„Tobago“ – lobio beieškant

pagal | 2020 31 sausio

Džiaugiamės ir vėl rašydami apie mūsų mylimus stalo žaidimus! Šį kartą į mūsų akiratį pateko „Tobago“.

2009 m. išleistas žaidimas iškart susilaukė dėmesio ir daug liaupsių iš žaidėjų bei kritikų. Tiesa, nominacijos, kuriomis buvo apdovanotas šis žaidimas, turėtų nelabai jaudinti patyrusius žaidėjus, nes apdovanojimų kategorijos buvo Šeimos žaidimai, Geriausias apipavidalinimas (artwork) bei Žaidimas 8 – 13 m. amžiaus grupėje. Tačiau pakalbėkime ne apie nominacijas, o apie tai, ar smagu ir įdomu jį žaisti.

Žaidimas mus nukelia į egzotinę ir tropinę Tobago salą (Trinidado ir Tobago valstybėje), kurioje senų senovėje buvo paslėpti lobiai. Mūsų, žaidėjų, tikslas yra juos surasti ir atsiriekti sau kuo didesnę dalį. Rastus lobius žaidime dalijamės pagal tai, kiek pastangų įdėjome norėdami jį rasti, t.y. kiek prisidėjome visiems kartu braižant žemėlapį.

Žaidimo pradžioje pirmasis darbas yra paruošti žaidimo lentą. Ji sudaryta iš trijų atskirų dalių, kurios yra dvipusės, taigi galimų salos paviršiaus variacijų pakaks, kad nepabostų lakstyti po jau pažįstamas vietas. Taip pat yra trijų skirtingų rūšių figūrėlės (palmės, namukai ir paslaptingosios statulos), kurias, laikantis paprastų taisyklių, galima dėlioti bet kurioje lentos vietoje. Nuo jų taip pat priklauso žaidimo eiga.

Žaidimo tikslas – rinkti ir žaidimo pabaigoje, kai visi lobiai jau bus iškasti, turėti kuo daugiau auksinių monetų. Egzistuoja 4 skirtingi lobiai, kurių paieškos vykdomos atskirai, tačiau visos auksinės monetos, kurios yra lobiuose, traukiamos iš vienos kortų kaladės, tad kai ši pasibaigia, baigiasi ir žaidimas.

Bet kaip gi reikia ieškoti lobių? Čia ir yra įdomiausias dalykas! Žaidime yra kortelės, vadinamos „užuominų kortelėmis“. Pradžioje žaidėjai pasidalina atitinkamą jų kiekį ir padeda po vieną prie vieno iš keturių pasirinkto lobio simbolių. Tai yra pirmoji užuomina, kur yra lobis – pradedamas braižyti žemėlapis. Žaidimo lenta padalinta į šešiakampius, kurie simbolizuoja kalnus, miškus, upes ir t.t. Taigi pirmoji užuomina gali teigti „lobis yra ne kalnuose“. Tai reiškia, kad pirmasis lobis gali būti bet kur saloje tik ne kalnuose. Pirmasis žaidėjas turi padėti tokią užuominą, kad ji susiaurintų paieškos ratą, pvz., „lobis yra prie miško“. Galima rinktis prie kurio iš keturių lobių žemėlapio braižymo nori prisijungti. Žinoma, kuo daugiau prisidėjai prie tikslios lobio vietos nustatymo, tuo daugiau „lobio kortelių“ su tokiomis reikalingomis auksinėmis monetomis gausi. Šis žemėlapio braižymas tęsiasi tol, kol žaidimo lentoje lieka tik vienas laukelis, kuriame, pagal užuominas, gali būti lobis.

Be to, kad naudodamasis savo intelektualiniais sugebėjimais braižai lobio žemėlapį, taip pat gali draskytis po salą su savo visureigiu. To reikia, kai nori iškasti lobį, paimti stebuklinguosius amuletus ar tiesiog užsiimti geresnę poziciją ateičiai. Abu veiksmai (žemėlapio braižymas ar judėjimas po salą) „suvalgo“ visą tavo ėjimą.

„What, kokie dar stebuklingi amuletai?“, paklausit. Nejaugi nepaminėjau, kad lobiai yra prakeikti? Suradus ir iškasus lobį nereikia iškart apsidžiaugti. Tarp „Lobio kortelių“ yra įmaišytos dvi „Prakeiksmo kortelės“, kurios gali visiškai pakeisti žaidimo eigą. Mat jei Tau iškrito prakeiksmas, turi atiduoti savo vertingiausią „Lobio kortelę“ (taip, turi atiduoti daug auksinių…). Nuo to gali apsisaugoti tik tuo atveju, jei turi stebuklingąjį amuletą. Jie atsiranda salos pakraščiuose, ten, kur yra nukreiptos paslaptingų statulų akys, kiekvieną kartą iškasus lobį. Taigi, po kiekvieno lobio iškasimo žaidimo lentoje atsiranda trys amuletai. Šie šaunūs daikčiukai ne tik „nuima“ prakeiksmą, bet ir įvairiais būdais gali pagelbėti žaidime, pvz., suteikia papildomą ėjimą visureigiu ar panaikiną vieną galimą lobio buvimo vietą.

„Tobago“ – šeimos žaidimas, kurį gali žaisti ir patyrę strateginių žaidimų žaidėjai. Žaidimo metu visuomet kyla klausimas, ar naudingiau paimti amuletą sunaudojant visą ėjimą, ar padėti „Užuominos kortelę“ prie kurio lobio, ar tiesiog žaisti per daug negalvojant ir žiūrint, kas bus. Ką pasirinksi, priklausys nuo Tavo žaidimo strategijos. Tačiau žaidimu nusivils tie, kurie mėgsta šiek tiek daugiau pamąstyti – veiksmų ir variacijų įvairovės čia trūksta.

Šį žaidimą išleido kompanija „Kadabra“, priklijuodama jam „Baltic Edition“ lipduką, tad ir šiaip nelabai sunkias taisykles rasime lietuviškai, tikrai aiškiai ir vaizdžiai nupasakojančias, kaip gi reiktų šį žaidimą žaisti.

Gerų įspūdžių ir emocijų paslaptingoje „Tobago“ saloje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *