Tegul kovos prasideda!

pagal | 2020 31 sausio

Su džiaugsmu skubu pranešti, kad pagaliau Nacionalinės Krepšinio Asociacijos (NBA) sezonas prasidėjo! Po beveik pusę metų trukusio lygos lokauto, krepšinio gerbėjai galiausiai sulaukė šios ypatingos dienos. Sezonas startavo gruodžio 25 dieną, būtent per Kalėdas, ir šia nuostabia proga krepšinio mėgėjai turėjo galimybę pasigardžiuodami stebėti aukščiausio lygio krepšinį. Taigi, šiek tiek pasidalinsiu įspūdžiais iš matytų varžybų.

New York’o „Knicks“ vs. Bostono „Celtics“

Sezonas prasidėjo dviejų Atlanto diviziono milžinų –  New York’o „Knicks“ ir Boston’o „Celtics“ trileriu. „Knicks“ krepšininkai, vedami Carmelo Anthony ir Amar’o Stoudemire’o, kontroliavo varžybų eigą 2 kėlinius, po kurių šeimininkai pirmavo 62 – 52.  Tačiau trečiasis kėlinys buvo sėkmingesnis svečiams iš Bostono, kurį jie laimėjo 35 – 17 ir prieš ketvirtą kėlinį įgijo 8 taškų pranašumą. Visgi „Knicks“ vyrukai nesiruošė išeiti iš arenos nuleistomis galvomis ir, nežmoniškų Carmelo Anthony pastangų dėka, pavijo žaliuosius. Likus 3 minutėms 25 sekundėms, „Melo” tritaškiu išlygino rezultatą ir dar po poros minučių išvedė savo komandą į priekį 104 – 102 (po šimts kalakutų, šios varžybėlės tikrai kvepėjo atkrintamosiomis!). „Celtics“ turėjo šansą laimėti mačą tritaškiu metimu iki finalinės sirenos likus 6.5 sekundės, tačiau Marquis’o Daniels’o metimas buvo kreivas ir Kalėdinė dovanėlė atiteko „Knicks“ fanams. Iki šiol „Knicks’ai“ buvo pralaimėję Bostonui 8 mačus iš eilės, įskaitant ir 4 kartus šių metų atkrintamosiose. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Carmelo Anthony, pelnęs 37 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Rajon’as Rondo su 31 tašku ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Dalaso „Mavericks“ vs. Majamio „Heat“

Kitas, laukiamiausias sezono pradžios mačas vyko Dalase, Teksaso valstijoje, kur vietos „Mavericks“ priėmė svečius iš Majamio. Siūlau pasižiūrėti ir pasiklausyti, ką apie 2011 metų NBA finalą turi pasakyti „Heat“ lyderis ir komandos siela – Dwyane’as Wade’as.

Prieš prasidedant rungtynėms, šių metų čempionams, „Mavericks“ komandai, buvo įteikti aukso žiedai, iškart po to aikštelėje buvo atidengtas čempionų plakatas, kuris buvo pakabintas arenos palubėse.  Tačiau patys Maverikai šiose varžybose į čempionus panašūs nebuvo ir intriga varžybose net nekvepėjo. Jų žaidime nesimatė nei noro žaisti, nei laimėti. Majamio „Heat“ krepšininkai visų rungtynių metu laikė vadžias savo rankose ir vienu metu atrodė, kad Dalaso ekipa bus tiesiog sutrypta vyrukų iš Pietų paplūdimio. „Heat“ ekipa, vedama LeBron’o James’o ir Dwyane’o Wade’o, po 2 kėlinių susikrovė 21  taško pranašumą. Šis skirtumas trečiajame kėlinyje buvo išaugęs net iki 35 taškų ir Eric’as Spoelstra, pamatęs, kad varžybos baigsis jo komandos naudai, nusprendė leisti daugiau pažaisti aptingusiems atsarginiams. Per 4 kėlinį „Mavs“ visgi sumažino deficitą iki 11 taškų. „Heat“ klubas įveikė šiemet titulą ginančius čempionus 105 – 94.  Majamio komandą į pergalę vedė jų pagrindinės žvaigždės LeBron’as James’as (37 tšk., 10 atk. kam.) ir Dwyane’as Wade’as (26 tšk., 6 rez. perd.). „Mavericks“ komandoje išsiskyrė Jason’as Terry (23 tšk., 3 rez. perd.) ir Dirk’as Nowitzki (21 tšk., 5 atk. kam.).

Lengvas James'o metimas

Los Andželo „Lakers“ vs. Čikagos „Bulls“

Derrick'as Rose

Antrasis dienos perliukas vyko „Angelų mieste” – Los Andžele, kur Mike’as Brown’as ir jo vadovaujami „Lakers“ susikovė su šių metų Rytų konferencijos vicečempionais Čikagos „Bulls“. Prieš prasidedant rungtynėms, NBA žaidėjų asociacijos prezidentas Derek’as Fisher’is, dėkojo fanams už kantrybę bei palaikymą viso lokauto metu (po perkūnais, laukti teko tikrai ilgai) ir sveikino visus Šv. Kalėdų proga. Po gražios „Ežerinių“ komandos įžaidėjo kalbos sekė be galo gražus krepšinio šou su neįtikėtina pabaiga. Viso mačo metu vyko arši kova, abi komandos buvo itin stiprios ir nei vieniems, nei kitiems nesisekė labiau atitrūkti. Po 2 kėlinių „Bulls“ vyrukai pirmavo vos 5 taškais. Rungtynių eiga buvo tokia pati iki pat 4 kėlinio. Paskutiniajame mačo ketvirtyje Los Andželo komanda tikrai užkaitino atmosferą Staples Centre, kuomet likus mažiau nei minutei turėjo 6 taškų pranašumą. Atrodo, pergalė kaip ir įtvirtinta, ar ne? Galvokit iš naujo! Per 25 sekundes „Bulls“ gynybos ir puolėjo Luol’o Deng’o pastangomis „Lakers“ pranašumas sudegė ir jiems teliko 1 taškas. Tačiau aštunta Kobe Bryant’o klaida padovanojo kamuolį „Jaučiams“. Štai čia buvo tas laikas, kada tvarkyti reikalus ėmėsi Derrick’as Rose. Lengvai įveikęs Derek’o Fisher’io ir Pau Gasolio gynybą, „D-Rose“, likus 4.8 sekundės, išvedė „Bulius“ į priekį. 4.8 sekundės yra tikrai nemažai laiko, kad žaidėjas susikurtų sau progą metimui, ir kas gi daugiau, jei ne Kobe Bryant’as eilinį kartą mėgins traukti „Lakers“ už ausų, kad ši nepralaimėtų? Išmestas kamuolys ėjo Kobei į rankas, šis nieko nelaukdamas stūmėsi po krepšiu, mėgindamas lengvu metimu papjauti bulius… Tačiau Luol’as Deng’as pasakė NE (!) ir nupūtė „Lakers“ žvaigždės metimą. Čikagos „Bulls“ vyrai ėmė viršų rezultatu 88 – 87. Laimėjusius pergalės link vedė litrus prakaito išliejęs Derrick’as Rose (22 tšk., 5 rez. perd.), pralaimėjusiųjų nuo vienos paros streso neišgelbėjo Kobe Bryant’as (28 tšk., 7 atk. kam., 8 prarasti kamuoliai).

Oklahomos „Thunder“ vs. Orlando „Magic“

Russellas Westbrookas per „Supermeną" Howardą

Ketvirtasis Kalėdinės nakties mačas vyko Oklahomoje tarp vietos „Thunder“ ir Orlando „Magic“ komandų. Aš, asmeniškai, tikėjausi labai apylygės dvikovos, kaip, beje, pirmajame ketvirtyje ir buvo. Oklahomos „Thunder“ laimėjo pirmą kėlinį 22 – 27. Visgi antrame kėlinyje šeimininkai, stipriai palaikomi savų sirgalių, ėmė tolti ir, išeidami į ilgąją pertrauką, turėjo 14 taškų pranašumą. Argi tai daug? Deja, taip. „Perkūnai“ apsukų nemažino, puikiai gynėsi ir tiesiog afigieno Kevin’o Durant’o bei Russell’o Westbrook’o žaidimo dėka neleido Dwight’o Howard’o  komandai atžaisti nei vieno taško. Po 3 kėlinių „Thunder“ žaidėjai buvo visiški ramūnai, nes turėjo 18 taškų persvarą. Visgi paskutiniajame kėlinyje „Magic“ vyrai supyko ir ėmė vytis jaunimą. Visgi Orlando bičai ne burtininkai, magija jiems nepadėjo. „Magic“ komandai teks spaust play again ir kovo 1 dieną Orlande dar sykį pamėginti iškaršti kailį „Thunder“.

Oklando „Warriors“ vs. Los Andželo „Clippers“

Paskutinė, bet ne prasčiausia – Oklando „Warriors“ ir Los Andželo „Clippers“ akistata. „Kliperiai“ šiemet įsigijo keletą aukšto lygio, nemažai patirties turinčių žaidėjų – Chauncey Billups’ą ir Caron’ą Butler’į. Bet būtina paminėti, kad iš širšės į burlaivį pavirto ir Chris’as Paul’as. Turėdami tikrai velniškai gerą startinį penketą, „Clippers“ Kalėdų proga ruošėsi padovanoti kariams liūdną nuotaiką.

Chriso Paulo debiutas Clippers gretose buvo nepriekaišingas

Visgi kaip ir ankstesnėse vakaro varžybose, po pirmos susitikimo pusės nieko nebuvo galima nuspėti, „Warriors“ nedaug, bet pirmavo 41 – 43. Na ir žinoma, kaip jau tampa įprasta, nuo trečio kėlinio ėmė aiškėti, kurie stipresni. Po 24 minučių apšilimo, „Clippers“ įsibėgėjo ir pasibaigus trims kėliniams patenkinti žygiavo suoliuko link turėdami 7 taškų persvarą. 4 kėlinys virto pasismaginimu, Los Andželo klubas nenustojo skriausti „Kariūnų“, padidino savo pranašumą dar labiau ir sėkmingai užbaigė varžybas. Galutinis rezultatas 105 – 86. Nugalėtojams 22 taškus uždirbo Blake’as Griffin’as, 20 taškų įmetė Chris’as Paul’as (8 iš 20 Paulas’as pelnė per paskutines 4 varžybų minutes).  Be dovanų likusioje „Warriors“ komandoje gerai pasidarbavo, nors ir nepakankamai, kad laimėtų, David’as Lee, kurio metimai buvo verti 21 taško, prie jų dar pridėjo ir 12 atkovotų kamuolių.