Studente, kur valgysi šiandien?

pagal | 2020 30 sausio

Žmonėms, kurie dirbą sunkų fizinį darbą, reikia daug maisto. Taip pat ir studentams, nes juk būtent mes keliamės anksti į paskaitas, visą dieną mokomės, tada dar mokomės, o kai ateina laikas miegoti, draugai sugalvoja pakviesti į barą! Pamiegojus porą valandų, vėl turime pradėti naują dieną, kuriai reikės daug energijos. O kas geriausiai atstato jėgas? Maistas! Štai keletas vietų Vilniuje, kur galima skaniai pavalgyti.

„Klaipėdos senamiestis“

11139598_10203906392957019_970908117_n

Klaipėdiečiams, kurie studijuoja Vilniuje, ši vieta tikrai ne naujiena, tačiau ir vilniečių tarpe galima dažnai išgirsti „ta vieta, kur skaniausi sūrio piršteliai“. Sostinės centre galima rasti net dvi „Klaipėdos senamiesčio“ kavines.

Taip, tikrai daug kam patinka jų siūlomi sūrio piršteliai. Didelę porciją sudaro 6 vienetai, o mažą – 3. Jie yra dideli, todėl panelėms tikrai užtenka pusės porcijos, o vaikinai galbūt įveiktų ir visą porciją. Kavinė taip pat siūlo ir vištienos pirštelius. Puikus pasirinkimas vakariniam pasisėdėjimui su draugais. Tiems, kas mėgsta sveikesnį ir ne tokį riebų maistą, čia ras įvairių salotų ir sriubų. Labai skani žuvienė. Joje – dideli įvairių žuvų gabaliukai ir daug daržovių. Skanu ir sotu. Dedu pliusą, nes teko ragauti dvigubai brangesnių sriubų kitose kavinėse, kur žuvies ir daržovių buvo tik užuomazgos.

„Senatorių kolonos“

Šią vietą dar pirmame kurse parekomendavo vyresnieji studentai, sakė, kad čia kainos „nesikandžioja“ ir maistas skanus. Ir tikrai nemelavo. Tai puiki vieta visiems, norintiems pavalgyti sočiai, tačiau smarkiai neišlaidaujant. Už sriubą sumokėsite iki vieno euro, sultinį su kibinais – 1.50 euro. Mėgstantiems įvairius lietinius tai taip pat nebloga vieta, nes porcijos didelės. Sakoma, kad besimokantiems reikia cukraus, tai ta proga, visiems studentams siūlau išbandyti šioje vietoje siūlomus desertus, kurie tikrai pigesni nei daugelyje kavinių, o ir pasirinkimas neblogas.

„Mano guru“

11120573_10203906393037021_731003824_n

Nors iš pavadinimo dauguma vaikinų nusprendžia, kad ten eiti neverta, nes nenori graužti salotos lapo, noriu pabrėžti, kad čia tikrai yra maisto kiekvieno skoniui. Jei norisi sočiau, yra salotų, kurios susideda iš mėsos, ryžių ir daržovių („Meksikietiškos salotos“). Itin sočios salotos su avinžirniais, kurios tinka vegetarams.

Taigi, ši vieta puikiai tinka ir vyriškai kompanijai. Salotų pasirinkimas taip pat platus: vegetariškos, su sūriais, mėsa, žuvimi, jūros gėrybėmis ir t.t. Kainos – įvairios. Sriubos kiek brangesnės, o salotų kaina skiriasi priklausomai nuo sudėties. Skanus desertas toms, kurios prisižiūri figūrą – apkeptas obuolys su ledais.

Mėsainių mėgėjams

Tikriausiai niekam ne naujiena, kad studentai mėgsta greitą maistą. Juk pavargus po paskaitų taip ir tiesiasi ranka greičiau gauti kalorijų ir atgauti jėgas. „Hesburger“, „McDonald‘s“, „KFC“, „Homeburger“ – vietos, kur paprasta tai padaryti neišleidus daug pinigų. Šios užkandinės nuolatos vilioja naujomis akcijomis ir pasiūlymais, kurie tikrai leidžia sutaupyti.

Jei norisi geresnės kokybės mėsainio (kaina taip pat bus didesnė) siūlau užeiti į „Meat Lovers Pub“, „Drama burger“, „Boom! Burgers”. „Meat Lovers Pub“ man dar pirmame kurse buvo vietinių pristatyta kaip „vieta, kur geriausi burgeriai“. Nors nesu didelė jų mėgėja ir mieliau renkuosi kitą maistą, tačiau čia jie tikrai skanūs ir sotūs. Juk kartais gali ir studentai pasilepinti kažkuo daugiau nei tik „McDonald‘s“ mėsainiu!

Kebabai

Studentai mėgsta kebabus. Kai praeinu pro kebabų kioskelius, prie jų dažniausiai stovi jauni žmonės. Taigi, kur skaniausi kebabai Vilniuje? Apklaususi savo draugus, paskaitinėjusi atsiliepimus internete ir pasikliaudama savo skonio receptoriais, sakau: „Jammi“ . Jų yra įvairiose Vilniaus vietose, taigi, tikrai galima rasti vieną arčiausiai namų. Tik atsargiai su padažų pasirinkimu, nesirinkite vien tik aštraus padažo, nes patikėkite, net ir aštraus maisto megėjui to bus per daug.

Picos picos

Sunku surasti studentą, kuris nemėgsta picos. Ji tinka visur: vakarėliuose su draugais, žiūrint filmą ar net pusryčiams, jei yra likę iš vakaro. Taigi, galima drąsiai teigti, kad šiais laikais vienas pagrindinių studentų patiekalų – pica. O jų pasirinkimas sostinėje tikrai didelis. Populiarieji tinklai „Čili“, „Can can“, „Pizza Jazz“, „Charlie“. Čia galima valgyti tada, kai turite kuponų, ir už picą sumokant juokingą sumą. Tačiau mokėti pilną kainą nepatarčiau, nes picos čia dažniausiai tikrai nevertos tiek, kiek parašyta meniu. Tokios vietos kaip „Express Pizza“, „Picų Menas“, „Andriaus pica“ – vietos, kur galite užsisakyti skanų maistą į namus.

Tačiau, jei esate labai išrankūs maistui, tada reiktų apsilankyti „Jurgis ir drakonas“, tiesa, siūlyčiau užsirezervuoti staliuką, nes užėjus neplanuotai, gali tekti labai ilgai palaukti, kol galėsite prisėsti. „Užupio picerija“ – vieta, kur tikrai labai skanu ir jauku. Rezervacija taip pat praverstų, nes vakare ir per pietus vietą rasti sunku. „Basilico“ – ne tik labai skanu, bet ir didelis kitų patiekalų pasirinkimas, todėl puikiai tiks einant su didesne kompanija, kur kiekvienas turi vis kitokių pageidavimų.

Vegetarams, veganams ir žaliavalgiams

11117574_10203916842418249_1087326289_n

Beveik kiekvienoje kavinėje ar restorane galima rasti patiekalų, kurie būtų tinkami veganams ar vegetarams, tačiau jiems yra ir specialių vietų: „RawRaw “, „Balti drambliai“, „Vegafe “, „Raw42“. Nors šios vietos pritaikytos žmonėms, kurie nevalgo mėsos ar gyvulinės kilmės produktų, jose apsilankyti gali kiekvienas. Juk tikrai įdomu paįvairinti savo mitybą žaliavalgių sushi, ravioli ar pan. Beje, vitaminai padeda smegenų veiklai, o pavasario sesija jau artėja!

P.s. maistas šiose vietose nėra sotus įprastam studento skrandžiui („Balti drambliai“ išimtis) ir kainos ne pačios mažiausios.

Sushi

Sushi pasirinkimas Vilniuje tikrai platus. Galima nueiti į restoraną, greito maisto kavinę ar užsisakyti į namus. „Soya“ siūlo dienos pietus, kurių metu galima rinktis tarp: sriuba+sushi, sriuba+karštas patiekalas, sriuba+ karštas patiekalas+sushi. Taip pat galima užsisakyti 10 sushi (4 vienos rūšies, 6 – kitos) ir sumokė tik iki 4 eurų. Norintiems kažko įmantresnio – didelis pasirinkimas įdomesnių ir brangesnių sushi.

„Manami“ – dažnai galima gauti sushi su puikiomis akcijomis, pvz.: dvi porcijos už vienos kainą. „Sushi Express“ taip pat labai neblogas variantas.  Einant valgyti su kompanija, prieš tai verta patikrinti okay.lt tinklalapį, kuriame dažnai nemokamai įkeliami kuponai dideliems sushi rinkiniams.

Saldūs pasimatymai

11005925_1008144292533352_1075425810_n

Mokslas jau įrodė, kad pasimatymai, kurių metu valgoma kas nors saldaus, būna sėkmingesni. O jei esate vieniša/vienišas, saldumynai padeda pakelti nuotaiką ir atsikratyti streso. Taigi, puikios vietos „pasisaldinti“ širdį: „AJ šokoladas“, „Ali šokoladinė“, „Pinavija“. Pilies gatvėje (yra ir kitose vietose) įsikūrusi „AJ šokoladas“ kavinė išsiskiria savo jaukumu. Interjeras puikus, kvapai skanūs, o kur dar puikūs saldumynai.. Pasirinkimo užteks kiekvienam. „Ali šokoladinė“ taip pat nenuvils saldumynų mėgėjų. „Pinavija“ siūlo platų asortimentą: pyragai, tortai, bandelės, kibinai ir t.t… Tiks einant ir su žmogumi, kuris nemėgta saldumynų.

Gaudyk pasiūlymus

Dažnai tai, ko norite, galite gauti daug pigiau, nei galvojate. Pietauti eikite pietų metu. Per pietus praeinant miesto gatvėmis galima rasti daug vietų, kur tą dieną sriuba tik 1 euras, o rinkinys su antru patiekalu iki 4 eurų. „Pietausim.lt“ – vieta, kur puikūs dienos pietūs, porcijos  didžiulės. Pamėkite Facebook’e įvairias kavines ir pažiūrėkite, kur kokius pietus siūlo, bei išsirinkite skaniausią pasiūlymą. Jei norite sushi ar picų, netingėkite paieškoti, kur tuo metu galioja akcijos, taip sutaupysite net pusę kainos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *