Vyriškas sportas moteriškai

pagal | 2020 31 sausio

Futbolas – tai sportas, kuris kelia asociacijas su grumtynėmis, stipriais vyrais, liejamu prakaitu. Negana to, tai sportas, kuris reikalauja jėgos, ištvermės ir atsidavimo. Turbūt kiekvienas išgirdęs, kad mergina užsiima futbolu, pažiūrėtų kreivai. Tačiau šiais laikais vis daugiau merginų pasirenką šį vyrišką sportą. Viena iš jų – Vestina Neverdauskaitė, kuri ne kartą pripažinta geriausia Lietuvos futbolo gynėja, žaidžia Šiaulių moterų futbolo klube „GINTRA – UNIVERSITETAS“ . Įdomu išgirsti jos nuomonę, kodėl jos gyvenime atsirado toks tarp merginų neįprastas sportas.

Vestina, pati turbūt gali pripažinti, kad šis sportas vyriškas, kas tave pastūmėjo juo užsiimti?

Čia yra tik stereotipas, kad šis sportas vyriškas, nors, žinoma, vyrų kur kas daugiau nei moterų užsiima šia sporto šaka, o pradininkai taip pat buvo vyrai. Mano nuomone, šis komandinės šakos žaidimas puikiai atrodo ir moterų akimis, tik, aišku, skiriasi pats žaidimas, mąstymas, taktikos ir technikos, tačiau moterys taip pat moka būti tvirtos ir kovingos. Man pačiai nuo mažų dienų labai patiko futbolas, eidavau žiūrėti savo miesto komandos rungtynes, palaikydavau žaidėjus. Atsiradus galimybei, pabandžiau ir pati. Pamėginti šį sportą man pasiūlė mano geriausia draugė, ji jau lankė futbolo treniruotes.

f

Kaip į tavo apsisprendimą žaisti futbolą reagavo artimieji ir draugai, palaikė tave ar bandė perkalbėti?

Pradžioje tėvai, buvo kiek nustebę, sutrikę, nes papildomai lankiau dar šokių ir dainavimo būrelius, o norint lankyti futbolo treniruotes, turėjau atsisakyti pastarųjų. Jie nebandė manęs perkalbėti, tik klausė, ar tikrai noriu lankyti futbolą. Draugai nuo pat pradžių palaikė, nes dauguma jau patys buvo susiję su futbolu ir jį žaidė.

Kiek laiko skiri šiam sportui? Jis tavo gyvenime pirmoje vietoje ar kažko gyvenime sieki daugiau?

Studijuoju Šiaulių Universitete ir atstovauju šio miesto klubui „Gintra – Universitetas“, vienam geriausių Lietuvos moterų futbolo klubų. Futbolas dabar neatsiejama mano gyvenimo dalis ir po mokslų yra antroje vietoje. Studijuoju kūno kultūrą, kuri taip pat siejasi su futbolu, teoriškai čia taip pat leidžiu laiką su futbolu. Gyvenime, aišku, sieksiu karjeros tiek, kiek leis galimybės, tikiuosi ir ateityje išlikti su moterų futbolu, gal net suburti mergaičių komandą.

Įdomu, kiek laiko jau užsiimi šia veikla? Ar per visą tą laiką nebuvo akimirkų, kai norėjai viską mesti?

Šia veikla užsiimu jau 5 metus ir labai tuo džiaugiuosi, nes aktyviai leidžiu savo gyvenimą. Darau tai, ką noriu daryti, galiu visiškai atsiduoti šiam darbui. Neneigsiu, kartais būna tokių „palūžimo“ akimirkų, kai norisi viską mesti, tačiau, kai pagalvoji, dėl ko pradėjau, kiek toli esu nuėjus, ką pasiekiau ir ko išmokau, greit visos blogos mintys nueina į šalį.

Sportininkai savo karjeros laikotarpiu patiria nemažai traumų. Ar per tiek metų turėjai rimtų traumų ar buvo tokių, kurias teko gydytis ilgą laiką, atsisakant sporto?

Labai džiaugiuosi, kad rimtų traumų nesu turėjusi, greičiau tai pavadinčiau mikro traumomis, kurios netrukdė toliau treniruotis, nors ir buvo gydomos. Stengiuosi prieš treniruotę ar varžybas visada atlikti gerą apšilimą, kad viso šito išvengčiau. Taip pat vyksta specialios treniruotės, kad išvengtumėme traumų, stiprinami raumenys, ugdomas vikrumas, ištvermė, sprogstamoji jėga, kitaip sakant, lavinamas kūnas.

Ar įsivaizduoji savo gyvenimą be futbolo?

Šiuo metu tikrai ne, nes labai daug atidaviau ir patyriau, kad nematyčiau tolimesnės vizijos su futbolu. Visos puikios akimirkos, emocijos, išgyvenimai, patirti rungtynių ar treniruočių metu, visa tai neleidžia atitolti nuo futbolo, norisi vis daugiau ir daugiau šito.

Kaip manai, ar futbolas galėtų būti tavo pragyvenimo šaltinis? Ar nori užsidirbti pinigų kitoje srityje?

Futbolas niekada nebus pragyvenimo šaltinis ir net neturiu tokio požiūrio. Man patinka tiesiog jį žaisti, sportuoti, jis man kelia džiaugsmą, nesistengiu iš jo uždirbti. Na, o jei jau dirbsiu trenere, manau, taip ateis ir pinigai.

Futbolas – tai komandinis sportas, futbolo lauke vienas ne karys. Kaip pačiai sekasi sutarti su komandos draugėmis, ar nesipykstate? Jei taip, dėl kokių priežasčių įvykdavo barniai?

Visko būna, bet tie barniai ir lieka tokie trumpi, bereikšmiai. Kai kažkas tą dieną nenusisekė, ateini į treniruotę ir išsilieji ant kitų komandos narių. Kaip komanda, esame vienas kumštis, stengiamės palaikyti viena kitą, net iškilusias problemas sprendžiame kartu. Asmeniškai pati esu nekonfliktiška, stengiuosi palaikyti taikią komandos atmosferą, motyvuoti jas.

Žaidi geriausioje Lietuvos merginų futbolo komandoje, koks jausmas būti to dalimi?

Labai džiaugiuos, kad turiu galimybę žaisti tokioje komandoje, tai buvo mano mažytė svajonė, kai dar mokiausi savo mieste, norėjau patekti į šį klubą, kad galėčiau tobulėti. Man pasisekė, aš klubui atstovauju jau beveik 3 metus, mokausi ir žaidžiu futbolą. Su klubu taip pat daug kur keliaujame su klubu, tai vienas geriausių ir profesionaliausių klubų Lietuvoje.

f1

Ar turi savo mėgstamą komandą?

Mėgstamiausia komanda yra lietuvių, esu patriotė, todėl palaikau saviškius. Kalbant apie užsienio komandas, domiuosi ir palaikau FC Barceloną, tai viena iš mano favoričių. Moterų futbolo komandos neturiu, tačiau taip pat žiūriu varžybas ir analizuoju jas, stengiuosi žiūrėti kaip kas žaidžia mano pozicijoje, mokausi iš to.

Koks futbolininkas ar futbolininkė yra tau autoritetas, kodėl?

Autoriteto išsirinkus neturiu, tačiau yra, kurie patinka: moterų futbole gerai visiems žinoma žaidėja Marta, vyrų futbole, na, ne lietuvis, bet labai puikus žaidėjas, Messi.

Kokie didžiausi laimėjimai buvo tavo karjeroje?

Asmeniškai man didžiausi ir reikšmingiausi laimėjimai:  kai 2013-2014 metais buvau išrinkta geriausia Lietuvos gynėja; 2014 metais buvau nominuota populiariausia Šiaulių miesto sportininke. Beto, šie metai buvo įsimintiniausi ne tik man, bet ir klubui. Buvo perrašyta istorija Lietuvos futbole, todėl, kad žaisdamos UEFA perėjome du atrankos etapus ir patekome tarp 16 geriausių komandų Europoje, o tai didelis pasiekimas ir laimėjimas. Taip pat komanda atstovauja Lietuvos moterų lauko ir salės A lygai, esame daugkartinės čempionės. Kadangi studijuoju universitete, važiuoju ir į SELL žaidynes, kuriose esame taip pat daugkartinės čempionės. Klubas labai aktyvus, stengiamės visur dalyvauti, kad tobulėtume, važiuojame į įvairias šalis, turnyrus ar patys juos organizuojame.

f2

Nuotrauka: iš Vestinos asmeninio archyvo

Kaip ir kiekviename sporte patiriami pralaimėjimai, ar skaudžiai juos išgyveni ar tiesiog priimi tai kaip iššūkius?

Kaip sakoma, be pralaimėjimų nebus ir pergalių. Aišku, niekas nenori pralaimėti, tačiau jei jau nepasisekė, stengiuosi nenukabinti nosies, žūrių į teigiamą pusę, kad yra kur tobulėti ir iš ko pasimokyti. Tiksliau pasakyčiau, kad tai būna geras spyris į sėdynę dar labiau užsivesti ir kovoti žaidžiant futbolą.

Esi labai moteriška palyginus su kitomis futbolo žaidėjomis, teko matyti tokių, kurios labiau panašios į vyrus nei į merginas, kaip pavyksta išlikti tokiai mergaitiškai?

Esu dviejų tipų žmogus, tiek aikštėje, tiek gyvenime. Kas liečia futbolą, tai esu agresyvi, kovinga ir ryžtinga, atsidavusi visapusiškai, tada galiu pasirodyti ir nemergaitiška, o gyvenime stengiuosi išlikti moteriška, pasitempusi ir visada su šypsena, manau taip ir turėtų būti, nes žmonės, supantys mane nėra mano aikštelės priešai.

Neseniai Kaune vyko projektas „Live your goals“, kaip tu esi su juo susijusi?

f3

Kadangi žaidžiu ir domiuosi futbolu, esu labai aktyvi ir kūrybinga, gavau pasiūlymą prisijungti prie naujo moterų futbolo projekto „Live Your Goals – Įgyvendink savo svajones“. Esu šio projekto viena iš trijų ambasadorių. Projekto tikslas – pritraukti kuo daugiau žmonių, kurie palaikytų moterų futbolą, taip pat sudominti, skatinti mergaites pasirinkti šią sporto šaką. Norime, kad moterų futbolo populiacija įsitvirtintų Lietuvoje. Mano, kaip ambasadorės, tikslas – padėti skleisti šį gėrį kitiems, skatinti visus susiburti, būti pavyzdžiu kitoms žaidėjoms, kurios žaidžia ar toms, kurios dar prisijungs šio projekto dėka. Žinoma, labai džiaugiuosi gavusi tokią galimybę, galiu dar labiau prisidėti prie moterų futbolo populiarinimo Lietuvoje.

Nuotrauka: iš Vestinos asmeninio archyvo

Ką patartum mergaitėms ar merginoms, kurios mąsto pradėti žaisti futbolą?

Visų pirma, pagirčiau, kad pasirinko futbolą, o ne šokius ar dainavimą, nes tai tikrai aktyvi veikla, kuri sukelia daug emocijų. Tai tokia sporto šaka, kurioje visapusiškai gali išsikrauti, nukreipti savo energiją tinkama linkme. Futbolas padailins ne tik kūno formas, bet ir lavins fizinius gebėjimus bei požiūrį į patį sportą. O palinkėčiau kantrybės, aišku, iš karto nesigaus visko atlikti gerai, tik per darbą bus pasiekti rezultatai, kurie vėliau džiugins ir skatins tobulėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *