Skaitmeninė tapyba

pagal | 2020 30 sausio

Šiuo metu menininkai intensyviai diskutuoja apie tradiciniu ir skaitmeniniu būdu tapytus paveikslų skirtumus. Vieni teigia, kad tikrosios tapybos nepakeis jokia skaitmena, kadangi kiekvienas tapytojo potepis unikalus. Kiti sako, kad tą patį galima atlikti su naujomis technologijomis. Kiekvienas turi savo tiesą, bet nesigilinant į konfliktus, ši technologija labai įdomi.

Skaitmeninė tapyba – tai nauja meno forma, kuomet įrankiai, naudojami tradicinėje dailėje (teptukai, akvarelė, aliejus ir kt.) yra pakeičiami skaitmeniniais. Vietoj šių tradicinių priemonių yra naudojama skaitmeninė lenta su tam tikra tapymo ir redagavimo programa, projektorius, kamera, teptukai, servetėlės bei specialus skystis klaidų taisymui. Tapymui naudojamos šios programos: Corel, Painter, Adobe Photoshop, ArtRage, GIMP ir openCanvas. Kaip tapoma, galima suprasti iš šio video.

Šiame video pristatoma naujovė – skaitmeninis teptukas, kopijuoja spalvas ir tekstūras ir jas perkelia į skaitmeninę lentą, ant kurios tapoma. Šis teptukas suvienija materialųjį pasaulį su skaitmeniniu. Taip pat spalvas galima pasirinkti ir skaitmeninėje lentoje. Pasirinkimas tikrai nemažas – paletė susideda iš milijono spalvų ir atspalvių.

Sidas „Saulė“

Sidas „Saulė“

Ši technologija naudojama tų menininkų, kurie savo piešinius nori paprasčiau perkelti į skaitmeninę erdvę, kompiuterį. Tapant šiuo būdu nenaudojamos linijos. Vietoj jų – sluoksniai, kuriuos galima atskirai redaguoti. Tai ir yra pagrindinis skirtumas tarp tradicinės ir skaitmeninės tapybos. Dar vienas skaitmeninės tapybos pliusas tas, jog gali laisvai redaguoti po daugybę kartų, nesugadinant piešinio. Taip pat galima lengvai keisti piešinio matmenis, naudoti 2D ir 3D įrankius ar apsukti norimu kampu.

Skaitmeninė tapyba daugiausiai naudojama gamybiniame mene – konceptualiam filmų, televizijos ar video žaidimų dizainui. Lietuvoje tarp menininkų ši technologija nėra labai paplitusi, nes visgi tai reikalauja nemažai lėšų ir įgudžių. Vienas žymesnis dailininkas – Sidas šiuo metu dirba tapybos, skulptūros, scenografijos, grafikos ir fotografijos srityse. Jo paveikslai turi savitumo, yra traukiantys akį.

Innes McDougal

Innes McDougal

Kita skaitmeninės tapybos autorė  Innes McDougall iš Jungtinės Karalystės, turi jau didelę savo darbų galeriją. Autorė daugiausiai tapoportretus su itin ryškiomis grimasomis, nuotaikomis. Portretai daugiausiai moterų, gniaužiantys kvapą ir įspūdingi. Daugiau autorės darbų galima pamatyti čia.

Pasaulis sparčiai žingsniuoja pirmyn, o skaitmeninė tapyba vis labiau populiarėja, ir to išvengti ko gero neįmanoma. Ar tai gerai ar blogai sprendžia kiekvienas, technologijų pasaulyje galimybės neribotos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *