Studentė iš Ukrainos: Prezidentas bus nužudytas

pagal | 2020 30 sausio

2014 metų vasario 18 diena. Ši data neabejotinai įeis į Ukrainos istoriją. Jau tris mėnesius šalyje trunkantys protestai, sostinės aikštę pavertė tikrų tikriausiu kovos lauku su daugiau nei 20 žuvusiųjų ir tūkstančiais nukentėjusiųjų. Opozicijai ieškant būdų nutraukti žudynes, V. Janukovyčiaus valdžia nekreipia dėmesio nei į milijonus tautiečių, nei į tarptautinius grasinimus. Užblokavę patekimą į sostinę, atjungę elektrą ir nutraukę pagrindinio televizijos kanalo transliaciją visoje šalyje, jie desperatiškai bando susilpninti vieningą tautą, tačiau rezultatas visiškai priešingas: neapykanta valdžiai tik auga, o dėl troškimo gyventi demokratiškoje šalyje, piliečiai pasiruošę ir pasiaukoti.

Stebėdamas tiesioginę transliaciją iš liepsnojančios Maideno aikštės Kijeve, kalbuosi su studente iš Ukrainos – Anna Romanenko.

Labas, Anna, gal galėtum pakomentuoti dabartinę situaciją?

Situacija pasibaisėtina. Aš sukrėsta, nes mūsų vyriausybė pranešė, kad tai – pilietinis karas. 6 žmonės nužudyti, daugiau nei 100 sužeistų (po pokalbio aukų skaičius vis augo), bet svarbiausia, kad mūsų prezidentui tai nerūpi. Jis neatsako nei Europos Sąjungos šalių pareigūnams, nei JAV vyriausybei. Tuo tarpu policija negailestingais būdais stengiasi išskirstyti protestuotojus ir degina jų palapines. Aš nežinau, kaip viskas baigsis, tačiau manau, jog žmonės imsis ginklų ir pradės naudoti jėgą. Labai bijau, kad tokiu atveju aukų skaičius išaugs, o situacija taps panaši kaip Sirijoje.

Kaip norėtum, kad visa tai pasibaigtų?

Prezidentas bus nužudytas, o Europos Sąjunga palaikys Ukrainos piliečius. Tikiuosi, kad kiti valdžios nariai sulauks sankcijų iš Europos valstybių ir manau, kad paprasti žmonės nugalės.

Tu to linkėtum?

Taip, aš palaikau Ukrainos žmones ir tikiu, kad mūsų tauta gali nugalėti šioje kovoje.

Kaip manai ar yra dar šansų, kad valdžiai išeis susitarti su protestuotojais diplomatišku keliu?

Prezidentas nebenori eiti diplomatišku keliu, nes bijo dėl savęs paties. Dabar vienintelis būdas jam išlikti saugiam – gintis jėga. Tačiau Ukraina – ne Rusija, manau jam bus surengta apkalta ir tokiu būdu jis bus nušalintas, o demokratiškų rinkimų metu bus išrinkta nauja valdžia.

Jeigu taip atsitiktų, kas turėtų stoti į V. Janukovyčiaus vietą?

Vitalijus Klitschko. Jis turi didžiausią žmonių palaikymą.

Ačiū už trumpą pokalbį, Anna. Linkiu tau ir visiems Ukrainiečiams išlikti stipriems ir tikiuosi, kad smurtas liausis.

Ir iš tiesų, tikėtis, kad smurtas liausis yra sunku. Protestai tęsiasi jau trečias mėnuo, o reikalavimai ir nuotaikos jau pasikeitė kardinaliai nuo tų, kurios buvo gruodžio mėnesį. Tūkstančiai žmonių stovi pasiruošę susigrumti su policijos pajėgomis, o šie laukia ankstyvo ryto, kuomet galės pradėti „valymus“. Tai turi liautis! Tik kokia to kaina?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *