Vilniuje viešės vieni iš Estijos roko talentų „Tenfold Rabbit“

pagal | 2020 31 sausio

Pirmadienį, sausio 7 d., 20 val. Vilniaus Kirtimų Kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, prie Oro uosto) koncertą surengs viena iš įdomiausių šiuolaikinių Estijos jaunųjų grupių „Tenfold Rabbit“. Tai bus jau antrasis renginių ciklo „Indie Kirtimuose“ koncertas, kuriame viešės užsienio grupė – vieną lapkričio pirmadienį Vilniaus priemestyje koncertavo „low-fi“ indie muziką atliekančios prancūzaitės „Povav“.

„Indie folk“ stiliui atstovaujantys „Tenfold Rabbit“ savo tėvynėje lyginami su kita šios kartos grupe „Elephants from Neptune“ ir net sparčiai pasaulyje garsėjančiais „Ewert and the Two Dragons“. Grupės muzikoje galime girdėti „country“ ir „western“, „indie“, folkloro ir net „progressive“ roko įtakas. „Tenfold Rabbit“ spalio mėnesį išleido debiutinį albumą „Travel The World“, kurį ir pristato gastrolėse po Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Čekiją ir Vokietiją.

Angliškai dainuojantis kolektyvas susikūrė prieš du metus iš prieš tai estiškai kūrinius atlikusios grupės „Ansambel Meelik“ pelenų. „Tenfold Rabbit“ netrukus pateko į svarbiausio Estijos jaunųjų grupių konkurso finalą, o po to nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje užėmė 3-ąją vietą. Grupei atsivėrė durys į didžiąsias šiaurinių kaimynų arenas, o surengti koncertą savo namuose pakvietė žinomas alternatyvinės roko muzikos gerbėjas, šalies prezidentas, Tomas Hendrikas Ilvesas.

Tenfold_Rabbit

 „Tenfold Rabbit“ savo publikai jau įrodė pajėgiantis surengti tiek įspūdingą šou didelėje salėje, tiek intymų akustinį pasirodymą, kur atsiskleidžia akordeono ir akustinės gitaros subtilybės. „Iš tikrųjų, senokai buvome Vilniuje – svajojame vakare pasivaikščioti jūsų senamiesčio gatvėmis. Be to, Estijoje sklinda gandai, kad jūsų publika labai šilta ir draugiška”, – prieš pasirodymą Lietuvoje sakė grupės vokalistas Andresas Kopperis.

Pirmadienio vakaro organizatoriai žada laikytis „indie“ koncertams žinomos tradicijos iš kiekvieno žiūrovo už įėjimą prašyti skirti „kas kiek gali“… tačiau ne mažiau 5 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *