ŽIEMOS SPORTAS: Pirmyn į trasas!

pagal | 2020 31 sausio

Žiema! Vieniems ji – jaukus sėdėjimas namuose, karštas arbatos puodelis, už lango krentančios snaigės, tinginystė, o kitiems priešingai – ekstremalus sportas, grynas oras, aktyvus metas ir nauji įspūdžiai! Šiame straipsnyje kviečiu visus bent trumpam nuvyti tinginystę šalin ir truputėlį pasidomėti žiemos sportu.

Trumpai apie žiemos sportą

Visų pirma, žiemos sportui reikalingas sniegas arba ledas. Be šių dviejų elementų nieko nebūtų. Kai tai jau turime, tuomet belieka išsitraukti rogutes, slides, pačiūžas, snieglentes ar kitą įrangą. O tada vualia! Pirmyn į trasą išmėginti savo jėgas.

Slidinėjimo trasos

Lietuvoje žiemos sporto verslas vis populiarėja ir plečiasi. Žinoma, tai lemia augantis žmonių susidomėjimas. Lietuvoje yra keli rimtesni lauko trasų punktai, skirti slidininkams bei snieglenčių sporto entuziastams. Trasas rasime Birštone, Ignalinoje, Vilniuje, Anykščiuose. Visi slidinėjimo centrai savo tinklalapiuose nurodo, kad turi kavinę, vieną arba kelis keltuvus, inventoriaus nuomos punktus. Turintiems savo slidinėjimo įrangą, tokių malonumų vidutinė 2 val. kaina yra apie 20-30 Lt. Ar papramogausite minėtuose žiemos sporto centruose priklauso nuo kritulių ir oro temperatūros, o naujoje Druskininkų „Snow arenoje“ tai nesvarbu. Čia veikia ir uždaros trasos, todėl slidinėti galima ištisus metus. Tačiau keičiasi ir kaina – 50-60 Lt už porą valandų. Gaila, bet studentams nuolaidų nėra. Žinoma, žmonėms, kuriems Lietuvos žiemos sporto centrai yra nepriimtini, siūlomos kelionės į kaimynines ar tolimesnes šalis.

Snieglenčių sportas

Snieglenčių sportas – vis daugiau susidomėjimo sulaukianti sporto šaka jaunimo tarpe. Jos atsiradimas buvo įkvėptas banglenčių ir riedlenčių sporto. Snieglenčių sportas tik 1998 m. tapo žiemos olimpinių žaidynių dalimi. Savo patirtimi šioje sporto šakoje dalijosi mėgėjas Oskaras Gudas: „Domėtis snieglenčių sportu pradėjau ganėtinai senai. Man buvo apie 13 metų kai keletą kartų teko važiuoti su tėvais į Birštoną slidinėti. Jau nuo tada snieglentė man atrodė žymiai patrauklesnė ir įdomesnė nei slidės. Po kelių tokių pačiuožinėjimų nuomota snieglente, gavau dovanų ir savo pirmąją nuosavą snieglentę. Tai paskatino mane daug domėtis šiuo sportu ir skirti tam vis daugiau laiko. Sportuoju jau apie 5-6 metus“. Paprašius atsiminti, ar sunku buvo išmokti suvaldyti snieglentę, Oskaras pasakojo: „Išmokti buvo pakankamai sudėtinga, bet buvau labai užsidegęs, tad kiekvienas nukritimas atrodė juokingas ir smagus, todėl nepasakyčiau, kad tas sunkumas buvo nemalonus“. Pasak vaikino, snieglenčių sportas tik iš dalies skausmingas: „Kiek šis sportas bus pavojingas ir skausmingas, labiausiai priklauso nuo tavo paties atsargumo. Didelių traumų neteko turėti, tik daug mėlynių ir sutrenkimų“. Snieglenčių sporto mėgėjas slidinėja visur, kur turi progą: „Teko nemažai slidinėti Birštone bei Anykščiuose, tačiau Druskininkų trasų išbandyti dar neteko. Praeitą žiemą su draugais buvome įsirengę savo trasą Jonavoje, tad daugiausiai laiko pračiuožinėjau ten“. Paklausus jo nuomonės apie snieglenčių sporto padėtį ir sąlygas Lietuvoje, sulaukiau atsakymo: „Sąlygos Lietuvoje toli gražu nėra stebuklingos vien dėl to, jog neturime kalnų ir sniegas čia ilgai neužsibūna, taigi snieglentės tampa poros mėnesių per metus sportu. Žinoma, atkakliausieji ir negailintys savo piniginės gali važiuoti į Druskininkus bei ten slidinėti kiaurus metus. Taip pat galima važiuoti į užsienio šalis, tačiau vis dėlto norėtųsi didesnės ir pigesnės įvairovės Lietuvoje“.

