Subtitrai. Lietuviško kino patyrimai

pagal | 2020 26 sausio

Pavasarį kauniečiai bus kviečiami žiūrėti lietuvišką kiną su „Subtitrais“ – tačiau ieškoti jų ne ekrano apačioje, o tarp eilučių: tarp herojų minčių persmelktos tylos ir prasmę sumaniai užmaskavusio siužetinio triukšmo.

Kino vakarų serija „Subtitrai“ – tai keturi lietuviško kino seansai „Romuvoje“, kurie leis iš arčiau pažvelgti į neretai mums pro akis praslystančius, tačiau atidaus ir net akademinio žvilgsnio vertus filmus.

18 val. – Aistės Ptakauskės režisuotas dokumentinis filmas „Pasaulio virtuvė“.
Po filmo vyks diskusija tema „(I)migracija“, kurioje dalyvaus filmo režisierė Aistė Ptakauskė ir VDU lektorius – italas Stefano M. Lanza.

Aistės Ptakauskės dokumentinis filmas „Pasaulio virtuvė“ kviečia susipažinti su penkiomis Lietuvoje gyvenančiomis kitatautėmis moterimis, paskatinti būti atviresnius kitų kultūrų, tautybių ir rasių žmonėms. Tai ne vien filmas. Kartu tai yra kvietimas pasvarstyti, iš ko dėliojame savo pasaulį, kurį vadiname namais, – iš lyties, amžiaus, odos spalvos, tautybės, o gal tiesiog iš atjautos, talento, meilės ir žmogiškumo? Kvietimas pasikalbėti, kas mus verčia jaustis svetimais, ir paraginimas ištiesti pagalbos ranką tiems, kas šalia mūsų nesijaučia visiškai savais.

„Pasaulio virtuvė“ (Ethnic Kitchen). Dokumentika, Lietuva, 2014 m., 73 min. Režisierė: Aistė Ptakauskė. Originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *