Sel 20 – hipnozė Kauno sporto halėje.

pagal | 2020 30 sausio

Kada? Lapkričio 24d. Kur? Kauno sporto halėje. Kodėl? Kad atšvęstų 20-ąjį grupės gimtadienį.

Šeštadienio vakarą kauniečiai visada randa renginių ir veiklos, bet šį savaitgalį daugelio pasirinkimas buvo aiškus – grupės „Sel“ koncertas! Durys atsidarė jau 19 val., bet žmonių srautas  nemažėjo iki pat 20:30 val. Eilėje girdėjosi komentarai: „Visi eina tarsi į lemtingas krepšinio varžybas…“, „Ištroškę to neformato!“ ir pan.

Egidijus Dragūnas su grupe nepavedė publikos. Kaip ir buvo žadėta, viskas startavo keletą minučių po 20 val. Salė buvo sausakimša, scena, palyginus, taip pat. Ją užėmė devynių žmonių komanda. Grupė startavo su gerai pažįstamais kūriniais – „Aš kaip žąsis“, „Sel 600“, „Ne vakar“. Kaip žinome, tuo pat metu, Kauno Žalgirio arenoje, vyko 40 metų grupės „Rondo“ koncertas. Egidijus nepamiršo to paminėti: „Linkėjimai grupei Rondo ir Jūsų tėvams, kurie ten linksminasi.“ Po šių žodžių prasidėjo efektingas šviesų ir lazerių žaismas užpildantis visą salės erdvę.  Net atlikėjo nugara bėgiojo spalvotų šviesų žybsniai.

Žmonės mėgavosi reginiu. Dainavo kartu, filmavo reginį, bandė jį įamžinti fotografijose. Toliau sekė tokie hitai kaip „Mano juokas“, per kurį į sceną išbėgo Lietuvos gimnastikos čempionė ir parodė neįtikėtiną lankstumą ir muzikalumą. Judesiai buvo tiesiog tobulai suderinti su melodija. Koncertą tęsė senos dainos su naujomis aranžuotėmis: „Vėjas“, „Kontrolinis šūvis“. Kai kurie melomanai pasimetė, nes negalėjo atpažinti dainos nuo pirmų akordų.

Koks koncertas be netikėtų Sel‘o frazių? Čia jų taip pat buvo. Antrojoje renginio dalyje atlikėjas tylos pauzėje paklausė: „Kodėl Jūs, Kaunas, tokie liūdni? Gal pykstat dėl mano paskutinio išėjimo? Aš čia ne jums, aš čia Juozui“. Juoko forma tarsi išpirko kaltę dėl ankstesniame koncerte paleisto mikrofono į publiką. Žinoma, paminėjo, kad pačios gražiausios moterys gyvena Kaune, taip papirkdamas moteriškąją klausytojų dalį. Po šių žodžių sekė dainos „Mergaitė iš paryžiaus“, „Ten kur sapnai“, „Sweet ateitis“.

Netikėtai suskambo daina iš Gintarės Karaliūnaitės repertuaro „Sparnai tavo sielai“. Buvo netikėta, bet dainuojant Egidijui visos dainos įgavo kitokį – savitą stilių. Gausi minia, pajautusi ritmą, dainavo kartu. Kelios dainos buvo atliekamos skambant tik atlikėjo balsui ir klavišiniams. Tai suteikė koncertui lyriškumo. Žinoma, Sel‘as nepamiršo ir savo hitų. Nuskambėjo ir „Žiūriu į tave pasauli“, „Nes aš tik vėjas“, „Perlai“, „Vėl ruduo“. Per paskutiniąją dainą į sceną išbėgo sportinių šokių pora ir apdovanojo žmones tikrai gražiu reginiu.

Po dviejų koncerto valandų atlikėjas nepamiršo įterpti ir vienos iš pirmųjų savo dainų „Kiemas“ eilučių. Žinoma, jos buvo perfrazuotos ir skambėjo: „Pienas, čia yra Kauno pienas“. Šiuo akordu koncertas ir turėjo baigtis, bet ne veltui žmonių buvo pilna halė. Melomanai šukavo: „Pakartot!“ tol, kol grupė Sel vėl užlipo į sceną. Pratęsimas, kuris truko dar puse valandos, buvo pradedamas žodžiais: „Mane sustabdė prekybininkas ir paklausė, kodėl aš nedarau pertraukos savo koncerte, mat kiek jis daug alaus parduotų. Aš juk nežaidžiu krepšinio, aš turiu energijos, kam man ta pertrauka? Važiuojam!“.

Koncertas truko ilgiau, nei buvo planuota. Iš to galime spręsti, kad atlikėjui Kauno publika tikrai patiko. Jis mėgavosi dainuodamas, šoko reivo stiliumi, puikiai įtraukė publiką. Viena iš nuoširdžiųju atlikėjo frazių skambėjo taip: „Šiandien jaučiuosi laimingas, nes turiu viską ką galėčiau turėti. Myliu savo darbą, nežiūriu į svetimas merginas. Šiandien mes mylim Kauną. Žinot, važiuoju į šitą miestą ir niekad nesijaudinu, nes čia jaučiuosi kaip namuose. Kai man sako ar aš iš Kauno? Taip, atsakau, iš Kauno.“

Koncertas baigėsi atlikėjo šuoliu į publiką, draugiškais rankų paspaudimais ir kvietimu į after party, kuris vyko Kauno klube „Mojo Lounge“ kartu su pačia grupe. Ši Sel koncertinio turo stotelė buvo tikrai verta dėmesio. Tie, kas dalyvavo, dar ilgai nešiosis prisiminimą apie geros muzikos hipnozę Kauno sporto halėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *