TaRuta – nuostabi muzika ir laisvės siekis

pagal | 2020 31 sausio

,TaRuta“ – ukrainiečių etno roko grupė, susikūrusi 2007 metais. Atlieka folklorinę muziką, pagražintą šiuolaikiniais sąskambiais bei ritmais. Dainuoja tik ukrainietiškai, bet yra pristatę ir du lietuviškus (!) kūrinius. Buvo viena aktyviausių Maidano dalyvių. Grupės lyderis Jevhenas Romanenko netgi buvo sužeistas, kai giedant himną, Maidaną ėmė šturmuoti berkutininkai. Dabar grupė koncertuoja visoje Europoje ir renka aukas Ukrainos kariams.

artworks-000102932050-30w3rv-t500x500

,,TaRutos koncerte“ pirmą kartą apsilankiau praėjusių metų žiemą, kai atsitiktinai vakare užsukus į ,,Džem‘ pubą“ paaiškėjo, jog ten vyks jų koncertas. Kadangi, šios grupės muziką jau buvau girdėjusi, nusprendžiau pasilikti. Koncertas, žmonės ir atmosfera maloniai nustebino. Likus geram pusvalandžiui iki koncerto baras prisipildė žmonėmis, kurie atsinešė Ukrainos ir Lietuvos vėliavas ir kantriai laukė koncerto. Kadangi, koncerto metu buvo galima aukoti Ukrainos kariams, dauguma žmonių taip ir padarė. ,,TaRuta“pristatė ir pirmąją lietuviškai įrašytą dainą ,,Oi, viršūnės mano“, kurią sugrojo dukart. Ši daina yra į lietuvių kalbą išversta Ukrainos nacionalinio didvyrio ir kovotojo prieš sovietų okupaciją Grigorijaus Gerčako kūrinys. Jis kalėjo lageriuose kartu su partizanais ir buvo nubaustas mirties bausme, tačiau išvengė jos po Josifo Stalino mirties.  Koncerto metu Kaunas dar kartą įrodė, jog yra pats patriotiškiausias miestas, kuris taip pat nėra abejingas ir Ukrainos įvykiams. Koncertas ir pati grupė paliko labai malonų ir šiltą įspūdį, todėl žinojau, kad jos koncertuose apsilankysiu dar ne kartą.

Antrasis koncertas Vilniuje ,,Alaus namuose“ spalio gale paliko ne ką mažesnį įspūdį, nors Vilniaus publika nuo Kauno skyrėsi kaip diena ir naktis. Žmonių buvo mažai, jie atrodė susikaustę ir išvis nežinantys, ko atėjo. Koncertui įpusėjus, reikalai pasitaisė ir visi buvo pakerėti šių jaunų žmonių atsidavimo tėvynei. ,,TaRuta“ pristatė naują ukrainietišką repertuarą ir naują lietuvišką dainą – daugumai puikiai žinomą partizanišką dainą ,,Mėnulis tikras tėvas jo“ su nauja aranžuote ir sukurtu priedainiu. Ši daina sukėlė didžiausias publikos ovacijas, bet ukrainietiški kūriniai taip pat nenusileido savo energetika bei emocijomis. Koncertas pasibaigė sugiedotais abiejų šalių himnais ir griausmingais aplodismentais. Prieš koncertą teko trumpai pabendrauti su pačiu Jevhenu Romanenko, jis paliko labai šiltą įspūdį ir,,įkrovė“ energijos visam vakarui.

Jau laukiu kito ,,TaRutos“ pasirodymo Lietuvoje ir naujojo dainos, skirtos Ukrainos kariams vaizdo klipo pristatymo.  Telieka palinkėti šiems nuostabiems žmonėms stiprybės ir ištvermės šioje nelygioje kovoje už žmogaus orumą ir pagrindines teises. Už Jūsų ir mūsų laisvę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *