Šokių kovos: „Who is Who?“

pagal | 2020 30 sausio

Dancing is like dreaming with your feet!  ~Constanze

Ir kas galėtų pasiskųsti, kad mūsų gimtajame Kaune maža veiklos jaunimui? Bent jau šokėjų bendruomenės šiame mieste tikrai nesnaudžia. Visi šokių profesionalai, mėgėjai ar šiaip prijaučiantys šiai veiklai, neturėtų praleisti progos apsilankyti šokių kovų turnyre „Who is who?“. Bene pirmą kartą tokio pobūdžio renginys vyksta gana netradicinėje vietoje – viename iš Kauno senamiesčio barų.

Vieni didžiausių šokių aktyvistų Lietuvoje „In beat“  ir „Yzy“ baras dovanoja bendrą projektą šokių gerbėjams ir baro lankytojams.  Jau ketvirtą savaitę kauniečiai turi galimybę išbandyti savo jėgas ar tieisog paganyti akis į kitų šokėjų sugebėjimus.  Kiekvieną ketvirtadienį 19 val. turite galimybę gyvai išvysti šokių kovas.  Hip hop, house, popping, locking, break dance, lindy hop, waacking, salsa, pole dancing – kiekvieną ketvirtadienį šokių aikštelėje užverda vis kito stiliaus kovos.

„ – Kas yra kas?“ kelia klausimą projekto rengėjai.  Tai renginys, kuris suvienija įvairių stilių šokėjus, o jei kurį nors ketvirtadienį netyčia papulsite į tokį vakarą, jis tikrai nepaliks Jūsų abejingų. Apsilankiusieji negalėjo atsistebėti, kad Lietuvoje yra taip profesionaliai šokančio jaunimo, kurie nenusileidžia ir garsiesiems „Šokis hip hopo ritmu“ filmo aktoriams. Įvairūs šokėjų triukai sužavėjo žmones, o šokantieji tiesiog gerai leido laiką bendraminčių būryje besivaržydami tarpusavyje ir palaikydami vieni kitus.

Susirinkusieji turi galimybę pabūti teisėjais ir balsuoti už patikusius šokėjus: kiekvienas lankytojas gauna kortelę, kurios viena pusė mėlyna, kita raudona. Šokių dvikovoje vienas šokėjas šoka raudonojoje pusėje, kitas mėlynoje. Kovai pasibaigus, visi kelia korteles su pasirinkta spalva, palaikydami labiau patikusį šokėją, o vakaro pabaigoje išrenkamas nugalėtojas, surinkęs daugiausiai žiūrovų simpatijų. Jam skiriami vertingi prizai ir atitinkamo stiliaus nugalėtojo titulas.

Pirmasis vakaras buvo skirtas hip hop šokių kovoms, vakaro nugalėtoja tapo Stefanija. Antrąjį ketvirtadienį susirinkusieji stebėjo įnirtingą house šokėjų kovą – išrinkti nugalėtoją nebuvo lengva, balsų persvara beveik po kiekvienos kovos pasirodydavo tokia nedidelė, kad šokėjai turėdavo šokti papildomus raundus, kad įrodytų, jog yra geresni už kitus. Netikėtumas ar ne, antrąjį vakarą nugalėtoja tapo taip pat mergina – Beatričė. Paskutinį ketvirtadienį, lapkričio pirmąją, projektą drebino popping ir locking šokėjai, o jau lapkričio 8 dieną Jūsų laukia break dance kategorija, tad išties turėtų būti į ką pažiūrėti.

Šiuo projektu dar galėsime pasidžiaugti iki pat gruodžio mėnesio pabaigos – gruodžio 27 dieną vyks paskutinysis šokių kovų vakaras. Nežinau kaip jūs, tačiau aš, prijaučianti šokiams, tikrai neketinu praleisti tokios puikios ir dar nemokamos progos pasigėrėti nuostabiais pasirodymais. Iki šiol dar nė vienas manęs nenuvylė, o, atvirkščiai, pakėlė nuotaiką ir nudžiugino – kaip nuostabu, kai žmonės peržengia savo baimes, kompleksus ir net galimybių ribas, kai šokiai tampa ne tik meno šaka, bet ir gyvenimo dalimi ar net gyvenimo būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *