Sportinis pokeris, „Pilna troba“ – good time?

pagal | 2020 30 sausio

Sportinis pokeris… Net nesivarginsiu jums aiškinti, kas tai. Per daug sudėtinga parašyti „pokeris ne iš pinigų“, nesumenkinant pačio žaidimo. Iš esmės, tai stalo žaidimas reikalaujantis logikos, kantrybės, matematinių žinių ir šiek tiek sėkmės. Buvo laikas, kai sportinis pokeris Lietuvoje praktiškai neegzistavo. Neturėjome ir LSPF (Lietuvos sportinio pokerio federacija), neturėjome ir klubų, kurie rengdavo turnyrus. Pokeris buvo underground’e. Bet atėjo laikas, kai pribrendome tam reikalui.

Atsirado pirmasis sportinio pokerio klubas ir pokerio mylėtojai pradėjo lįsti į dienos šviesą. Galiausiai atsirado poreikis juos visus užimti ir tada, visai neseniai, didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradėjo atsirasti klubai, kurių pagrindinis lankytojų srautas – pokerio mylėtojai. Kaune tokių klubų atsirado net du vienu metu. Buvo gera žinoti, kad užėjus norui, visada galėsiu prisijungti prie bendrą hobį turinčių žmonių ir nuostabiai praleisti vakarą.

Taigi, vieną tokį ganėtinai nuobodų vakarą teko apsilankyti naujame Kauno sportinio pokerio klube „Pilna troba“ ir visą vidaus atmosferą pajusti pačiam. Vyko KTU studentų atstovybės organizuojamas RAFES sportinio pokerio turnyras. Naudodamasis proga, kad visa tai buvo nemokama, pačiupęs draugą, nusitempiau į vietą. Pastovėjom eilėje, užsirašėm į norinčių dalyvauti sąrašą ir įsiliejom į šurmuliuojančią minią. Jausmas neapsakomas pokerio mylėtojui. Aplink „Bad Beat“ istorijos, pokerio strategijos – muzika ausims, kurios jau seniai negirdėjo pokerio terminų. „Pilna troba“ tą vakarą, iš tiesų, buvo labai pilna. Pataikėm užsiregistruoti  paskutinę šio renginio dieną. Na ką, gavau pakvietimą prie baro, užsirašiau vardą bei pavardę, ištraukiau kortelę ir pirmyn. Prisėdęs prie stalo pasisveikinau su kitais ir žaidimas prasidėjo…

Daug apie savo žaidimą nepasakosiu, nes klaidų pridariau nemažai. Buvo momentas, kai startinį 5000 žetonų kiekį buvau pakėlęs iki 11 tūkstančių sumos. Sugebėjau nepabūgti ir puikiai perskaičiau vieno iš varžovų blefą. Tačiau vėliau, perkeltas prie kito stalo, padariau kritinę klaidą, kuri man ir kainavo vietą varžybose. Savo rankose eilinį kartą negavęs nieko, su kuo būtų įmanoma žaisti, nusprendžiau tapti kūrybingu ir su absoliučiai beverte startine ranka, pakėliau statymus. Gavau 2 atsakymus. Atsivertus 3 pagrindinėms kortoms, mano niekas tapo absoliučia mėšlo krūva ir buvo pats metas trauktis iš šito velnio banko, bet vėl pakėlęs statymus, pradėjau mintyse save keikti. Gavau vieną atsakymą… „One down, one to go“. Turnas nieko neatnešė, bet toliau bet’inau, o priešininkas padvejojęs atsakė. Riveris – ta pati situacija – tuščia. „Viskas arba nieko“. Reikia stot. Praleidau. Oponentas žvilgtelėjo į mane ir drebančiom rankom stumtelėjo kelis žetonus į stalo vidurį. Neatrodė tai grasinančiai ar solidžiai. Pradėjau mąstyti. Atsakyti būtų nesamonė, nes aš galiu įveikti tik dar kvailesnį blefą, nusimesti, sudėjus daugiau negu pusę savo žetonų į banką, irgi atrodė nelogiška . Taigi, po tokių pasvarstymų sustūmiau viską ir tik paskui pagalvojau, kaip visa tai atrodė iš šono. Mano gestas galėjo būti be klaidų perfrazuotas į „aš meluoju“… Varžovas nors ir drebantis, bet ne kvailas.  Sulaukiau atsakymo – turnyras man baigėsi. Atsistojau, palinkėjau savo skriaudėjui laimėti, paspaudžiau prie stalo sėdintiems ranką ir išėjau. Be liūdesio, be nusivylimo, o su šypsena. Ir dabar pamėginsiu paaiškinti kodėl.

Visų pirma, tokio turnyro patirtis. Mokydamasis iš savo klaidų, tampi geresniu žaidėju. Dalintojai – linksmi ir profesionalūs, žaidėjai- įvairiausi, o nuo to žaidimas tik malonesnis. Personalas prie baro draugiškas ir visa „Pilnos trobos“ atmosfera tą vakarą buvo ypač šilta. Šurmulys, pokeris, juokas ir karts nuo karto salėje pasigirstantis „PLAYER OUT!“. Pokerio mėgėjai supras mane.

Šiek tiek žodžių apie patį pokerio klubą. „Pilna troba“ paliko tikrai gerą įspūdį. Personalas malonus, dalintojai greiti ir viskas savose vietose. Pokerio stalai, žetonai, kortos – viskas profesionalu ir kokybiška. Interjeras gal ne koks, bet nesu aš didelis ekspertas. Baro kainos nesikandžioja ir tai, regis, viskas, ko reikia. Puikus pokerio klubas su puikia publika. Ploju „Pilnai trobai“…

Rekomenduoju visiems pokerio mėgėjams Kaune, bent kartą apsilankyti tokiame ar panašiame turnyre „Pilnoje troboje“. Gerus įspūdžius atsiminsite ilgai, kaip dabar atsimenu aš.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *