Spalvingiausi, ryškiausi pasaulio miestai

pagal | 2020 30 sausio

Visame pasaulyje gausu gražių, akį traukiančių miestų. Kai kurie iš jų itin spalvingi, akiai malonūs, o apsilankius – ilgai išliekantys atmintyje. Tokie miestai puošia pasaulį, suteikia jam daugiau spalvų, o turistams noro aplankyti ir pasigrožėti. Viename iš jų teko man lankytis 3 kartus ir kaskart ten grįžus viskas atrodė dar gražiau, o išvykti darėsi tik sunkiau.

San Franciskas, JAV

Šiame mieste labiausia patartina lankytis birželio mėnesį, nes būtent tokiu laiku vyksta daugybė spalvingų paradų. Turistams rekomenduojama aplankyti Chinatown kvartalą, kuriame gausu viso pasaulio spalvų bei kvapų.

san franciskas
grafitti aleja

Clarion alėjoje kiekvienas atvykęs gali įgyvendinti savo idėjas. Gatvės meną čia skatina miesto valdžia, taigi jai domitės sienų tapyba, jums ten bus lyg rojus.

Manila, Filipinai

filipinai

Pačioje Filipinų sostinės centre įsikūręs Quiapo rajonas, kuriame yra gerai žinomas, labai žymus, margas, nuolat šurmuliuojantis turgus. Šiame niekada nemiegančiame rajone galima rasti tradicinių filipinietiškų sniego baltumo barong tagalog marškinėlių, saulės geltonumo mangų bei ryškiai žalių daržovių.

jeepney

Pagrindiniu Quiapo gatvių herojumi laikomas  jeepney – populiariausia viešojo transporto priemonė, kilusi iš amerikietiškų karinių džipų ir tapusi mažu autobusiuku, spinduliuojančiu pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Kiekvienas jeepney su šūkiais, žvaigdžių portretais, šventųjų atvaizdais yra unikalus meno kūrinys.

Gdanskas, Lenkija

gdanskas

Tai Lenkijos pajūrio miestas, kuriame taip pat galima pasidžiaugti gausybe spalvų ir nereikia keliauti į kitą pasaulio kraštą, norint išvysti šio miesto grožį. Gdansko uosto pašonėje driekiasi pėščiųjų zonos, kuriomis eidami žmonės gali išvysti rausvai violetinių, persiko bei alyvos spalvos renesanso stiliaus pastatų.

gdanskas marijos

Iš tolo galime pamatyti didingą Šv. Marijos bažnyčią, kuri tituluojama kaip pati didžiausia bažnyčia pasaulyje, pastatyta iš plytų, jos bokštas turi 256 laiptelius. Šiame gražiame mieste teko lankytis ir man. Iš tiesų, einant pro uostą, žmonės turi, kur paganyti akis. Pastatai ne tik spalvingi, bet ir išsiskiriantys savo architektūra, gausu gatvės muzikantų, prekeivių, kavinių. Šv. Marijos bažnyčią galima išvysti iš tolo, sutemus, ji apšviečiama, tada vaizdas tampa dar gražesnis. Ilgoje aikštėje, kažkuom primenančiai Vilniaus senamiestį, gyvenimas verda tiek dieną, tiek naktį. Čia groja muzika, vilioja maisto kvapai ir didelės žmonių akys, nespėjančios dairytis bei grožėtis vaizdu.

Buenos Airės, Argentina

buenos aires

Tai vienas didžiausių Pietų Amerikos miestų, turintis La Boca kvartalą. Svarbiausia La Boca ypatybė yra Conventillo daugiabučiai, statyti europiečių emigrantų, daugiausia italų. Šie daugiabučiai, nudažyti daugybe spalvų, tad jų nepastebėti tiesiog neįmanoma. Įdomiausia tai, kad kiekvieno buto siena nudažyta skirtinga spalva, todėl kvartalas vadinamas spalvota mozaika. XVI amžiuje ši miesto dalis buvo nedidukė vergų gyvenvietė, o dabar kaip magnetas traukia įvairiausius meninkus ar šiaip smalsuolius.

Džodpuras, Indija

indija

Šis miestas dar vadinamas Žydruoju miestu, nes namai čia nudažyti būtent tokia spalva. Turistai kalba, kad tai antikvaro kolekcionierių rojus. Mėlynai nudažytos namų sienos visai neatsitiktinai, jos turi socialinę bei kultūrinę reikšmę, juose ankščiau gyveno aukščiausios kastos atstovai – brahmanai. Džodpuro miestas tarsi magiškos atmosferos prisotintas, kuriame atgyja Indijos knygų fantastinės būtybės.

Keiptaunas, Par

keiptaunas

Vieni šį miestą žino kaip malaiziečių kvartalą, kiti vadina Bo – Kaap. Labai ryškiomis spalvomis nudažyti namukai išsirikiavę viename iš Keiptauno priemiesčių. Manoma, kad šis rajonas iškilo prieš penkis šimtus metų. Jame gyveno visokie įtartini tipai, bėgliai, atstumtieji. Dėl tautų įvairovės namukai nudažyti citrusinių vaisių spalvomis, šią gatvelę rekomenduojama aplankyti kiekvienam, kuris lankosi Keiptauno mieste.

Vilemstadas, Kiurasao

Kiaurasao – nedidelė sala Karibų jūroje, prie Venesuelos krantų. Nedideli olandiško stiliaus namukai nudažyti įvairiausiomis, ryškiausiomis spalvomis, iš aukštai šio miesto vaizdas primena vaikiškus, spalvotus lėlių namelius. Legenda pasakoja, kad vienas iš merų uždraudė balinti namelius, mat tai sukelia didesnę riziką susirgti saulės sukeliamomis ligomis, šiandien galime jam už tai tik padėkoti, mat lankytojai gali grožėtis šiuo spalvingu miestu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *