V. Bareikio „Hamletas“ – „Vaidinimas – geriausi spąstai bus, kur jūsų sąžinė įklius!“

pagal | 2020 31 sausio

„Vaidinimas – geriausi spąstai bus, kur jūsų sąžinė įklius!“ – pagrindinė naujojo muzikanto ir režisieriaus Vido Bareikio spektaklio frazė. O pats spektaklis žiūrovus stebins netradiciška scenografija –  aktoriai vaidins ant tilto tarp scenos ir žiūrovų. Taip pat elektronine muzika, kurios kompozitorius – alternatyvios muzikos kūrėjas Marius Stavaris, daugumai žinomas iš grupių „Verslo rizikos rezervas“ ir „Darbo džiaugsmai“.

Spektakliui šiuolaikiškumo suteiks minėtasis tiltas, kuris suartins žiūrovus su aktoriais ir šiuolaikiški kostiumai. Režisierius Vidas Bareikis pasakojo, jog
spektaklio formatas – „teatras teatre“ būtent dėl tilto, kuris leis pasijusti dar arčiau veiksmo. „Jei kas nors paklaustų kur ir kada vyksta spektaklio veiksmas, atsakyčiau, jog veiksmas vyksta 2015 metais, Kauno Dramos teatre, kur puiki aktorių komanda pasakoja žiūrovams istoriją, parašytą XVII amžiuje“, – sakė jis. O paklaustas kodėl ryžosi statyti Hamletą dar nesulaukęs nei trisdešimties, kai šį spektaklį jau statė tokie stiprūs režisieriai kaip E. Nekrošius bei O. Koršunovas, atsakė, jog šiam spektakliui, be abejo, reikia subręsti, bet žmogus gali būti subrendęs ir kai jam dar nėra trisdešimties. Režisierius davė „klubo 27“ pavyzdį – Kurtas Kobainas mirė nesulaukęs 28, bet daug paliko pasauliui. Be to, Hamletą įvairaus amžiaus žmonės supranta ir interpretuoja savaip.

2015-12-14 14.25.39

Režisierius ir komanda spaudos konferencijoje. G. Vasiliauskaitės nuotr.

Aktorius Vainius Sodeika, kuris ir įkūnija Hamletą paklaustas ką jam reiškia Hamleto personažas, atsakė, kad jam didelę reikšmę Hamletas turi kaip pjesė, o ne kaip personažas. „Būtų įdomu suvaidinti visus personažus. Tai, be abejo, viena sudėtingiausių pjesių, kuriose teko vaidinti, bet pati pjesė tobulai parašyta“, -sakė jis.

Aktorius Saulius Čiučelis, kuris įkūnija Laertą, pasakojo, jog spektaklyje yra svarbiausia tinkamai pasirinkti vieną iš milijono pjesės siūlomų variantų. Dauguma aktorių vieningai pritarė, jog jiems bus gaila, kai pasibaigs repeticijos, o su jomis ir ieškojimų bei atradimų metas.  Na, o mes laukiame kada pasibaigs repeticijos ir galėsime išvysti Vilijamo Šekspyro Hamletą pagal Vidą Bareikį.  Spektaklio premjeros Nacionaliniame Kauno Dramos teatre vyks gruodžio 18, 19, 20, 30 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *