Žiogas vėl senamiestyje!

pagal | 2020 31 sausio

Birželio 2 dienos vakare Kaune ir jo apylinkėse karaliavo dainuojamoji poezija. Mano gimtajame  Raudondvaryje vyko festivalis „Ant žemės krašto“, tačiau, deja, nepavyko persiplėšti į dvi dalis ir sudalyvauti abiejuose renginiuose vienu metu. Tikriausiai pastebėjote, kad esu didelė Andriaus Kaniavos gerbėja, tad šeštadienio vakarą praleidau „Fluxus Ministerijoje“. Čia šis aktorius ir nemaža kompanija kitų talentingų bei muzikalių žmonių kartu su „Idėjų garažu“ atidarė jau šeštąjį kasmetinį dainuojamosios poezijos festivalį „Senamiesčio žiogas“. Paprastai šis festivalis vyksta Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, tačiau dėl blogo oro jis persikėlė į „Fluxus“.

Pirmieji pasirodė Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos dešimtokai Akvilė ir Rokas. Jaunuoliai labai jaudinosi, ir tai matėsi, tačiau čia nieko keisto. Per pirmąją jų dainą pagalvojau „koks geras duetas!“, tačiau visas kitas dainas atliko (bent jau daugiausiai) viena Akvilė… Aišku, čia nieko blogo, nes jos balsas tikrai gražus, bet vaikino vėliau man kiek pritrūko. Kaip ten bebūtų, gražus pasirodymas, sėkmės Jums!

Antroji ant scenos užlipo Eglė Sirvydytė. Labai malonus ausiai, sodrus tembras, stiprus vokalas jau ne pirmą kartą mane sužavėjo. Vienas dalykas, kuris man tikrai nepatiko šios atlikėjos pasirodymo metu – tai cypiantys vaikai… Mieli tėveliai, jei atsivedate vaikučius į akustinius renginius, tai pasistenkite, kad jie nesugadintų tos akustinės atmosferos…

Beje, Eglės Sirvydytės dainavimo stilius man labai priminė kažkokią užsienio atlikėją… Niekaip nepavyko prisiminti. Gal ir Jums ką primena?

Eglės pasirodymas publiką užliūliavo ir nuramino, tačiau šią nostalgišką nuotaiką akimirksniu išsklaidė po jos ant scenos užlipę „Saulės broliai“. Pasiutusi kompanija! Ypač vienas jos narys – Saulius Petreikis. Gražu buvo žiūrėt! Vieną akimirką jis suaugęs žmogus, kitą jau vaikas, o trečią, žiūrėk, jis jau kažkokia varna! Čia jau reikėjo pamatyti… Sunku nupasakoti.

Na, ir paskutinis pasirodė mano mylimas Andrius Kaniava su draugais. Toli gražu ne visų bardų kūryba man patinka nuo A iki Z, bet A. Kaniavos atveju tenka pripažinti, kad jis viską daro taip gerai, kad kartais atrodo, kad kuria specialiai man. Šiame koncerte jis iš kėdžių pakėlė didelę dalį nusipirkusiųjų sėdimas vietas ir privertė trypti kojomis, ar bent jau palinguoti į taktą. Puikus pasirinkimas Andrių Kaniavą palikti koncerto pabaigai. Ir dar puikesnis Andriaus Kaniavos pasirinkimas prieš nulipant nuo scenos padainuoti „Gyvenimas gražus“, nes visi žmonės, kiek spėjau apžiūrėti išeidama iš „Fluxus Ministerijos“, šypsojosi.

Nes gyvenimas Gražus,
Gyvenimas Gražus, –
Kaip smėlis byra pro pirštus, –
Gyvenimas Gražus.

Didelis AČIŪ „Idėjų garažo“ kolektyvui, kuris vis džiugina ir lepina kauniečius bei miesto svečius gera ir gyva muzika! Sėkmės, mielieji!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *