Vidinis „aš“ ir intuicija

pagal | 2020 31 sausio

Įsivaizduokim, kokie jaustumėmės pasitikintys savimi, kupini entuziazmo ir saugūs, jeigu turėtume partnerį, kuris galėtų mus aprūpinti viskuo, ko reikia gyvenime. Jis padėtų rasti išeitį iš visų situacijų, parodytų naujas galimybes ir pamokytų, kaip jomis pasinaudoti, visada duotų išmintingą patarimą. Bet juk mes ir turim tokį partnerį. Jis – viduje. Tai intuicija, nuojauta.

Your intuition is a muscle. To develop it you must listen. The pineal gland (third eye).

Visi, kurie daug gyvenime pasiekė, – verslininkai, sportininkai, menininkai ar valstybės veikėjai, – pasitiki savo intuicija ir naudojasi ja. Gebėjimas kurti idėjas ir daryti protingus sprendimus – štai jų sėkmės priežastis. Tai ženklas, kad žmogus išsiugdė savo vidinį „aš“.

Štai Mocartas sakydavo, kad jo įkvėpimas kyla iš vidaus. Sokratas teigė vadovaująsis vidiniu balsu. Einšteinas, Edisonas, Markonis, Henris Fordas, Liuteris Berbenkas, ponia Kiuri – visi Nobelio premijos laureatai, kuriuos sėkmė aplankė todėl, kad jie pasikliovė savo intuicija.

Henris Mincbergas žurnale Harvard Business Review aprašo savo atliktą korporacijų aukšto rango darbuotojų tyrimą, kurio metu jis nustatė, kad „užklupti rūpesčių, per daug sudėtingų racionaliam protui“, jie „labai dažnai pasikliauja nuojauta“. Mincbergas daro išvadą: „Sėkmė slypi tikrai ne ribotame bendrame supratime, vadinamame racionalumu. Sėkmė – tai blaivios logikos ir stiprios intuicijos mišinys.“ Tedas Terneris, CNN įkūrėjas ir vienas iš turtingiausių žmonių pasaulyje, laikosi panašios nuomonės: „Įžvalgumas ir intuicija neatsiejami vienas nuo kito.“

Konradas Hiltonas pasakoja, kaip pasiūlė 165 tūkstančius dolerių už namą, kuriame norėjo įrengti viešbutį. Kai atsibudo kitą rytą, jam ausyse skambėjo skaičius 180 tūkstančių. Visi žinojo, kad Konradas paklūsta savo nuojautai, todėl jis pakeitė sumą į 180 tūkstančių ir taip išsaugojo namą sau, nes kažkas vėliau už jį buvo pasiūlęs 179 tūkstančius. Ilgainiui jis pardavė šį viešbutį daugiau kaip už du milijonus dolerių.

Nepaisydamas savo advokatų ir buhalterių patarimo, Rėjus Krokas nusipirko būsimąjį „McDonald’s“, nes „visa esybe“ jautė nepralošiąs. Ir tikrai nepralošė. Tai viena pelningiausių kompanijų pasaulyje. Kroko sprendimas nusipirkti „kelis mėsainių prekystalius“ pavertė jį multimilijonieriumi.

Pasikliaujantis intuicija žmogus randa geresnius sprendimus, yra kūrybiškesnis, įžvalgesnis. Be to, eina tiesesniu keliu nuo troškimo prie jo išsipildymo. Tie žmonės, kurie visada tinkamu laiku atsiranda tinkamoje vietoje ir kuriems nuolat pasitaiko laimingų atsitiktinumų yra ne šiaip sau laimės kūdikiai. Jie turi labai stiprią nuojautą, ką ir kada daryti. Intuicija jiems leidžia netikėti tuo, kas akivaizdu, ir ieškoti naujų galimybių.

Pažinimo analitikai, kurie tyrinėja, kaip informacija pasiskirsto smegenyse, sako, kad tik nedidelė dalelė to, kas patenka į sąmonę, mažiau negu viena šimtoji, sąmoningai suvokiama. Net baisu pagalvoti, kokia tai maža dalis. Bet likusioji informacija mums nėra visiškai prarasta. Mūsų sąmonė suvokia tik tai, ką esam asmeniškai patyrę ir sužinoję, bet pasąmonė yra susijusi su visa sistema, taigi gali iš jos gauti visą informaciją. Šią informaciją mes gauname per intuiciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *