Wild Reason vokalistas: „būti muzikantu nėra lengva, o sėkmingu – labai sunku“

Ne paslaptis, kad pasaulyje labiausiai dominuoja pop muzika, tačiau kuriasi vis naujos roko muzikos grupės, kurios nekreipia dėmesio į daugumą, kuriai pop muzka yra labiau prie širdies, ir groja savo širdžiai artimesnę muziką  roką. Šį kartą savo patirtimi su mumis pasidalino grupės Wild Reason vokalistas Paulius Jonikas.

Taigi prisistatykite, kas jūs, iš kur esate ir kokią muziką grojate?

Mes esame grupė Wild Reason iš Kauno. Jau beveik keturi metai grojame alternatyvią roko muziką.

O ką veikėte prieš ketveriIMG_8148bwus metus, prieš susikūrimą? Jūsų gyvenimas buvo susijęs su muzika ar tai  hobis?

Asmeniškai aš roko muziką kuriu nuo 16 metų, vadinasi tame sukuosi jau 9 metus ir Wild Reason yra mano trečioji ir kol kas sėkmingiausia grupė. Šeimoje nuolatos man buvo kartojama, kad tai turėtų būti tik hobis, tačiau aš visada mačiau didžiulį skirtumą tarp hobio ir aistros kažko, be ko negalėtum pilnai funkcionuoti. Mano grupės nariai – gitaristas Pumba buvo ilgametis grupės Random Fingers gitaristas, mūsų bugnininkas Rytis, taip pat nėra svenos naujokas, jis daug metų grojo su skirtingomis grupėmis. Bosistas Linas yra vienintelis scenos naujokas, tai yra jo pirmoji grupė, tačiau su dideliu noru, daug darbo ir užsidegimu jis jau spėjo mums įrodyti savo sugebėjimus.

Atrodo, kad jūsų grupėje susirinkę rimti muzikantai. O kaip kilo idėja suburti Wild reason grupę? Kuris buvo iniciatorius?

Tai likimas. Visi eilę metų sukomės skirtingose grupėse ir taip jau gavosi, kad vienu metu visi likome be projektų, o noras groti ir skleisti roko muziką Lietuvoje privertė mus vienas kito ieškoti. Ilgai neužtrukom, susibūrėm. Pirmiausia aš su Linu, o likę grupės nariai kurį laiką keitėsi, kol susidarė būtent šis sąstatas, mūsų akimis, rimčiausia ir stabiliausia Wild Reason sudėtis. O iniciatorius, be abejo, dažniausiai būna vienas ir šiuo atveju ši našta ar garbė, norom nenorom, krenta ant manųjų pečių.

Minėjai, kad šeimoje tau sakė, jog tai turėtų būti hobis, kaip manai, kodėl? Ar tave įsivaizdavo labiau tinkantį kitoms pareigoms ar tiesiog nemanė, kad tau pasiseks ir būsi iššvaistęs laiką?

Na, būti muzikantu nėra lengva, sėkmingu – labai sunku, o tapti sėkmingu roko muzikantu šalyje, kurioje roko muzika nėra itin populiari, atrodo, neįmanoma, ypač kai tavo vaikas ima ir nusprendžia to si10926354_449873988498136_6701125075847276168_oekti, nors neturi nei jokio muzikinio išsilavinimo, nei muzikinio suvokimo. Tačiau aš į tas pastabas daug dėmesio nekreipiau. Per daug metų praktikos, kūrybos, užsidegimo, didelio noro, daugybės tyrinėjimų, individuolių pamokų ir savęs laužymo (nors šito nerekomenduoju niekam daryti, bet pats dariau daugiausiai) esu, kur esu, turiu roko grupę, į kurią žiūriu pakankamai rimtai ir su vis dar neblėstančiu užsispyrimu bei ryžtu. O per tuos beveik dešimt metų mano svarbiausias pasiekimas yra ne apdovanojimai, konkursų pergalės ar diplomai, o tėčio žodžiai, pasikeitę iš tai yra tik hobis į Tu esi sutvertas scenai. Ir tai yra pats maloniausias ir didžiausias įvertinimas man.

Nesi lankęs jokios muzikos mokyklos ir esi visiškas savamokslis?

Deja, taip. Esu trumpai lankęs pora individualių pamokų, balso paskaitų, seminarų ir pan., tačiau didžiąją dalį to, ką moku, išmokau pats save laužydamas ir darydamas tai iki tol, kol man pavykdavo išgauti tokią spalvą ar garsą, kokio norėdavau. Bet, kaip jau sakiau, nesiūlyčiau niekam bandyti būtent šiuo būdu mokytis dainuoti.

Sakyk, o kaip su Chorų karais? Kai kurie ten nepatenka net muzikos mokyklą baigę, o tu, vaikinas be muzikinio išsilavinimo, ten atsidūrei dar kaip solistas.

Pirmą kartą, kai dalyvavau chorų karuose su studentišku choru, į atranką eiti nenorėjau ir neplanavau, aš tiesiog lydėjau draugę ir ji įkalbėjo mane užsirašyti anketoje. Dalyvaudamas ten susipažinau su daug už save gabesnių dainininkų ir intensyviai dirbdamas su jais įgijau nežmoniškai daug naujos patirties. O kai šiais metais susibūrė Kauno plieninis choras, kuris kvietė visus skleisti roko muziką, aš negalėjau būti abejingas tam kvietimui ir neprisijungti.

Susilaukiate daug pasiūlymų koncertuoti? Ar ta roko muzika vis dar yra subtilus dalykas, kuris patinka ne tokiam dideliam ratui žmonių?

Koncertų po truputį daugėja, žmonių ratas plečiasi, tačiau visą laiką norisi daugiau. Manau, kad roko muzikos klausytojų būtų kur kas daugiau, jei būtų didesnė šio žanro atlikėjų paklausa, todėl išgirdę talentingus kolegas, visada stengiamės juos palaikyti, o ne konkuruoti. Mano nuomone, roko muzika vienija visas ją atliekančias grupes, todėl kiekvieno atlikėjo sėkmė šioje srityje, yra maža pergalė mums visiems.

Ką patartum tiems, kurie taip pat myli roko muziką, nori su ja sieti savo gyvenimą, tačiau bijo nepasisekimo?

Na, sieti savo gyvenimą galima vien tik klausant jos, palaikant atlikėjus, būnant koncertuose. Jei kalbame apie žmones, norinčius pradėti dainuoti ir groti – neleiskite niekam sakyti, kad jūs nesugebėsite ir jei jus tai veža – važiuokite ir niekada nesustokite.

Grojate jau ketverius metus, daug dainų ar muzikinių klipų išleidote?

Taip, turime parašę jau 12 dainų, iš jų esame 3 įrašę ir sėkmingai išleidę vieną video klipą dainai Down. O dabar su džiaugsmu klausytojams pristatome ir naująjį, ilgaui lauktą Dance with the monsters video klipą!

Komentarai
Pasidalinkite
About Jauti.lt
Tinklaraštis jaunimui.