Ledo arenos

Žiemos sportas tai ne vien slidinėjimas! Tai ir dailusis čiuožimas bei ledo ritulys. Lietuvoje šios sporto šakos sostinė – Elektrėnai. Šiuo metu ten esantys garsieji ledo rūmai nedirba, nes vyksta renovacija. Žadama, kad naujuose rūmuose bus galima rengti tarptautinio lygio ledo ritulio ir dailiojo čiuožimo varžybas. Tai išties puiki žinia ir profesionalams, ir mėgėjams. Be minėtos ledo arenos, Lietuvoje yra ir nemažai kitų, kur galima smagiai praleisti laiką arba išmokti ko nors naujo (pvz.: Vilniaus „Pramogų arena“, Kauno „Ledo arena“, „Akropolio ledas“ įvairiuose miestuose). Čiuožimo kaina svyruoja tarp 6-15 Lt (įskaičiuota ir pačiūžų nuoma). Mokestis daugiausiai priklauso nuo laiko bei savaitės dienos. Gera žinia ta, kad studentams čia taikomos įvairios nuolaidos.

Ledo ritulys

Prisipažinsiu, kad apie ledo ritulį išmanau tiek, kiek apie skalbimo mašinų taisymą… Todėl kalbinu šios srities mėgėją Mindaugą Micikevičių. Vaikinas ėmė žaisti ledo ritulį prieš porą metų. Paklaustas, ar sudėtinga buvo išmokti žaisti šį žaidimą, jis atsakė: „Žiauriai. Reikėjo ne tik išmokti gerai valdyti ritulį, bet tuo pačiu metu ir čiuožti. Tai tarsi mažam vaikui išmokti vaikščioti“. Mindaugas su draugais ledo rituliu gali mėgautis visus metus, nes žaidžia ledo arenose. Dažniausiai tai daro bent kartą per savaitę. Žinoma, visa kompanija žiemos metu nepraleidžia progos išmėginti savo jėgų ir ant užšalusių vandens telkinių. Pasiteiravus pašnekovo apie turėtas traumas ar sužeidimus, jis tik patikino, kad mūvint apsaugas niekas nebaisu, todėl tokių dar nepasitaikė. Kalbant apie specialią ledo ritulininko aprangą, Mindaugas pasakojo, kad ji ypač varžo judesius, todėl su ja sunku judėti. Tęsiant pokalbį pasidomėjau jo mėgstamomis ledo ritulio komandomis: „Nebūsiu originalus – New Jersey „Devils“, Elektrėnų „Energija“, Vilniaus „Baltica“. Vaikinas dalijosi įspūdžiais: New Jersey „Devils“ rungtynių gyvai matyti, žinoma, dar neteko, bet Elektrėnų „Energijos“ ir Vilniaus „Balticos“ rungtynes mačiau ne kartą. Labai smagu stebėti aukšto lygio ledo ritulį gyvai“. Kalbant apie ledo ritulio padėtį Lietuvoje, Mindaugas mąstė: „Kadangi Lietuvos ledo ritulio federacija iškėlė tikslą patekti į 2022 m. žiemos olimpines žaidynes, manyčiau, kad situacija gerėja, o tikslas gan realus. Taip pat, ateičiai vilčių teikia jaunimas, kuris šiuo metu intensyviai treniruojasi“. Na, o pabaigai mano pašnekovo paskutinis žodis: „Linkiu ir labai norėčiau, kad Lietuvoje susidomėjimas šaiba augtų, nes kol kas jis gyvas daugiausiai entuziastų iniciatyva. Valdžia didžiausią dėmesį skiria krepšiniui, bet labai gerai yra pasakęs D. Kasparaitis: „Lietuviai yra sutverti ledo rituliui“.
Pabaigai

O aš palinkėsiu augančio susidomėjimo ne tik ledo rituliu, bet ir visomis žiemos sporto šakomis. Nepražiopsokime žiemos teikiamų malonumų bei snieguotų pramogų. Pasistenkime būti aktyvūs, sveiki ir pilni energijos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *