mažųjų žiūrovų akių. O kalbant apie šviesą, dievaži, dokumentikoje apie saulę nėra jos tiek, kiek čia. Kinematografija nors ir nėra kažkuo įdomi, tačiau „We Bought a Zoo“ čia spindi visomis įmanomomis prasmėmis: puikios filmavimo erdvės, gamtos vaizdai, kurie ir fantasy žanrui gėdos nepadarytų, puikiai išnaudotas natūralus apšvietimas ir krūva gyvūnų, kurie gi visada gražūs.

Juostoje bus į ką pažiūrėti ne tik vaikams – filme pagrindinius vaidmenis atlieka Matt Damon ir Scarlett Johansson. Beeet, ne viskas taip gerai kaip skamba: nepasisekė moterims, nes Damon‘as kaip niekad senas, nepasisekė vyrams, nes na…filmas gi ir vaikams, tai tiek čia tos Johansson ir matosi. Ir šiaip, ką Damon’aas veikia tokiame filme man lieka mįsle, nors savo darbą atlieka puikiai, bet su ta idėja, kad Bornas baigė karjerą ir išvažiavo į užmiestį auginti zebrų, susitaikyti sunkoka. Kadre dar dažnai šmėžuoja Bendžamino vaikai (Colin Ford, Maggie Elizabeth Jones), kuriems, deja, aktoriai arba tiesiog blogai parinkti, arba nužudyti lėkšto scenarijaus.

Būtent lėkštumas ir yra pagrindinė filo bėda, vyresnio amžiaus žiūrovai nepasisotins vien gražiais vaizdais ar liūto gelbėjimo istorija. Gilesni aspektai neperžengia sekmadieninio filmo, kuriame šunys žaidžia beisbolą, o vyras lazeriu sumažina savo žmoną, rėmų. Vienišo vyro su vaikais istorija, matyta ir girdėta velnias žino kiek kartų, čia permalta dar sykį, tačiau naujo skonio neįgauna. Veikėjai stipriai kenčia nuo įspraudimo į klišes, teigiančias, kad paauglys, į sąsiuvinį piešiantis kruvinus demonus ir tėvui į akis išrėžiantis, kad jo nekenčia, per savaitę gali tapti angelu, tapančiu saulytes ant drobės, o mažos mergaitės tiesiog mielai laido pastabas apie aplinką ir nieko daugiau. Net pats M. Damon‘o vaidinamas Bendžaminas, nors ir vaizduojamas kaip nuotykių gyvenime ieškotojas ir didis avantiūristas, iš tikrųjų yra visiškai tipinis nuobodus pusamžis vyras, taip ir nesugebantis žengti sekančio žingsnio gyvenime.

Tikėtina, kad „We Bought a Zoo“ jau būsite matę kitomis formomis, kitame kontekste, bet iš esmės tą pačią istoriją, todėl nė minutei žiūrovų neapleis užtikrintumo jausmas, kad žino, kas bus toliau. Blogiausia tai, kad jie neklys. Vaikams tai gali būti proga pailsėti nuo 3D animacijos, moterims – pamatyti amžinos meilės istoriją, bet skeptiškiems vyrams siūlau negaišti laiko. Filmas, aišku, tinkamas pakeisti sekmadieninį TV3 siūlomą racioną, bet jei norėtumet pažiūrėti į gyvūnus –  su vaikais įsijunkit „Liūtą karalių“, ten ir siužeto vingių daugiau, ir pokštai juokingesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *