Šokiai, alus ir hip hop’as – LFKS 2013

pagal | 2020 30 sausio

Apie LIVE FROM KAUNAS STREETS (LFKS) išsamiai ir visiškai objektyviai papasakoti negaliu. Taip jau atsitiko, kad išvykau net neprasidėjus vakarinei programai. Su draugais ilgai planavome, kada čia būtų vertingiausia pajudėti į festivalį. Vieni siūlė lėkti anksti ir siūbuoti ten visą dieną, ko, ačiū dievui, mes nepadarėme, kiti – praleisti daug festivalio smagumų ir judėti į Gargarą tik vakare. Galiausiai priėjome kompromisą ir nusprendėme parodyti savo gražius veidus festivalio liaudžiai tik septintą valandą, kada turėjo pasibaigti visą dieną trukusio „The Circle“ šokių konkurso kovos. 

Vos įlindus į Gargaro vidų iškart buvo galima pajusti atmosferą. Jei prieš kelias savaites „Garbanoto bosisto“ koncertu skundžiausi dėl per didelės hipsterių koncentracijos, tai LFKS turėjo tokį hip hopo šarmą, kad sunku nupasakoti. Minios žmonių apsmukusiomis kelnėmis, jūra kepurių, liaudiškai dar vadinamų „kandonkėmis“. Visi šypsojosi, juokėsi ir lingavo pagal sienas drebinančią muziką. Su gerbiamu kolega Linu trumpai persimetėm žodžiais, kad papuolėm kažkur tikrai ne ten. Kur tik apsisuksi visur kažkas treniruojasi šokiui, šneka apie jį ar žiūri į pakylą ant kurios be sustojimo vyksta kova po kovos. Net ir prakaito kvapas toje atmosferoje kažkaip keistai gerai įsipaišė į bendrą paveikslą.

Na, o šokiai… Ech. Tokiam kvailiui kaip aš, visada užspaudžia širdį. Šokęs jaunystėje ir galiausiai palikęs šį pomegį, varvinau seilę į kiekvieną šokėją. Nepaprastai nuostabūs ritmai ir puiki nuotaika neleido nuobodžiauti ir privertė mane norėti išspardyti sau mažam šikną. True story.

Tačiau prie viso šio jaunatviško renginio kažko trūko. Renginiams reikia įvairovės – kuo įvairiau, tuo įdomiau. 3 valandos šokių, mano nuomone, buvo ganėtinai per daug. Galima tik įsivaizduoti, kaip jautėsi tie, kurie nuo pat pradžių stebėjo visą festivalio eigą. Jie tos atmosferos skanavo visą dieną. Pavydžiu jiems kantrybės, jei jie sugebėjo sulaukti grupių.

Susidarė įspūdis, kad su laiko planavimu LFKS turėjo rimtų bėdų, ko pasekoje nubyrėjo šiek tiek publikos. Ir taip – čia užuomina į mane su draugais. Apibendrindamas galiu prisipažinti, kad aš lietuviško repo nelabai klausau, todėl būtų keista mėginti objektyviai vertinti grupių pasirodymus. Draugas, likęs renginyje pašnabždėjo, kad atsiliepčiau apie jas geru žodžiu – tai atsiliepiu… Na, o šokių konkursui rašau riebų septynetą, su galimybe kilti iki aukščiausių įvertinimų. Monotonijos panaikinimas praverstų, norint pasiekti ir pašalinių žiūrovų susidomėjimą… Belieka tikėtis, kad taip ir bus, o kitais metais galėsiu džiaugtis jau išpildytais lūkesčiais, kurių vakar nepatenkinau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *