Tegyvuoja eSports! Intel Extreme Masters.

pagal | 2020 31 sausio

4 dienos akiniuotų storulių sporto? 4 dienos mėmių šou? Gaaaal. Bet tas mėmių konkurso prizinis fondas siekė  635 000$. Nebe taip juokinga? Taigi, šio renginio metu aiškinamasi, kas yra geriausi žaidėjai planetoje.

„Counter Strike 1.6“, „Starcraft 2“, „League of Legends“. Šių metų trejetukas, kuris sutraukė pilnas parodų sales ir kelioliką milijonų žiūrovų, stebinčių šio renginio transliacijas. Tarp šių žiūrovų buvau ir aš. Ir garbės žodis, stebėjau sportą. Sportą, kur yra favoritai ir outsaideriai, kur galioja minimalus sėkmės dėsnis, kur galioja komandinis žaidimas ir posakis jei ne tu juos, tai jie tave.

Tikrai iškart atsiprašau, bet kalbėsiu apie šį renginį tik iš tos pusės, iš kurios jį mačiau aš – „League of Legends“ turnyro. Kaip ir kiekvienas čempionatas, šis turėjo savo favoritus, savo žvaigždes ir savo gerbėjus. Į labai dideles smulkmenas nebrisiu, bet jau atidarymo mačas skambėjo įspūdingai – Counter Logic Gaming vs. Team Dignitas. Du neabejotini čempionato grandai su savo spalvingomis figūromis, tokiomis kaip Voyboy, HotshotGG, Saintvicious – vyrukais, kurie yra „League of Legends“ pasaulio žvaigždės. Team Dignitas laimėjo įrodydami, kad žaidimus laimi ne individualūs įgūdžiai, o komandinės pastangos. Trumpai užbėgsiu už akių ir išduosiu, kad būtent Team Dignitas buvo vieni iš finalininkų, A grupėje tiesiog sunaikinę visus savo varžovus (išskyrus Fnatic komandą).

A grupė

 1.  Team Dignitas
 2.  Counter Logic Gaming
 3.  against All authority
 4.  Team ALTERNATE
 5.  FnaticRaidCall
 6.  Millenium

Tačiau visų dėmesys buvo nukreiptas ir kalbama buvo tik apie B grupės grandus TSM ir M5… Praėjusio Intel renginio finalininkus. Deja, TSM komanda paskendo jau pirmame grupės žaidime su Curse Gaming. Koją jiems pakišo arogancija ir nesugebėjimas įvertinti priešininkų. Vieni didžiausių favoritų krito jau po grupės varžybų. Tačiau čempionai M5 įrodė, kad yra verti savo titulo ir nepralaimėjo nė vieno žaidimo savo grupėje. Ypač keistos strategijos stulbino komentatorius ir net pačius žaidimo kūrėjus.

B grupė

 1. Moscow Five
 2.  SK Gaming
 3.  Team Curse
 4.  Team SoloMid
 5.  Team Sypher
 6.  EHOME

Taigi, čempionatas tęsėsi ir toliau vyko kovos BOT (best of three). Buvo ir staigmenų, buvo visko, bet finalas susidėjo iš tų pačių grupių laimėtojų M5 ir Dignitas. Nors buvo laukiama atsargios ir lygios kovos, rusų žaidėjai turėjo priešingą planą. Savo agresyviu žaidimu jie tiesiog nušlavė varžovus amerikiečius ir pasiėmė titulą rezultatu 2-0, pademonstravę, kad žaidimas gali būti žaidžiamas ne būtinai taip, kaip jis buvo sukurtas.

Aš pats, kaip šios žaidėjų kultūros dalis, noriu pasidalinti eSport populiarėjimu pasaulyje. Žmonės į žaidimus pagaliau pradeda žiūrėti ne kaip į labai siaurą nišą, skirtą tik asocialiems kompiuterio mylėtojams. Pradedami įvairiausi turnyrai visame pasaulyje ir tai tikro sporto ženklas. Tiems, kurie mano, jog visa tai toli gražu iki tikro sporto lygio, pagalvokite, kodėl šaudymas, šachmatai ir t.t. laikomi senomis ir garbingomis sporto šakomis. 21-as amžius ir manau, kad pasaulis jau nusipelno naujos sporto krypties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *