Up-Lifters: „Graži ir tikra muzika visada bus pastebėta“

pagal | 2020 31 sausio

Nuo pat pirmosios pažinties su grupe Up-Lifters minutės iki paskutinės interviu akimirkos kirbėjo mintis, kad patekau į idėjų ir energijos sūkurį ir vis neapleido įspūdis, kad tokiomis geromis emocijomis ir turi spinduliuoti tikra roko grupė. Patys save roko muzikos mylėtojais ir puoselėtojais vadinantys Up-Lifters‘ai interviu metu prisipažino, kad kuria ir atlieka muziką tam, kad uždegtų ir pakylėtų žmones, mat tą ir reiškia grupės pavadinimas. O toliau trumpa pažintis su grupe, muzikiniai įkvėpimai ir fotoreportažas.

Nors grupė iš Kauno, tačiau istoriją skaičiuoja tik nuo 2011 metų, tad tikrai ne visi yra apie juos girdėję. Up-Lifters vokalistė ir dainų kūrėja – Ieva, savo moterišku balsu vedanti jau ne pirmą grupę. Bosu groja Dangė – viena seniausių grupės narių, grupės ašis ir neabejotina vyriškosios lyties grupės fanų numylėtinė. Mantas – nuo pavasario prie Up-lifters prisijungęs elektrinės gitaros meistras, kuris kaip idėjinis viesulas iš esmės pakeitė grupę ir nuolat stumia ją gera linkme. Ir savamokslis būgnininkas Džiugas, kuris su Up-Lifters‘ais jau nuo pereitos vasaros.

Paklausti apie susikūrimo motyvus grupės nariai pasakoja, kad lietuviškoje scenoje sukasi vis ta pati muzika, tie patys muzikiniai stiliai, tad savo tikslu Up-Lifters laiko įpūsti naujų vėjų į radijo stočių eterius ir klausytojų širdis. „Mes norim parodyti, kad roko muzikos galima ne tik klausyti, bet ir gyventi ja“ kilniomis idėjomis dalinosi vilnietė Ieva. Mantas pasakojo, kad grupės nariai klausosi labai skirtingų roko muzikos atmainų, tad kuriant muziką ir gludinant naujas dainas pasiūlymų būna daug ir skirtingų, o galutiniame rezultate juntamas svarus kiekvieno grupės nario įnašas. Tačiau kurdami muzikinio stiliaus nesureikšminame – kas gražu ir tikra visada bus pastebėta. „Pats groju elektrine gitara, bet stengiuosi atlikti muziką ne tik vokaline elektrinės gitaros dalimi, bet įnešti ir kuo daugiau ritmo, perkusijos. Net klausydamas elektroninės muzikos kartais randu joje gražių perėjimų ar užvedančių vietų – tada iš karto bandau jas perteikti gitara. Muzika man kaip iššūkis.“ Dangės muzikinė įtaka grupėje – užkrečiantis linksmumas, išsitaškymas ir pank roko gūsiai. Muzikos paskirtį ji laiko pramogine ir propaguoja greitą, ritmišką ir uždegančią muziką. Priešingai nei Ieva, kuri pati linksta prie sunkesnio, gilesnio roko, tačiau pagrindiniais įkvėpėjais vis vien įvardina Blink-182. Būgnininkas šia tema nebuvo toks konkretus: „Muzika nuo žanro nepriklauso – svarbu geras kūrinys.“

Vos susibūrę Up-Lifters‘ai planavo būti underground‘o grupe, kuri gros koverius, tačiau jau pirmuosiuose koncertuose pristatė savo kūrybos dainas, kurios gyvuoja dar iki šiol. Nors laikui bėgant ir grupei kylant jos sudėtis keitėsi, o nenoras įsipareigoti atsijojo grupei ištikimus ir mažiau atsakingus narius, Up-Lifters‘ams vis viena sekėsi nuo pat pradžių: underground‘o grupių mūšyje iš visos Lietuvos Rock Battle Vilniuje jie susikovė su 15 kitų kartais jau daugiau pasiekusių ir žinomų grupių ir sugebėjo prasimušti iki finalo. Kitu dideliu pasiekimu Up-Lifters laiko dar pirmuosius jų koncertus menančios dainos „Apple Pie“ įvertinimą Sharkeen dainų rinkimuose, kur ji iškovojo pirmąją vietą. „Mūsų dainos paprastos ir kabliuojančios. Matyt todėl ir patikome publikai nuo pat pradžių, kai dar neturėjome nei klausytojų, nei gerbėjų rato“. Turbūt labiausiai grupės narius pastūmėjo ir įkvėpė toliau dirbti pasirodymas Kazlų Rūdos baikerių festivalyje „Royal Rally“, kur Up-Lifters‘ai dalinosi scena ne tik su lietuviškosios padangės žvaigždėmis 16 Hz, Linu Adomaičiu, Išjunk Šviesą, bet ir su pasaulyje žinoma rusų grupe Raznye Ludi.

Apie ateities planus Up-Lifters kalba su užsidegimu – po tokios darbingos vasaros grupė ruošia naują programą, sukasi įrašų studijoje, o nuo rugsėjo ruošiasi šturmuoti klubus ir barus. Pradėję rugsėjo 14-ą Kauno naktyse Up-Lifters‘ai nesiruošia sustoti – juk negalima leisti gerai muzikai nustoti skambėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *