„Shootmania STORM“ – Pyškalynė…

pagal | 2020 24 sausio

Na ką, mielieji ponios ir ponai, pristatau jums naujojo amžiaus e-sporto karalių. Žaidimą, kuris suteikia tokią adrenalino dozę, kad neįmanoma likti abejingam. Tai žaidimas, sudrebinsiantis kompiuterinių žaidimų sporto pasaulį. Pamirškit… Tai eilinė „šaudyklė“ su gan nebloga mintele ir gan neblogu išpildymu, bet nieko daugiau. Pamėginau BETA testus, negalėdamas sulaukti galutinės žaidimo versijos, ir likau ganėtinai nusivylęs.

Kūrėjai šį žaidimą kūrė kaip ateities narkotiką visiems neabejingiems e-sportui. Na ir gavosi taip, kad jį žais tik tokie žaidėjai. Aš, kaip vienas iš tų paprastučių, prie žaidimo praleidau apie 2 valandas ir po to visiškai nebenorėjau jo įjungti – pamačiau viską, ką galėjau, žaisdamas vienas. Būtų komanda, būtų kita kalba, bet jos neturės kiekvienas šio žaidimo sėdęs pabandyti jaunuolis ar senjoras, todėl būkite malonūs, jei kuriate žaidimą masėms, tai ir tenkinkite mases, o ne pavienius vaikigalius.

Žaidimo esmė paprasta. Pyškinam visus priešus, stengiamės, kad jie nepyškintų į mus. Viskas. Žaidime galėsime žaisti tik už vieno tipo herojų – bičą su lazeriniu šautuvu. Vėl viskas… Kūrėjai bandė žaidimą padaryti paprastai ir taip patraukti paprastus, nieko ypatingo nesitikinčius žaidėjus. Nesudėtinga ir smagu – skamba gerai. Gavosi nesudėtinga ir smagu porai valandų, paskui atsibosta. Žaidimas traukia savo režimų gausa. Galėsime rasti ir jau įprastus capture the flag, point control, last man standing ir free for all režimus. Be jų turėsime progą išmėginti ir keletą gudresnių – komandos išbalansuotos, bet ginklų galia skirtinga. Visos idėjos kaip ir nieko, bet… bet man nepavyko surasti žmonių, norinčių pažaisti taktiškai. Visi laksto po žemėlapį nesukdami per daug galvos ir tratina iš savo lazerių į viską, ką mato sujudant. Chaosas ir ne daugiau.

Vis tik radau dalykų, kurie mane užkabino. Žaidimas skirsto žaidėjus į valstybes, ir norint, galima pasitaškyti tik tautiečių gretose. Esant didesnei maišalynei, žaidėjai grupuojami į komandas pagal tai, iš kokios valstybės jie yra. Taigi, jei jūsų žaidime bus dar vienas lietuvis, jums automatiškai pasiūlys prisijungti prie komandos, kur yra jūsų tautietis ir tai neblogas žingsnis link komandinio žaidimo atsiradimo. Vis tik pasigedau „Friend“ sistemos. Sakykime, aš susibičiuliavau su kuriuo nors žaidėju ir norėčiau dažniau su juo pažaisti – deja, teks paprašyti jo kontakto ir taip su juo susisiekti, nes žaidime tokios funkcijos neradau. Dar vienas smagus dalykas yra tai, kad žaidėjams leidžiama kurti savo žemėlapius. Taip atsiveria vieta kurybai. Smagu susikurti savo žemėlapį ir sukvietus kitus žaidėjus pasišaudyti savo architektūros šedevre. Grafika taip pat ganėtinai graži, nors jaučiasi šioks toks įvairovės trūkumas. Žemėlapiuose gyvybės nedaug (matyt todėl, kad net uodas nepraskristų neužkliudytas lazerio).

Visumoje žaidimas atrodo geras ir šiek tiek įdomu, kokia bus jo galutinė versija, bet dabartinėje stadijoje daug žaidėjų jis nesulauks. Keletas funkcijų ir reitingavimo sistema padėtų šiam žaidimui peržengti eilinės šaudyklės kartelę, bet kol kas jis lieka vidutinioku su gan nebloga reklama. Na, BETA versija ir yra skirta trūkumų šalinimui. Tikėkimės, ilgas ir argumentuotas Mangirdo laiškas žaidimo kūrėjams duos kokių nors rezultatų. Lieka tik palaukti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *