Vafliai, šokoladas ir kiti nuostabūs dalykai Belgijoje

Belgija – šalis, į kurią tikrai norėsis sugrįžti. Ir ne tik dėl skanaus šokolado, be galo gražių miestų ar meno galerijų. Dalinuosi su jumis įspūdžiais apie tai, ką verta aplankyti, su kuo pabendrauti ir ko paragauti Belgijoje.

Belgijos žmonės

Visi jie atsipūtę: parkuose ant suoliukų valgo sumuštinius, niekas nespokso į tave smerkiančiais žvilgsniais, visada pasisveikina. Užėjus į bet kokią parduotuvę, niekas tavęs neišvarys ar įtariai nenužiūrinės įžengus į brangią vienetinių dizainerio kurtų batelių parduotuvę, kur linksmai matuosiesi prekes. Kaip tik priešingai! Į tave žiūrės taip, kaip ir dera žiūrėti į pirkėją, net jei ir matysis, kad nieko nepirksi, o išeinant iš parduotuvės dar padėkos, jog apsilankei. Jeigu tik mokate prancūziškai, galite smagiai paplepėti su niekur neskubančia prekybos centro pardavėja, kuri jums papasakos kokių nors istorijų (gaila, kad aš nemoku prancūziškai ir nesupratau nei vieno man sakomo žodžio). Angliškai Belgijoje susišnekėti įmanoma, tačiau ne visur liksi suprastas, o lankydamasis kokiame nors mažesniame miestelyje angliškų užrašų ar informacinių lentelių visai nerasi.

Maistas

KA Reason to Love Belgium. Dumon is said to make the creamiest and smoothest of Belgian chocolates.o verta paragauti Belgijoje?

  • Šokoladas. Šokolado pasirinkimas čia be galo didelis, o įvairūs šokoladukai prabangiose parduotuvėse eksponuojami kone kaip meno kūriniai.
  • Vafliai. Daug nedidelių vaflių kepyklėlių rasite Briuselio senamiestyje. Galite išsirinkti vaflį su bet kokias priedais, tarkim, aš rinkausi su baltu šokoladu ir šviežiomis braškėmis. Na, pats vaflis be galo saldus, todėl viso jo įveikti man nepavyko.
  • Braškės. Belgai labai mėgsta ir vertina šviežias braškes, todėl vos tik prasidėjus jų auginimo sezonui, jomis papildomi įvairūs desertai.
  • Alus. Čia jo rasite įvairių rūšių, belgiškas alus be galo vertinamas, Briugėje netgi yra „Alaus siena“.
  • Geldelės. Kažkada tai buvo pagrindinis neturtingų belgų valgis, o šiandien – delikatesas. Jos ruošiamos restoranuose, tačiau jų greitai ir nesunkiai galima pasigaminti ir namuose, nes geldelių, kaip ir kitų įprastų maisto produktų, galima įsigyti prekybos centruose.

 

Belgijos miestai

Briuselis

Belgijos sostinė, kurioje knibždėte knibžda žmonių. Čia kuriasi daugybė darbo vietų ir lankosi turistai, statoma daug naujų gyvenamųjų namų. Briuselį galimą drąsiai vadinti rasių ir kalbų mix’u. Šiame mieste galime rasti ko gero visų tautybių žmonių, pradedant baltaisiais, juodaodžiais ir baigiant azijiečiais. Čia išgirsime daugybę skirtingų kalbų: prancūziškai kalbančius vietinius, iš olandiškos Belgijos dalies atvykusius žmones – olandiškai, angliškai čiauškančius turistus, rusiškai, vokiškai, ispaniškai ir dar daugeliu kitų kalbų kalbančius žmones.

Briuselyje tikrai yra ką aplankyti. Galima maloniai pasivaikščioti po senamiestį, pamatyti Atomiumą, Europos parlamentą, Triumfo arką, populiariąją siusiojančio berniuko ir netgi mergaitės skulptūrą. Meno mylėtojai gali patyrinėti DSCN4686žymaus belgų siurrealisto Magrito darbus ir netgi apsilankyti parduotuvėje, kur galės įsigyti darbų reprodukcijų bei kitų įdomių daiktų.

Taip pat labai rekomenduoju aplankyti „menų kalną“. Taip vadinama miesto vieta, kurioje atsiveria labai graži panorama, čia taip pat įsikūręs muzikos instrumentų muziejus.

Briugė

Tai – tikrų tikriausias Belgijos „perlas“. Šiame mieste pamačiau labai daug senovinės architektūros ir žavingų tikro šokolado parduotuvėlių. Čia dažnai vyksta įvairios šventės, verda judrus gyvenimas.

Dinant

Dinante gyveno saksofono kūrėjas Saksas, todėl šis miestas pilnas saksofonų!

Dinantas įsikūręs šalia didžiulės uolos, ant kurios stovi pilis, gatvelėse gausu įvairių parduotuvių, taip pat yra tiltas su Europos šalių vėliavomis.

DSCN4741     

Bouillon

Tai be galo žavus miestas, įsikūręs šalia tekančios upės. Čia plačiai išplėtota laivyba, akį traukia prieš šimtus metų ant akmeninės uolos pastatyta didinga pilis, nuo kurios aukščiausio bokšto atsiveria pasakiškas vaizdas: iš viršaus matai didžiulius senų eglynų plotus, todėl pasijunti kaip tikras girių karalius. Pilyje taip pat vyksta įspūdingi erelių ir pelėdų pasirodymai, kada turi galimybę pajusti per milimetrą tau virš galvos skrendantį erelį.

Durbuy

Tai mažas, tačiau labai gražus mDSCN4795iestelis, kurio siauromis gatvelėmis nardyti be galo smagu, žmonės čia draugiški ir malonūs. Čia rasite nedidelę pilį ir įspūdingai iškarpytų gyvatvorių muziejų po atviru dangumi.

 

Belgija man paliko neišdildomą įspūdį, tad tikrai norėčiau čia sugrįžti, gal net ir gyventi.

Komentarai
Pasidalinkite