Visa tai, kas lieka vakarėlių užkulisiuose

pagal | 2020 31 sausio

Nors vasarinės saulės spinduliai kasdien vis rečiau šildo mūsų skruostus, noras atostogauti ir švęsti net nedingsta iš širdžių. Kada gi daugiau, jei ne vasarą, gauname galimybę pamaitinti gyvos muzikos išalkusias ausis festivaliuose ar vesti savo mylimąjį (ar mylimąją) altoriaus ir amžino gyvenimo kartu link. Šventės ir įvairūs renginiai mūsų dienas paverčia magiškomis, bet kas tie burtininkai, kurie padeda mūsų svajonėms išsipildyti bei kokie iš tiesų yra spalvotų renginių organizavimo užkulisiai? Pašniukštinėti juose susitikome su jaunos ir originalios renginių organizavimo firmos „JūsųRenginiai.lt“ vadovu bei renginių vedėju, salsą šokančiu VDU marketingo magistrantu Haroldu Urbonavičiumi.

Pradėkime nuo priešistorės. Kas tave paskatino užsiimti renginių organizavimu?

Viskas prasidėjo dar mokyklos laikais. Organizavome šventes, šimtadienius, mokytojų dienas. Patiko, turbūt dėl to ir likau iki šiandien organizavimo pasauly.

renh

Tavo įmonė dar labai jauna – su šiuo projektu dirbate kiek daugiau nei pusę metų. Kaip manai, kas yra svarbiausia sėkmingai renginių organizavimo firmai? Kokiais principais vadovaujatės siekdami užtikrinti geriausią produktą?

Svarbiausia – bendradarbiavimas. Kai yra susikalbėjimas, kai dirbame kaip komanda, tada kyla ir originaliausios idėjos ir viskas vyksta sklandžiai. Bendradarbiavimas su savo komanda ir su klientais, visapusiškas organizuotumas. Dirbam kaip šeima.

Paminėjai, kad dirbate kaip viena šeima. Tačiau šeimoje irgi kyla konfliktų. Su kokiomis kliūtimis susiduriate ir kaip kovojate su jomis organizuodami renginius?

Manau, didžiausios kliūtys organizuojant šventes yra klientų norų ir finansinių galimybių suderinimas. Dažniausiai klientai visko nori labai daug, tačiau pamatę samatas supranta, kad įnoriai – toli nuo realybės. Šnekamės, aiškinamės, kol randam kompromisą.

Gyvename technologijų amžiuje, viskas aplink mus sparčiai kinta ir tobulėja. Kaip keičiasi klientų poreikiai?

Labai priklauso nuo užsakovų. Pavyzdžiui, kalbant apie moksleivius, šie tapo labai savarankiški. Tarkim, prieš porą metų itin reikėjo organizavimo paslaugų šimtadieniams ar išleistuvėms – šiandien nebereikia, moksleiviai organizuojasi šventes patys. Dažniau samdosi pavienius dj‘ėjus, fotografus. Kita vertus, įmonės bėgant metams išliko panašios, su savo norais. Vakarėliams nori pilno šventės paketo, su pilnu organizavimu, dekoravimu ir muzika.

Daug skirtingų auditorijų ir dar daugiau skirtingų švenčių. Kaip pavyksta išlikti originaliais? Kur semiatės naujų idėjų?

Kalbant apie renginių vedimą, tai dažniausiai susėdę su komanda „brainstorminam“. Kuriame žaidimus ir kitas pramogas. Dekoravimui idėjų pasisemiame internete, skaitydami knygas. Kasmet lankomės renginių dekoravimo bei koordinavimo parodose.

rengin

Kas yra svarbiau renginių organizavime – turėti savo braižą ar išlikti unikaliais ir nenuspėjamais? Ar lietuviai noriai renkasi jaunas įmones?

Savo braižą turėti yra gerai, tačiau, kai įmonės braižas yra identiškas visose jų rengiamose šventėse, įgavę šablonus vedėjai važiuoja per šventes konvejeriu. Klientai lieka nepatenkinti. Autentiškumas, nors ir kartais brangiau atsieinantis, klientui yra svarbesnis. Kalbant apie jaunų įmonių rinkimąsi, viskas priklauso nuo auditorijų. Tarkim, jaunavedžiams visiškai nėra svarbu, kiek metų tu dirbi, jeigu rekomendacijos geros, žmonės apie tave kalba, gali ir mėnesį būti dirbęs, ir 12 metų. „Senuosius renginių vilkus“ renkasi žmonės, ieškantys pigesnio varianto, firmų turinčių pigesnius didelius tiekėjus. Skirtumai tarp mūsų tokie, kad mes esame lankstesni, galime rasti daugiau kompromisų, senosios firmos rašosi sutartis, kuriose mažai ką pakoreguosi, jeigu nori kažko labai savito.

rengina

Socialios prigimties esantys žmonės poilsio ir satisfakcijos ieško susibūrimuose ir šventėse. Kokia gi tavo mėgstamiausia šventė? Gal teko dalyvauti vakarėlyje, kurio organizatoriumi pats norėtum būti? Ar „profesinė ligos“ paveiktas į vakarėlius žiūri kritiškai?

Smagiausia vestuvės, aišku, jokių neigiamų emocijų. Bet šiaip, kiekviena šventė savotiškai faina ir kiekvienoje įdomu dirbti. O dalyvauti ir pats suorganizuoti norėčiau šventę, kurią organizavo mano kolegė. Tai buvo vestuvės su ledo kambariais, prabangiais limuzinais ir įvairiausiomis pramogomis. Samata buvo apie 100 tūkstančių litų tik programai, o ką dar kalbėti apie aprangas ir pan. Tokias vestuves tikrai norėčiau suorganizuoti.

Ar vasaros darbymečiu lieka laiko pailsėti?

Jei atvirai, tai nėra labai daug poilsio. Dirbam su „JūsųRenginiai.lt“ ženklu, norisi kuo greičiau plėstis ir augti. O pailsėsim vėliau. Atostogos, kol kas, nusimato spalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *