„The Avengers“… Rekordas?

pagal | 2020 24 sausio

Seniai sekiau naujienas apie šį filmą ir tikrai ketinau jį pažiūrėti premjeros dieną – pilnutėlėje salėje tokių pačių žmonių, pamišusių dėl super herojų, kaip aš. Gėda prisipažinti, bet pramiegojau premjerą… Visiškai išgaravo iš galvos, kad mano pasaulį turi sudrebinti „Keršytojai“. Na jie truputį padrebino, tik kiek vėliau ir kitokiame kontekste.

Išsitempiau savo draugus, kurie šiaip nėra dideli kino fanai ir pirmenybę teikia filmams kompiuterio ekrane (PIRATAI JOPŠMAKŠT ŠMAKŠT!). Atvirai prisipažinsiu, kino salėje blaškiausi: galvodavau ar mano draugei, kurią čia atsitempiau patiks, ar pagaliau nustos šalia sėdinti porelė šnekėtis ir garsiai griaužti savo užkandžius… Pilna trugdžių. Bet tais momentais kai vis dėl to pavyko susikoncentruoti į filmą, stebėjausi nuoširdžiai.

Visų pirma, įspūdį paliko aktorių vaidyba. Na apie tokius žmones Robert Downey Jr., Scarlett Johansson daug kalbėti net nereikia, nes labai retas atvejis (tokių bent buvo?), kai šie nesusitvarko su sau patikėtomis užduotimis. Vis tik iš viso aktorių kolektyvo man norisi išskirti Tom Hiddleston, nesenai žybtelėjusią žvaigždutę. Dėl dievo meilės, „Keršytojuose“, jo suvaidintas piktasis dievas Lokis, buvo pats geriausias mano matytas piktadarys. Žiaurus, klastingas, kartais komiškas ir labai filosofiškas. Galiu drąsiai teigti, kad tai buvo mano atradimas šiame filme. „Thor“ Lokis buvo toli gražu ne stebuklinga asmenybė, bet žybtelėjo kaip reikiant.

Plojimų filmas vertas ir už dar vieną dalyką. Nuostabiai išlaikytas herojų savitumas. Visi iki šiol sulipdyti personažai išlaikė savo stilių. Toras, Geležinis Žmogus, Kapitonas Amerika, Halkas, netgi  Juodoji Našlė, nors ir neturėjo atskiro filmo. Tiesa, kiek iš viso šio konteksto iškrito „berniukas su lanku“. Net negaliu atgaminti jo pavadinimo filme, nepažiūrėjęs google ir tai mano galva nėra gerai. Vis tik tokią galybę skirtingu asmenybių sunku suvaldyti, tačiau režisierius Joss Whendon sugebėjo ne tik jas suvaldyti, bet ir nuostabiai atskleisti, kaip šios skirtingos asmenybės bendrautų, kaip atrodytų ginčas, kaip atrodytų bendras komandinis darbas. Lenkiu galva, nes viso filmo metu Kapitonas Amerika išliko Kapitonu Amerika, Toras išliko Toru ir taip toliau… Apdovanojimo vertas rezultatas.

Kartais kyla mintis ar „The Avengers“ išliktų toks badass, jei nebūtų ruošęs savo auditorijos. Ar būtų pasiektas tas pirmo savaitgalio rekordas, kuris sudrebino kino pasaulį? Manau, kad ne. Įsivaizduokime „Keršytojus“ be savo pirmų filmų. Be „Iron-Man“, be „Thor“, be „Captain America“… Nemanau, kad bent pusė tiek masės kino salėse būtų pasiekta be filmo pirmtakų ir tai nėra blogai. Daugiau pinigų, daugiau tęsinių, o „The Avengers 2“  ir net „3“ norėčiau pamatyti.

Reziumuojant, galima teigti, kad filmas on hype pelnytai. Tai toli gražu nėra geriausias mano matytas filmas ar net fantastinis filmas, tačiau mielai pažiūrėčiau jį dar ir dar kartą, negailėdamas laiko. O kad savaitgalinio uždirbtų pinigų rekordo jis vertas, tai garantuotai. Klausimas ar ilgai mes turėsime būtent šį rekordininką? You know… DARK KNIGHT RISES n’ shit…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *